Šéf Pentagonu navrhol, aby do ŠTART III zaradili všetky nové ruské zbrane
pravdive+seznam

Šéf Pentagonu navrhol, aby do ŠTART III zaradili všetky nové ruské zbrane

Washington 22. augusta 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:Sputnik-The Ministry of Defence of the Russian Federation)
 
Hlava Pentagónu Mark Esper vyhlásil, že v prípade predĺženia zmluvy o znižovaní počtu strategických útočných zbraní (START III) má zahrnúť všetky nové ruské zbrane. “Je jasné, že sa snaží (pozn. Rusko) rozšíriť svoj strategický jadrový arzenál, aby dokázalo čeliť USA,” povedal v rozhovore pre Fox News
Balistická raketa Sarmat pred odpálením
Esper predpokladá, že Moskva vybavila rakety s plochou dráhou letu jadrovými hlavicami, namierené na Európu, ktoré podliehajú zmluve o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF).
“Je to zlé,” poznamenal minister obrany. Nevysvetlil, ale ako sa dajú spojiť do jednej zmluvy rakety, ktoré zaradili do START III a INF.
 
INF a START III
ZSSR a USA podpísali START III v roku 1987. Strany sa zaviazali, že zlikvidujú všetky systémy balistických rakiet s plochou dráhou letu, s pozemnou základňou stredného (1000-5500 km) a kratšieho (500-1000 km) doletu. V októbri 2018 Trump vyhlásil, že USA vystupujú zo zmluvy kvôli “nedodržaniu” Moskvou jej bodov, žiadne dôkazy však americká strana neposkytla.
V roku 2019 pozastavilo Rusko v reakcii na akcie USA svoju účasť v zmluve INF. START III, ktorú podpísali v roku 2010 Barackom Obamom a Dmitrijom Medvedevom stanovuje vzájomné zníženie počtu jadrových bojových hlavíc na 1 550 kusov, medzikontinentálnych balistických rakiet, balistických rakiet na ponorkách a ťažkých bombardérov na 700 kusov.
Je to jediná platná zmluva medzi Ruskom a USA o obmedzení zbraní. Jej termín vyprší v roku 2021 a Washington sa zatiaľ nerozhodol či ju predĺži. Rusko zo svojej strany neraz vyhlásilo, že je ochotné to prerokovať.
 
Nová zbraň Ruskej federácie a USA
1. marca 2018 prehovoril Vladimir Putin v posolstve Federálnemu zhromaždeniu o najnovších druhoch strategických zbraní, o hypersonických systémoch Kinžal, Avangard, Burevestnik, bojovom lasere Peresvet, a tiež o bezpilotnej ponorke s jadrovým pohonom Posejdon.
Prezident pritom zdôraznil, že Rusko nemieni na nikoho útočiť a všetky nové zbrane majú obrannú povahu. V pondelok Pentagon informoval o skúške rakety s plochou dráhou letu s pozemnou základňou a bez jadrovej hlavice, ktorú zakázali zmluvou INF.
Ruské ministerstvo zahraničia upozornilo na to, že pritom bolo použité odpaľovacie zariadenie Mk-41 (majú na americkej vojenskej základni v Rumunsku). V Moskve to zhodnotili ako “ďalší zjavný dôkaz toho, že tieto systémy určili k vypusteniu, nielen protirakiet, ale tiež okrídlených rakiet”.
 
Príspevok Šéf Pentagonu navrhol, aby do ŠTART III zaradili všetky nové ruské zbrane zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější