Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.8.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.8.2019
1; V Radě federace komentovali americké testy rakety s plochou dráhou letu. Jedná se o výsměch světovému společenství. Nedávno Pentagon informoval, že otestoval nejadernou raketu s plochou dráhou letu dříve zakázanou smlouvou o zákazu raket středního a krátkého doletu.
2; Obyvatelstvo Ukrajiny nadále prudce klesá. Za první pololetí roku 2019 populace Ukrajiny podle oficiálních údajů poklesla o 143,1 tisíce osob a činí 42 milionů obyvatel. Hlavní příčinou úbytku je nepoměr mezi živě narozenými a zemřelými osobami: 49 živě narozených dětí na 100 zemřelých.
3; Saranští policisté (Mordvinská republika) zachránili kojence, jehož se otec chystal vyhodit z okna ve třetím patře.
4; Ukrajinci, opět vás obelhali! Zelenskij bude pokračovat v politice Porošenka. Euforie ze Zelenského nevydrží ani do konce léta.

5; Krvavá noční můra v psychiatrické léčebně v Rumunsku. Pacient ubil pět osob a zranil dalších osm. Osmatřicetiletý muž zaútočil na pacienty. Tři z nich zabil na místě.
6; Nedostatek jídla a léků. Co čeká Velkou Británii po Brexitu? Potravinová krize ve Velké Británii může vést k neklidu a protestům, říká se ve zprávě vlády.
7; Ukrajina proti Ruskému světu . to je jako včely proti medu. Ve sporech ohledně Ruské světa se pomíjí to nejpodstatnější: Co je to vlastně ten „Ruský svět“?
8; Porošenko se vyhnul vazebnímu stíhání. Proti bývalému ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi bylo zahájeno už 12 trestních řízení.
9; Proč může být v Rusku opozice pouze liberální?Proč lidem, kteří škodí vlasti z přízemních kořistnických důvodů, stoj lidé, kteří škodí své vlasti už ze zásady?
10; Britové chtěli najít v Donbasu ruskou armádu a místo toho si udělali jen ostudu. Britská média tvrdí, že jednotky ukrajinské armády porazila v Ilovajském kotli ruská armáda. Svými „důkazy“ Britové jen potvrdili, jak žalostné jsou jejich znalosti ruského a ukrajinského prostředí. Kromě toho zdroj, který údajné důkazy přinesl, utrpěl už nejednu ostudu v minulosti – například svými tvrzeními o chemických útocích v Sýrii.
11; Světový oceán se stane doménou smrtících ruských lodí. Éra námořních přestřelek s neměnným postavením v řadě už odešla dávno do minulosti.
12; Okamžitá odplata: Karatelé byli roztrháni smrtonosným dronem. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
13; Macron se po tříhodinovém setkání s Putinem vyjádřil k evropské budoucnosti Rusku. Podpořil myšlenku Evropy táhnoucí se od Lisabonu po Vladivostok.
14; Putin zvítězil nad Ukrajinou a vůbec k tomu nepotřeboval Kalibry a Iskandery. Nikomu se nechce bojovat, patrioti fetují a opíjejí se, říká dobrovolník ATO.
15; U Zelenského předpověděli složitou zimu kvůli sporům s Ruskem. Ukrajina je připravena na topnou sezónu z pouhých 65%.
16; O připojení Krymu rozhodl už Gorbačov? Hlavní redaktor Echa Moskvy reprodukoval dávný rozhovor s Putinem. Alexej Venediktov během své nedávné cesty do Kyjeva poskytl interview ukrajinskému propagandistovi Dmitriji Gordonovi. Podle jeho slov fakt nespravedlivého postavení Krymu jako součást Ukrajinské SSR byla tématem už za sovětských dob. Nejde tedy o nějaký Putinův vynález.
17; Válka USA s Čínou: Jak bude výsledek? V posledním desetiletí obranný rozpočet USA trpí zvláště nepředvídatelností financování.
18; Nejspíš začne brzy už i plesnivět. Ukrajinci se vysmáli nevydařenému Kličkovu mostu v Kyjevě kvůli mouchám. Skleněný most se opět dostal na první stránky tisku.
19; V Německu uzavřeli pouťovou atrakci kvůli přílišné tvarové shodě s hákovým křížem. Zábavní park Tatzmania musel zastavit využívání jedné z nových atrakcí s názvem „Let orla“.
20; Na Kurilském ostrově, který požaduje Japonsko, byla objevena síť podzemních chodeb.
21; Šestapadesátileté monstrum, které se před lety vyhnulo díky omilostnění trestu smrti, znásilnilo v Udmurtsku sedmiletou dívenku. Zločinec byl opakovaně souzen za násilné činy, odsouzen k trestu smrti a v roce 1998 omilostněn.
22; Ukrajinská armáda zahájila palbu na spící obce. Ukrajinští okupanti ignorovali dříve dosažené dohody a ignorují i fakt zítřejšího zasedání Třístranné kontaktní skupiny v Minsku.
23; Ukrajinský námořník zemřel poté, co vypil metylalkohol na palubě tankeru v Černém moři. Další byl dopraven do nemocnice, kde se nachází ve stavu kómatu.
24; Donbas: Ukrajinský voják byl zraněn v důsledku útoku úderného dronu. Pokud bude nepřítel pokračovat v takovýchto vtípcích, pak nás na frontě nečeká nic dobrého, stěžují si karatelé.
25; Jsou známy další podrobnosti o raketě s plochou dráhou lety odpálenou Američany. Příprava k testům probíhala ještě hluboko v době platnosti Smlouvy o likvidaci raket. Stejně tak finance pro tento účel byly vyčleněny v době, kdy Spojené státy Smlouvu ještě veřejně nijak nezpochybňovaly.
26; Ruské banky navrhují blokování karet v případě podezřelých finančních transakcí. Asociace bank Ruska navrhuje změny do zákona proti praní špinavých peněz a do zákona o Národním platebním systému.
27; Ministr obrany Poltorak slibuje ukrajinským vojákům směšné odměny u příležitosti Dne nezávislosti. Zásluhy „obránců vlasti“ byly oceněny více než skromně.
28; První let vojenského dronu „Altius-U“. Byly zveřejněny unikátní záběry. Komplex je schopen plnit celé spektrum výzvědných úkolů a pohybovat se ve vzduchu déle než 24 hodin.
29; Vlastní kolegové uřízli hlavu zavražděnému příslušníku námořní pěchoty ukrajinské armády. Vraždu se pokusili svést na nešťastnou náhodu.
30; Západ panikaří: Čtyři stanice monitoringu radiace v Rusku přestaly dodávat informace. Ruské ministerstvo zahraničí připomnělo, že předávání údajů ze stanic národního segmentu monitoringu jaderných testů je dobrovolné.
31; V Kremlu komentovali americké testy zakázané rakety. Dmitrij Peskov si všiml, že novinka o zkouškách rakety se objevila v době setkání prezidentů Ruské federace s Francie.
32; Piráti informovali o tom, co se děje s námořníky unesenými u břehů Kamerunu. Chybí léky a oblečení. Mezi unesenými námořníky jsou tři až čtyři Rusové. Únosci neoznámili výši výkupného ani způsob předání. Prý se znovu ozvou.
33; Macron přešel na sociální síti na ruštinu. Samozřejmě prostřednictvím svých expertů ovládajících ruštinu. Na internetu se šíří žertovné návrhy, že by měl být Macron kvůli tomu zanesen na seznam Mirotvorec, na kterém se soustřeďují jména nepřátel ukrajinského nacistického režimu.
34; Může se stát, že kvůli Trumpovu chování poprvé v historii summit G7 skončí bez závěrečného prohlášení, píše Reuters. Alarmující situace svědčící o rozpadu základních principů G7 vznikla poprvé od začátku těchto setkání v roce 1975.
35; Sbohem, vysněná Evropo! Neúspěšný útěk z Ukrajiny do Polska. Ukrajinec se snažil překročit hranici v kufru osobního automobilu Škoda. Celníci si všimli, že u auta, v němž při příjezdu na celnici seděli dva muži, jen jeden předložil pas ke kontrole.
36; Luganská republika netouží po návratu na Ukrajinu. Pasečnik jasně definoval směr vývoje Republiky.
37; V Řecku spadl vrtulník do moře. Na palubě se nacházeli i Rusové. Proběhla záchranná akce, jejíž výsledek nebyl dnes odpoledne ještě znám. Večer byla oznámena smrt dvou občanů Ruské federace a zveřejněna jejich jména. Zahynul i řecký pilot, který svým strojem zavadil o dráty elektrického vedení. Po události zůstal ostrov Poros bez elektřiny.
38; Robot FEDOR nepoletí k Mezinárodní kosmické stanici sám. Poletí s ním Marusja, což je pletená hračka jako indikátor stavu beztíže.
39; V Rusku byl zaregistrován unikátní preparát na léčení spinální svalové dystrofie. Informuje o tom na sociální síti zplnomocněnkyně pro práva dětí při prezidentské kanceláři.
40; Jsou nás tu miliony Rusů. Novorusko si podmaňuje Krym. Soubor Národní policie Luganské republiky předvedl obrovské vystoupení na Nachimovově náměstí v Sevastopolu v den Vojenské námořní flotily.
41; Odměna udavačům ve výši 10%. U Zelenského připravují neodkladné zákony. Zelenského tým slibuje, že zaručí informátorům ochranu před pronásledováním za poskytnutí informace.
42; Charkov pro všechny? Pochod homosexuálů se přesouvá na východ Ukrajiny. „Jak tuhle úchylnost budeme vysvětlovat našim dětem?“, děsí se zdravě uvažující obyvatelé Charkova.
43; Nové vedení propustilo gruzínského moderátora, který hrubě urazil Putina. Podle slov vedoucího je důvodem tohoto rozhodnutí konflikt zájmů.
44; Putin promluvil o problémech v primárním zdravotnictví. Informoval o tom na setkání k modernizaci primární složky zdravotnického systému.
45; Ministerstvu zdravotnictví bylo doporučeno, aby své návrhy na upevnění zdraví nejprve vyzkoušeli sami na sobě. Nedávno ruské ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo program „posílení veřejného zdraví pracujících“, ve kterém je popsána řada doporučení.
46; Ukrajinská národní banka se chystá na propad tranzitu ruského plynu. V úterý 20. srpna o tom promluvil zástupce šéfa centrální banky Ukrajiny Dmitrij Sologub.
47; Vzpoura v ukrajinské armádě. Vojenské velení se tajně chystá uspořádat přehlídku navzdory Zelenského rozhodnutí. Národní policie Doněcké republiky získala dokumenty, které potvrzují tajnou přípravu na realizaci vojenské přehlídky v Kyjevě.
48; Patriarcha Kirill si v úterý prohlédl fotografickou výstavu pod širým nebem na Soloveckých ostrovech a vyzval, aby byl propagován Ruský sever.
49; Specnaz a Státní vyšetřovací úřad Ukrajiny zadrželi pracovníka SBU, který zmlátil muže v kavárně v okresním městě Gajvoron (zhruba 15 tis. obyv.). Muž byl hledán od 25. července.
50; Zemřela národní umělkyně Alexandra Nazarova. Informovalo o tom divadlo, v kterém hrála.
51; Trump se vyslovil pro návrat Ruska do G8. Rusko přestali zvát na setkání sedmi předních zemí světa po událostech na Krymu a na Ukrajině v roce 2014.
52; Soud povolil výslech ukrajinských vrcholných politiků v případu střelby na Majdanu. Soud částečně vyhověl žádosti advokátů pracujících pro podezřelé bývalé příslušníky Berkutu.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější