Kandidát na Oscara? Truban skúša Čaputovej taktiku a robí zo seba obeť útokov. Prinútili ho “starí politici” užívať drogy, chváliť sa tým pred mládežou a predávať 5 gramov “bieleho?”
RSS

Kandidát na Oscara? Truban skúša Čaputovej taktiku a robí zo seba obeť útokov. Prinútili ho “starí politici” užívať drogy, chváliť sa tým pred mládežou a predávať 5 gramov “bieleho?”

Bratislava 14. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
L í der strany Progres í vne Slovensko Michal Truban zrejme zvolil taktiku ak ú v predvolebnej kampani použ í vala jeho b ý vala kolegyňa, teraz už prezidentka Zuzana Čaputov á . Každ ú kritiku svojej osoby, či svoju kauzu, ktor á vypl á vala na povrch vyd á va za ú tok “star ý ch politikov.” Vari ho n ú tili so zbraňou pri hlave brať drogy, chv á liť sa t ý m pred ml á dežou a pred á vať 5 gramov “bieleho?”
Na snímke líder koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu Michal Truban
Politickou priekopníčkou v robení zo seba obeť útokov sa stala prezidentka Zuzana Čaputová. Čo sa nakoniec ukázalo ako úspešná taktika.
Čaputová totiž ešte v predvolebnej kampani na každú aj konštruktívnu kritiku svojej osoby reagovala statusom , kde citovala daného politika, ktorý sa voči nej vyjadril kriticky a pár vetami napísala niečo v zmysle “pozrite ako na mňa stále útočia, boja sa ma.”
Podobnú taktiku zvolil aj Čaputovej bývalý stranícky kolega a súčasný samozvaný “potencionálny premiér”, líder progresívcov Michal Truban.
Každý kritický výrok na jeho osobu zverejňuje na Facebooku v akomsi “zarámovanom obraze”, ktoré má predstavovať zrkadlo, aby daného politika zosmiešnil a pridáva k tomu nejaký komentár, ktorým nevyvracia fakty, ale robí zo seba obeť.
Napríklad na kritiku zo strany Borisa Kollára ohľadom migrácie, LGBTI a pedofílie reagoval takto:
 

 
Keď sa prevalila Trubanova drogová kauza najprv tvrdil, že sa nič nedeje, že si len dal na výške jedného jointa a zosmiešňoval výroky Andreja Danka na jeho adresu:
 

 
Neskôr však bolo zverejnené druhé video Michala Trubana z prednášky pred študentmi, kde to už vyzeralo ako propagácia drog pred mládežou. Truban sa tam chválil ako užíval drogy a porovnával to z jeho úspešnou podnikateľskou kariérou.
Rôzni odborníci na drogy vtedy upozorňovali, že jeho “bad trip” nemohol nastať len po užití jedného jointa marihuany, a preto tu niečo nesedí.
Truban preto neskôr natočil video, kde priznal “trochu viac” marihuany a tiež užívanie tvrdej drogy LSD.
Následne sa ukázala aj jeho internetová komunikácia, kde Truban hovorí o tom, ako ide predávať “5 gramov bieleho.” O tri dni na to konštatoval, že už je všetko “biele” vypredané.
Líder progresívcov na to zareagoval tak, že sa jednalo len o vtip a myslel tým “5 gramov bieleho dizajnu.”
Najnovšie svoju drogovú kauzu bagatelizuje a snaží sa zo seba urobiť obeť “starých politikov.”
 
“Sú nervózni, tak útočia”
Čím bližšie sú voľby, tým viac na mňa a našu koalíciu starí politici útočia. Robia tak zo strachu, pretože ich môžeme vymeniť. Ja sa za svoj osobný život nehanbím, ale rozoberať moju mladosť, vzťahy, blogy a rodinu nemá pre budúcnosť Slovenska zmysel,” napísal Truban na Facebooku.
Zverejnil tiež vtipne sa tváriace video s policajtom, kde Truban opäť bagatelizuje svoju drogovú kauzu. Policajt namiesto toho, aby nasadil Trubanovi putá na ruky  za podozrenie zo šírenia toxikománie a možného dílerstva “bieleho”, si sním priateľsky potľapká rukou a odvetí: “Nebuďte nervózny, oni sú nervózni, keď vyťahujú na vás tie špinavosti.”
 

K videu pridal popis, kde opäť zo seba robí obeť:
“Nielen moje úspechy, ale aj zlyhania ma urobili, kým som. S pokorou pracujem ďalej na tom, aby nová generácia priniesla zmenu a vymenili sme skorumpovaných starých politikov pri moci.
Oni sa toho boja, preto útočia, preto sa snažia odpútať pozornosť od toho, že keď ja som bol na výške, oni už dávno sedeli v parlamente a rozoberali náš štát.
Viem, že pre nich to neskončilo a prídu ďalšie útoky, ale pre mňa je to potvrdením toho, že sme na správnej ceste. Lebo ani ja som neskončil, do politiky som šiel práve preto, aby sme proti takejto špine zabojovali a dali ľuďom nádej, že krajina sa dá spravovať lepšie.”
Nuž zo slov Michala Trubana vyplýva, ako by takzvaní “starí politici” ho s pištoľou pri hlave nútili užívať drogy a následne sa tým chváliť na prednáške pred mládežou. Možno ho prinútili aj predávať 5 gramov bieleho.
Nie, pán Truban, nie starí politici, ale vy ste si dal gól do vlastnej brány. Vy ste sa vstupom do politiky stali verejne činnou osobou, a preto musíte znášať aj záujem verejnosti o vaše súkromie a musíte čeliť aj svojim drogovým záležitostiam z minulosti.
Čaputovej sa podobná taktika robenia zo seba obeť útokov podarila na jednotku. Ľudia ju začali ľutovať a možno aj to dopomohlo k tomu, že sa nakoniec stala prezidentkou.
Je však rozdiel, keď Čaputová robila zo seba obeť kvôli kritike jej koncipientskej praxe, čomu málokto z voličov rozumie a je rozdiel, keď má niekto drogovú kauzu, na čo sú ľudia obzvlášť citliví. V tomto prípade robiť zo seba obeť zrejme príliš nepomôže. Ale pri liberálnych voličoch človek nikdy nevie.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Kandidát na Oscara? Truban skúša Čaputovej taktiku a robí zo seba obeť útokov. Prinútili ho “starí politici” užívať drogy, chváliť sa tým pred mládežou a predávať 5 gramov “bieleho?” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější