Srbsko je najväčším lákadlom pre investorov: Dostalo sa na prvé miesto vo svetovom rebríčku v oblasti priamych zahraničných investícií
RSS

Srbsko je najväčším lákadlom pre investorov: Dostalo sa na prvé miesto vo svetovom rebríčku v oblasti priamych zahraničných investícií

Londýn 15. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)
 
Prekvapenie? Srbsko sa v ostatných rokoch stalo najväčším lákadlom pre investorov. A v tomto roku sa dostalo na prvé miesto vo svetovom rebríčku v oblasti priamych zahraničných investícií. Uviedol to renomovaný britský denník Financial Times. Podľa zverejneného najčerstvejšieho ratingu, Srbsko je na čele svetových „rajov pre investorov“ s 11,92 bodu, získalo o 1,33 bodu viac, ako vlani
Ilustračné foto
Financial Times uvádza, že vlani Srbsko dokázalo prilákať investorov do zahraničia, aby rozbehli 107 významných projektov na území krajiny. Je to o 26 investičných projektov viac, ako v roku 2017 a britský denník prízvukuje, že je to vysoký nárast investícií.
„Srbsko získalo 11,92 bodu a prilákala takmer 12-násobne väčší balík „greenfields“ priamych zahraničných investícií, ako sa dalo očakávať od rozsahu srbského hospodárstva,“ zdôrazňuje Financial Times .
Uvádzatiež , že zahraniční investori v Srbsku najčastejšie investujú do nasledovných oblastí: výroba automobilových súčiastok, potraviny a tabak, textil a nehnuteľnosti a tieto oblasti vlani tvorili 54 percent srbského investičného balíka.
Na druhom miestne tohto investičného rebríčka je Čierna Hora, na treťom – Kambodža. V prvej desiatke sú nasledovne: Litva, Malta, Uzbekistan, Vietnam, Singapur, Arménsko a Gruzínsko.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Srbsko je najväčším lákadlom pre investorov: Dostalo sa na prvé miesto vo svetovom rebríčku v oblasti priamych zahraničných investícií zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější