Spencerová: Väčšina európskych diplomatov vo Washingtone očakáva, že bude Trump budúci rok zvolený znova
RSS

Spencerová: Väčšina európskych diplomatov vo Washingtone očakáva, že bude Trump budúci rok zvolený znova

Bratislava 20. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Susan Walsh)
 
Česká novinárka a publicistka Tereza Spencerová vo svojom komentári okrem iného informuje o tom, že si väčšina európskych diplomatov myslí, že americký prezident Donald Trump bude v najbližších voľbách znovu zvolený   
Na snímke americký prezident Donald Trump
“Väčšina európskych diplomatov vo Washingtone očakáva, že bude Trump budúci rok zvolený znova,” píše novinárka v komentári a dodáva, že mu nahráva hlavne to, že počas jeho úradu sa americká ekonomika stabilizuje a že Demokratická strana doteraz nenašla hlavného kandidáta, ktorý by sa mu postavil.
“Mimochodom, socialista Bernie Sanders pre prípad svojho iluzórneho zvolenia sľubuje, že “rozpúta vojnu proti belošskému nacionalizmu a rasizmu v každom ohľade americkej spoločnosti,”  konštatuje novinárka v komentári.
O tom, že si diplomati myslia, že Trump vyhrá aj ďalšie voľby informoval aj server Politico. “V roku 2016 nikto neveril, že bude zvolený. Ľudia nechcú byť za hlúpych aj po druhýkrát,” povedal pre portál Politico Gérard Araud, bývalý francúzsky veľvyslanec v Spojených štátoch.
Server tiež informuje o tom, že hoci nemajú k dispozícii žiaden konkrétny prieskum, väčšina zahraničných politikov vo Washingtone súhlasí s tým, že Trump bude v najbližších voľbách znovuzvolený. Niektorí politici pre portál povedali, že aj keby k tomu nakoniec nedošlo, Trumpova politika a názory môžu v nadchádzajúcich rokoch aj tak ovplyvňovať zahraničnú politiku USA.
“Podľa ľudí to vyzerá na ďalšie štyri roky,” uviedol arabský diplomat, ktorý, rovnako ako väčšina, požiadal o anonymitu, pri vyjadrovaní sa k politicky citlivej téme.
“Ak bude znova zvolený, nie je viazaný ničím okrem Kongresu,” povedal a podotkol, že nevie, ako sa to potom bude vyvíjať.
Ázijský veľvyslanec uviedol, že každé veľvyslanectvo vo Washingtone funguje „na základe toho, že prezident má viac ako vyrovnanú šancu na opätovné zvolenie“. Ale rovnako ako ostatní povedal, že veľvyslanectvá sa musia pripraviť na obidve možnosti.
Veľvyslanectvo iného zahraničného diplomata sa podľa portálu už teraz snaží odhadnúť, kto bude v Trumpovom tíme počas druhého funkčného obdobia. “Ale Trumpa je veľmi ťažké predvídať!”
 
Príspevok Spencerová: Väčšina európskych diplomatov vo Washingtone očakáva, že bude Trump budúci rok zvolený znova zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější