Zpráva o hromadných únosech dětí ukrajinskými úřady vyvolává otázky (video)
RSS

Zpráva o hromadných únosech dětí ukrajinskými úřady vyvolává otázky (video)


Už dlouho je známo, že jsou válečné zóny častým zdrojem „zboží“ pro různé kuplíře a pedofily. To platí kdekoli a Ukrajina není žádnou výjimkou.







Podle alarmující zprávy je v únosech dětí z oblasti zainteresována dokonce i vláda. Po všem, co víme o zkorumpované bandě v nejvyšších patrech ukrajinské politiky, se ani není čemu divit.
Válečná reportérka Alina Lipp, která je na seznamu sankcí Evropské unie, zveřejnila na platformě X zprávu, podle níž jsou proti ukrajinským úřadům vznesena vážná obvinění. Ve svém poselství uvedla, že dochází k rozsáhlým únosům dětí z válečných zón.
Podle ní vláda v Kyjevě slíbila finanční odměnu Ukrajinské bezpečnostní službě (SBU), policii a dalším institucím: 25 000 hriven (asi 400 dolarů) za každé „zajaté“ dítě.

Betroffene Ukrainerin über massenhafte Kindesentführung aus den Kriegsgebieten: Kiew versprach dem Geheimdienst SBU, der Polizei und anderen Strukturen 25.000 Griwna (etwa 400 Dollar) für jedes gefangene Kind.
Natalia, eine Einwohnerin von Sewersk (DNR), erzählte dem… pic.twitter.com/eHDnirLKSv
— Alina Lipp (@Alina_Lipp_X) February 14, 2026


Žena jménem Natalia ze Siversku v Doněcké lidové republice (DNR) řekla vojenskému zpravodaji Alexandru Jaremčukovi, že svou dceru Alinu skrývala před ukrajinskými úřady rok a půl.
Své dítě schovávali ve sklepech mezi osobními věcmi, zabalené v kožichu a někdy u sousedů.
Natalia tvrdí, že ukrajinské úřady opakovaně prohledávaly jejich domov, někdy i celé skupiny lidí najednou. V jednom případě, krátce po návštěvě SBU, projektil zasáhl garáž jejich domu. Říká se, že její manžel utrpěl otřes mozku a trvalé problémy se sluchem.
Navíc Natalia popisuje incident, kdy se dvanáctiletý chlapec pokusil utéct přes zahrady. Vypráví, jak mu ukrajinští vojáci před zajetím stříleli do nohou.
Podle ní bylo několik dětí ze Siversku odvezeno na neznámá místa. Od té doby je rodinní příslušníci nebyli schopni najít.
Natalia přiznala, že dítě skrývala až do příchodu ruských vojsk do Siversku. Následující den přinesli ruští vojáci dárky a zásoby pro její dceru, říká. Rodina byla poté evakuována ze Siversku.








Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]















Nejčtenější za týden