Turecko hľadá náhradu za F-35 Prezident Turecka Erdogan si v prítomnosti ruského prezidenta Putina…

Turecko hľadá náhradu za F-35 Prezident Turecka Erdogan si v prítomnosti ruského prezidenta Putina…

Turecko hľadá náhradu za F-35
Prezident Turecka Erdogan si v prítomnosti ruského prezidenta Putina prezerá stíhačku piatej generácie SU-57 na aviasalóne MAKS 2019 v Moskve.
Turecko bolo Spojenými štátmi potrestané za kúpu ruského systému S-400, ktorého druhá batéria sa dopravuje práve teraz. Hoci ázijský tiger už investoval miliardy dolárov za dodávku a prípravu na prevádzku americkej stíhačky F-35 a jeho podniky boli súčasťou programu na spoločnú výrobu, Biely dom Turkov odkopol.
Následkom toho je krajina zbavená možnosti zohnať moderné lietadlá, ktorými chce svoju armádu udržať na špičke vybavenosti. Zdá sa, že Turci budú musieť zmeniť smer obstarávania techniky. Americké produkty sú pre nich nedostupné a vzhľadom na hrozbu amerických sankcií bude malá ochota riskovať hnev USA aj v ostatných krajinách Západu.
Pred pár dňami bolo oznámené, že Turecko zrejme začne proces analýzy získania ruských stíhačiek 4++ generácie SU-35. Krátko pred výstavou MAKS ruské zdroje oznámili, že na export bude dostupná aj stíhačka SU-57 s označením E (SU-57E).
Podčiarknuté, zhrnuté. Ak bude Rusko ochotné zdieľať technológie, čo je základná podmienka tureckého záujmu, je tu určitá pravdepodobnosť, že po raketách PVO sa v tureckej armáde začnú objavovať aj iné ruské produkty. Čo bude znamenať takáto erózia poslušnosti voči vôli USA v ďalších členských krajinách NATO, je dnes ťažké si predstaviť. Dôsledky môžu byť nepredvídateľné. Ako radi hovoria Američania, všetky možnosti sú na stole.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější