Nový evropský srážkový rekord: Na severozápadě Itálie spadlo přes 900 mm deště za 24 hodin – 17cm za 1 HODINU
RSS

Nový evropský srážkový rekord: Na severozápadě Itálie spadlo přes 900 mm deště za 24 hodin – 17cm za 1 HODINU

ktiv.com
Překlad: NaSeveru.org
4. října 2021
 
Silný déšť zasáhl severozápadní region Itálie na hranici s Francií a způsobil záplavy a sesuvy půdy. Nebyly hlášeny žádné oběti. Město Savona na pobřeží bylo v pondělí nejvíce zasaženým městem v Ligurii.
Města v kopcovitém vnitrozemí také sužovaly záplavy a sesuvy půdy poté, co se některé toky vylily z břehů. Ve městě Quiliano se zřítil most. A italské zprávy uváděly, že preventivně bylo uzavřeno COVID-19 očkovací středisko v Campobasso.
Přístavní město Janov zavřelo školy a nařídilo uzavření parků a hřbitovů. V poledne déšť ustal. Ale později v pondělí se očekávají další lijáky.
 Zdroj: AP
 
Komentář : Tato meteorologická událost ve skutečnosti zasáhla celou zemi. Vznikla ve Středozemním moři a od severozápadu Itálie přešla od shora dolů přes celou Itálii:

Italy… a new European record.
A whopping 740.6mm (29.2 inches) of rain in just 12 hours!
Italy set a new national record for rainfall in 6-hours and then went on to break the European record for 12-hour totals.
This is the satellite loop over the last 36 hours. pic.twitter.com/YJeZ2soEdE
— Scott Duncan (@ScottDuncanWX) October 5, 2021

Z Floodlistu 5. října:
4. října 2021 spadlo v severní Itálii ohromné ​​množství srážek, které způsobily záplavy a sesuvy půdy v regionech Ligurie a Piemont. Agentura pro životní prostředí v Ligurii hlásila rekordních 181 mm srážek za pouhou hodinu a přes 900 mm za 24 hodin .
V severních a středních oblastech Itálie bylo 4. října hlášeno opravdu špatné počasí. Červené výstrahy (nejvyšší stupeň) byly vyhlášeny v regionech Ligurie, Piemont a Lombardie.
Nejhorší záplavy postihly region Ligurie a zejména provincii a město Savona. 4. října přesident Ligurie Giovanni Toti uvedl ve večerním projevu: „V tuto chvíli jsou téměř všechny mimořádné situace soustředěny v oblasti Savona, v údolí Bormida a ve vnitrozemí Janova v údolí Valle Stura di Demonte.
Prezident uvedl, že situace je kritická a může se zhoršit, zejména s ohledem na extrémní množství srážek. V  Rossiglion spadlo až 604 mm srážek za 12 hodin a v Savoně 540 mm za 12 hodin, řekl Toti.
Regionální agentura pro životní prostředí Agenzia Regionale Protezione Ambiente Ligure (ARPAL) hlásila hodinový úhrn srážek 145.2 mm v Cairo Montenotte, 178.2 mm v Urbe a 181 mm ve Vicomorasso, což je nový národní rekord. Údaje z ARPAL dále ukazují, že stanice v Rossiglione zaznamenala za 24 hodin více než 900 mm srážek.
© ARPAL V Rossiglione v Ligurii spadlo přes 900 mm srážek
Několik řek v této oblasti se vylilo z břehů. Řeka Erro zaplavila oblasti Pontinvrea; řeka Bormida se vylila v Cairo Montenotte a Letimbro způsobila záplavy ve městě Savona.
 
Komentář: související články

Bouře Ida: přívalové záplavy napříč jihovýchodem USA zabily 45 lidí – nový srážkový rekord 8cm za hodinu v NYC, ničivá tornáda v New Jersey
Povodně a sesuvy půdy v červenci 2021: celosvětově zemřelo více než 920 lidí
Západní Evropa zaplavena po dalších silných deštích – řeky se vylily z koryt v Belgii, Francii a Německu
Během 2 dnů napadly ČTYŘI metry sněhu v lyžařském areálu Mount Hutt, Nový Zéland
V Grónsku přibylo rekordní množství sněhu a ledu – 4 gigatuny za jeden den

 
SOTT archiv: New European rainfall record: Italy’s northwest sees over 900mm (3 FEET) of rain in 24 hours – 7 inches in 1 HOURJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden