Po příchodu 350 Romů do městečka Horn se pro jeho občany všechno změnilo
RSS

Po příchodu 350 Romů do městečka Horn se pro jeho občany všechno změnilo

ROMAN BEDNÁR
Po nečekaném masovém příchodu více než 360 Romů z Rumunska a Bulharska do městečka Horn v Severním Porýní-Vestfálsku hrozí, že situace tam bude eskalovat. Zastupitelstvo už vyslalo oficiální výzvu o pomoc adresovanou ministerskému předsedovi zemské vlády. Odpověď zatím nepřišla.

360 Romů je v městečku oficiálně přihlášených. Město jim dává sociální podporu, přídavky na děti a platí jim byty. Téměř všechno jsou to rodinné veľkoklany s četnými dětmi.
Ingo Barz z městského zastupitelstva říká, že se nedrží žádných pravidel a vůbec nerespektují domácí občany, jejich zvyky a jejich tradice. Situace ve městě je velmi napjatá – už nic není jako bývalo dříve. Lidé se znali navzájem a si důvěřovali. Kriminalita byla neznámým pojmem.
Před týdnem se konalo největší mimořádné zasedání městské rady v historii, na které přišlo více než 300 občanů. Něco takového tam ještě nebylo. Celé dvě hodiny přednášeli lidé své starosti, obavy a problémy – vše se týkalo romských novopřistěhovalců. Občané vznesli četné stížnosti: Všude ve městě je smetí a různý odpad, zejména v blízkosti domů, kde Romové bydlí a najednou se ve městě s jejich příchodem objevila i prostituce.
Jeden gastronom si stěžoval, že jednomu hostu bylo před dveřmi restaurace ukradené kolo. K jinému jeho hostu přišlo romské děcko a ukradlo mu z talíře zákusek . Jedna občanka, matka dvou malých dětí, se rozhorčovala, že na dětských hřištích jsou velmi často houpačky, pískoviště, či malé dětské kolotoče celé hodiny blokovány a obsazeny nejen nesnesitelně hulákajícími romskými dětmi, ale i dospělými Romy a že je nebezpečné je požádat o to, aby je uvolnili i pro děti občanů. Další desítky podobných stížnosti si muselo zastupitelstvo poslechnout.
Ingo Barz skončil slovy, že to vše byly problémy, které občané Hornu neznali a když, tak jen z novin, které psali o velkoměstech jako Duisburg nebo Dortmund.
Německá města po řadě upadají – chaos a nepořádek v nich v posledních letech exponenciálně narůstá, především díky nepřizpůsobivými a neintegrovatelným exotům z cizích kultur.
Autor: Roman Bednár
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější