Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.8.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.8.2019
1; V Kremlu komentovali myšlenku obnovit G8. Dmitrij Peskov poznamenal, že jsou známy postoje pouze dvou zemí.
2; Speciální skupina ukrajinské armády se neúspěšně pokusila projít přes frontovou linii.
3; Rozsáhlé pátrání bylo ukončeno. V nižněgorodském lese byla nalezena pohřešovaná pětiletá dívka. Velmi dobře zkoordinovaná součinnost účastníků pátrání vedlo ke kýženému výsledku.
4; Ukrajinci si nezvolili demokracii,nýbrž autoritářství, říká Naděžda Savčenko. Poslankyně je přesvědčena, že ve vzniklé situaci by měl lid začít kontrolovat moc.

5; Jen žádné Ukrajince a jim podobné. Polská restaurace je předmětem skandálu. Jedna z restaurací v polské Gdyni vyvěsila inzerát nevybíravě diskriminující podle národnostního principu.
6; Příšerný dojem. Rothschild se stal majitelem mezinárodního letiště v Kišiněvě. Smlouva byla realizována jménem skupiny NR Investments patřící Rothschildům.
7; Putin projednal Ukrajinu s prezidentem Finska. O první výsledky rozhovorů se podělili na tiskové konferenci v Helsinkách.
8; Sebevražedný kurs. K čemu Zelenskij potřebuje fiktivní růst ekonomiky ve výši 5 až 7%? Vladimir Zelenskij zveřejnil svůj ekonomický plán na svou prezidentskou pětiletku.
9; Nový starosta Rigy učinil skandální prohlášení o osudu ruských škol a mateřských školek. Pro nového starostu Olega Burova hlasovala více než polovina poslanců místního parlamentu. Každý obyvatel Lotyšska je povinen znát státní jazyk. Proto je nutné s jeho studiem začít už od mateřské školy. Pro ty, kdo by měli s osvojením lotyštiny problémy, musí být dodatečné možnosti – například ruské školy.
10; Vězení, emigrace nebo dohoda? Porošenkův osud visí na vlásku. Porošenka čeká dlouhé, možná až doživotní vězení nebo v lepším případě emigrace, pokud se mu podaří uprchnout.
11; USA plánují úder na hluboký týl Ruska za pomoci Ukrajiny. Washington realizuje na Ukrajině odporný plán.
12; V USA drsně urazili Ukrajinu. Útoky na Majdanu označili za čin „smyslů zbavených živočichů“ a použili je jako ilustraci k filmu o vzpouře zvířat. Na události na Ukrajině z roku 2014 se ve světě bude ještě dlouho vzpomínat.
13; Ukrajinská armáda si vyhlédla v Donbasu nového nepřítele a začala s ním zoufale bojovat. Maří činnost pozorovatelů OBSE. Voják 46. samostatné útočné výsadkové brigády Babič už za své „úspěchy“ dostal vyznamenání.
14; Ukrajinský generální prokurátor označil Zelenského za druhého Lukašenka.
15; Šéf Pentagonu navrhl, aby byly omezeny všechny nové zbraně v Rusku. Nedávno Pentagon oznámil testy rakety s plochou dráhou letu, která byla zakázána Smlouvou o likvidaci raket středního a krátkého doletu.
16; Zelenskij komentoval možnost návratu Ruska do G8. Vladimir Zelenskij vyjmenoval podmínky pro návrat Ruska do G8. Mezi hlavní patří vrácení Krymu a ukončení „agrese“ v Donbasu.
17; Puškov komentoval podmínky návratu Ruska do G8. Rusko se nezříká vzájemných konzultací s předními zeměmi světa, ale vyslovené podmínky jsou protiprávní už z definice. Pokud chce současná sedmička zůstat v dosavadním formátu bez Číny a Ruska a snižovat tak svůj význam pro svět, je to jejich volba. Kladení podmínek Rusku je chybná politika.
18; Televizní moderátor Pozner prohlásil, že Hitlerova malířská díla je v bytech povoleno vyvěšovat. Na tom není nic špatného.
19; Robot Fjodor byl vyslán do kosmu. Při startu zopakoval Gagarinovu proslulou větu „Pojechali! Pojechali!“ (Tak jedem, jedem!).
20; Nový Zéland chce zakázat ukrajinským neonacistům prodej :manifestu“ vraha z Christchurch, kde došlo v polovině března ke střelbě.
21; Při startu se v USA rozlomilo na kusy civilní letadlo a začalo hořet. Na palubě bylo deset cestujících a členů posádky.
22; V Afghánistánu byli zavražděni dva vojáci. Informuje o tom stránka NATO „Rozhodná podpora“.
23; Trumpovi je nepříjemné, že jeho nápad koupit Grónsko označili za absurditu. To byl nehezký způsob odmítnutí, urazil se americký prezident.
24; K žádné revizi podmínek Brexitu nedojde. Macron zchladil Johnsona. Evropská unie se nechystá souhlasit s požadavky britského premiéra Borise Johnsona na revizi podmínek Brexitu.
25; V Luganské republice byl neutralizován zvláštní agent SBU, kterého vycvičili instruktoři z NATO. Špión byl vyslán na území Republiky během výměny válečných zajatců s krytím jako politický vězeň.
26; Mluvíte-li o signálech v souvislosti s plněním jakýchsi vašich podmínek pro návrat Ruska do G8, měl byste si uvědomit, že signály jsou očekávány především od vás. A to nikoli na sociálních sítích, ale v realitě, připomněla Zelenskému oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.
27; Ukrajina připravuje k výměně tři Rusy, říká advokát. Zástupce obhajoby doufá, že výměna se bude konat už v nejbližší době.
28; Porošenko a Vakarčuk si už v Nejvyšší radě našli práci. Pracovat budou muset pod velením spolupracovníka prezidenta Zelenského.
29; Ukrajina vyzývá G7, aby si rozmyslela návrat Ruska V souvislosti s rozhovory o možném návratu Ruska do G7 propadla Ukrajina nefalšované hysterii. Zacharova vyzývá Zelenského, aby si uvědomil váhu Ukrajiny na mezinárodní scéně, než začne vnucovat zemím G7 své vlastní podmínky pro návrat Ruska do G7.
30; Britský televizní kanál natáčí seriál o „ruském špiónovi Putinovi“. Natáčení bude probíhat v USA, Velké Británii, v Rusku a několika dalších evropských zemích.
31; Hromadná rvačka s „Romy“ v Kemerovské oblasti. Do obce byl vyslán OMON. Za příčinu konfliktu média označuje obtěžování místních dívek ze strany „Romů“. Jednu z nich údajně málem znásilnili.
32; Medveděv trvá na čtyřdenním pracovním týdnu. Ministerstvo práce dostalo úkol. Specialisté budou muset propočítat optimální pracovní dobu, pravděpodobná rizika pro ekonomiku a sociální sféru.
33; EU je proti návratu Ruska do G8. Obává se, že bude vypadat jako slabá. Novináře o tom informoval vysoce postavený zdroj v evropských strukturách.
34; Tajemství kurdské demokracie. Na teritoriích východně od Eufratu v poslední době beze stopy mizejí místní obyvatelé.
35; Desítky mrtvých a zraněných. Ukrajinský dobrovolník ukázal „nejúspěšnější operaci ukrajinské armády v Donbasu“. Jak tvrdí známý pomahač ukrajinských karatelů, záběry byly natočeny v polovině července, týden před začátkem příměří.
36; Trump chce připravit „cizí“ děti o americké občanství. Občanství podle práva země? Přejít hranici, porodit dítě – dítě je automaticky občanem USA? To je přece směšné.
37; Nad Doněckem místo státních vlajek Doněcké republiky zavlála ruská trikolóra. Akce vznikla v souvislosti s oslavami dne ruské státní vlajky, který připadá na 22 srpna. (Pro srovnání: Československá – dnes česká – vlajka byla schválena spolu s Ústavou nově vzniklého Československa dne 30. března 1920).
38; Teda chlapi, vy jste fakt kašpaři… Známý srbský herec Miloš Biković s humorem reagoval na zákaz vstupu na Ukrajinu. Je fakt, že někdy hraju lépe, někdy hůře, ale že bych tím ohrožoval státní zájmy Ukrajiny…
39; Německo sice není černý pasažér, ale… Polský premiér vyčítá Němcům nedostatečné výdaje na armádu a požaduje na svém území novou základnu NATO. Němci by měli rychleji zvyšovat své obranné výdaje, prohlásil Morawiecki.
40; Ruský vojenský dron s unikátními možnostmi. První let dronu Forpost-R. Jeho sériové dodávky do armády začnou už v roce 2020.
41; Na Ukrajině byl zastřelen advokát u budovy věznice. Další člověk byl zraněn a hospitalizován, kde rovněž zemřel. K incidentu došlo v Kirovogradě (po „dekomunizaci „Kropivnickij“).
42; Rusko porušilo Smlouvu o raketách kvůli hrozbám kolem svých hranic, tvrdí Státní department USA. Tvrdí, že první signály o ruské touze vypovědět smlouvu se datují už rokem 2004.
43; Izraelská armáda vyhodnotila vlastní civilní letadlo letící ze Sýrie jako reálné nebezpečí a zahájila palbu.
44; Filaret se obořil na Jepifanije kvůli zablokování bankovních účtů Kyjevského patriarchátu Vyzval ho, aby stáhl dopis požadující uzavření účtů.
45; V Jekatěrinburgu policisté znásilnili cizinku. Vyšetřovatelé z Vyšetřovacího výboru shromažďují důkazy o tom, že policisté znásilnili dvaadvacetiletou občanku Kazachstánu, která se živila jako prostitutka.
46; SBU použila motiv ze sovětského plakátu s rudoarmějcem pro vlastní reklamu. Jen zakryli pěticípou hvězdu a červenou barvu uniformy změnili na modrou.
47; Velení ukrajinské armády zuří kvůli neúspěchu akce námořní pěchoty. Velení okupantů plánuje exemplární potrestání „viníků“ a zvažuje i jejich pohnání před soud k trestní odpovědnosti.
48; Zelenskij navrhl Ukrajincům, aby uspořádali celoplanetární ukrajinský flashmob a pokryli celou planetu žlutou a modrou barvou.
49; Ukrajinská armáda opět uskutečnila úder na Gorlovku. Ostřelování vycházelo ze strany okupovaného Dzeržinska.
50; Zacharova komentovala prohlášení o návratu Ruska do G7. Návrhy,které zazněly, zatím nelze brát příliš vážně.
51; Rusko a Ukrajina se domluvily na výměně 33 za 33. Bylo dosaženo předběžné dohody o výměně vězňů.
52; Zacharova srovnala Trumpův nápad na zakoupení Grónska s navrácením Krymu pod kontrolu Ruska. Poukázala na to, že západní státy v těchto dvou případech zcela protikladně interpretují právo národa na sebeurčení.
53; V Praze byl – patrně v souvislosti s výročím zásahu vojsk Varšavské smlouvy – znesvěcen pomník maršála Koněva. Policie pátrá po vandalech, kteří polili sochu barvou.
54; Černobílý film z nedávné minulosti: Dnes mají Lugansk a Rusko na co vzpomínat. Od 13. srpna 2014 se dostal Lugansk do úplného obklíčení. Armáda Luganské republiky připravila působivé video o významu data 22. srpna.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější