Nicholsonová reaguje na situáciu v SaS: To, čo sa v strane dialo kvôli osobným ambíciám niektorých členov, sa dalo vyriešiť iba takto
pravdive+seznam

Nicholsonová reaguje na situáciu v SaS: To, čo sa v strane dialo kvôli osobným ambíciám niektorých členov, sa dalo vyriešiť iba takto

Bratislava 9. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá má v súčasnej dobe pozastavené členstvo v SaS, reagovala krátkym príspevkom na sociálnej sieti na súčasnú situáciu, ktorá vznikla po poslednom kongrese v strane SaS 
Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová
Niektorí poslanci za SaS totiž počas víkendovej tlačovej besedy oznámili vznik názorovej platformy Demokratické jadro SaS.
K platforme sa hlásia poslankyne ako Jana Kiššová a Natália Blahová, okrem Rajtára aj poslanci Ľubomír Galko, Vladimír Sloboda, Radoslav Pavelka a ďalší členovia strany z regiónov. Vznik platformy oznámila na tlačovej besede v Liberálnom dome v Bratislave časť členov po tom, čo mimoriadny kongres vo Zvolene v sobotu potvrdil vo funkcii na ďalšie štyri roky doterajšieho šéfa strany Richarda Sulíka.
Nespokojenci, ktorí Sulíkom iniciovaný kongres ignorovali, sa však stále hlásia k SaS a k jej princípom. Kiššová odmieta, že by v strane došlo k rozkolu, stále verí, že sa v SaS dá robiť jednotná politika, a to aj napriek tomu, že výsledky mimoriadneho kongresu odmieta. Priznala však, že pachuť z kongresu sa nedá obísť a dôvera v SaS bola naštrbená. (viac v článku )
Na vzniknutú situáciu, sa po množstve otázok, rozhodla reagovať aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá má v súčasnej dobe pozastavené členstvo v strane SaS. Nicholsonová požiadala o pozastavenie členstva ako novozvolená europoslankyňa koncom júna. Republiková rada strany Sloboda a Solidarita jej žiadosť neskôr schválila.
“ Som rada, že Richard Sulík predsedníctvo obhájil. To, čo sa v strane dialo kvôli osobným ambíciám niektorých členov sa dalo vyriešiť iba takto. A to hovorím napriek tomu, že patrím medzi Sulíkových kritikov ,” skonštatovala Nicholsonová a na záver dodala, že jedna vec je kritizovať Sulíka za obsah vyjadrení, druhá je snaha odstaviť ho kvôli “neukojeným mocenským ambíciám”.
 
 
Sulík súhlasí s programom novej platformy SaS
Predseda SaS Richard Sulík v nedeľu oznámil, že súhlasí s programom novej platformy v rámci strany. Demokracia totiž preňho znamená, že sa bude robiť to, čo chce väčšina, a tá ho na kongrese opätovne zvolila.
„Demokratická platforma je super,“ uviedol Sulík. S názormi novej platformy vo všetkom súhlasí a dúfa, že platforma spôsobí v strane diskusiu. Reagoval tak na oznámenie novej platformy, ktorú na sobotňajšej tlačovej konferencii predstavili členovia SaS, ktorí sa na mimoriadnom kongrese strany nezúčastnili.
„Demokracia znamená, že rozhoduje väčšina. To znamená, že sa bude robiť to, čo povie väčšina,“ uviedol Sulík. Vzhľadom na to, že ho volilo 135 z 213 členov strany uviedol, že má teda mandát na vedenie SaS do parlamentných volieb. V relácii taktiež dodal, že jeho zvolením implicitne kongres potvrdil jeho prvé miesto na kandidátke. O ostatných miestach bude podľa neho rozhodovať Republiková rada. To, či bude na druhom mieste podpredseda strany Ľubomír Galko, je podľa neho možné.
V reakcii na tvrdenia predsedníčky poslaneckého klubu SaS Natálie Blahovej o tom, že Sulík verí v existenciu skupiny v rámci strany, ktorá mu škodí, uviedol, že nebude interné záležitosti strany komentovať. „Prieskumy netreba preceňovať,“ uviedol predseda liberálov na klesajúce preferencie strany v porovnaní s volebným výsledkom v roku 2016. Dodal, že v tých istých voľbách prieskumy odhadovali SaS päť percent a nakoniec ich bolo 12 percent. Uviedol, že aj keď vtedy neexistovalo PS/Spolu, tak existovala Sieť Radoslava Procházku, ktorá mohla SaS uberať hlasy.
„My sme možno jediná strana, kde má volič maximálnu istotou, že nepôjdeme po voľbách so Smerom do vlády,“ povedal Sulík a dodal, že je to uveriteľné ešte Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Na otázku, či to neplatí aj o strane exprezidenta republiky Andreja Kisku a koalícii PS/Spolu odpovedal Sulík s tým, že SaS mala záujem pridať sa k ich paktu o neútočení. To však padlo na tom, že podľa Sulíka odmietli vsunúť do paktu deklaráciu vylučujúcu povolebnú spoluprácu so Smerom. „Nech si to volič vyhodnotí,“ doplnil. Zopakoval, že SaS je pripravená ísť do vlády so všetkými okrem už spomínaného Smeru, SNS a ĽSNS.
 
Príspevok Nicholsonová reaguje na situáciu v SaS: To, čo sa v strane dialo kvôli osobným ambíciám niektorých členov, sa dalo vyriešiť iba takto zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější