POKRYTECTVÍ: USA obviňují Rusko a Čínu ze špionáže a přitom je samy špehují
pravdive+seznam

POKRYTECTVÍ: USA obviňují Rusko a Čínu ze špionáže a přitom je samy špehují

Spojené státy před dvěma lety vyvezly z Ruska vysoce postaveného kremelského úředníka, který měl dodávat do Washingtonu informace z nejbližšího okolí prezidenta Vladimira Putina. Oznámila to televize CNN s odvoláním na hodnověrné zdroje (viz ZDE ).
Špionem byl spolupracovník Putinova poradce
Televize jméno údajného špiona neuvedla, podle ruských médií jde o Olega Smolenkova, bývalého spolupracovníka Putinova poradce pro zahraniční politiku Jurije Ušakova. Kreml Smolenkovovo působení v Kremlu potvrdil. Špion byl z Moskvy do USA dopraven z obavy před prozrazením , uvedla CNN. Bezprostředním podnětem byla schůzka prezidenta Donalda Trumpa s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem v květnu 2017. Americká rozvědka pojala podezření, že kvůli Trumpově výřečnosti bude její kremelský agent ohrožen.
Informace měl dodávat přes deset let
Špion byl nejvýše postaveným agentem CIA v Kremlu, uvedla CNN. Měl mít přístup k Putinovi a údajně dokonce Američanům poskytovat fotokopie dokumentů přímo z jeho pracovního stolu. Informace dodával déle než deset let. Na doporučení Američanů měl Rusko opustit už v roce 2016, ale z rodinných důvodů to odmítl. Ruský list Kommersant informoval, že Smolenkov zmizel během své dovolené v roce 2017 v Černé Hoře . Deník zjistil, že Rus nyní žije ve městě Stafford nedaleko Washingtonu i se svou ženou, která rovněž pracovala v aparátu ruské vlády. Podle televize NBC dům, v němž Smolenkov žije pod vlastním jménem, střeží policejní agenti.
“Nemohl vyzradit nic důležitého,” reaguje Kreml
Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov potvrdil, že Smolenkov v roce 2016 pracoval v prezidentské kanceláři, ale „před několika lety“ byl propuštěn. O důvodech se nezmínil. O údajném Smolenkovově vyzvědačství Kreml nic neví a místo jeho pobytu nezná. „Jeho funkce nespadala do vyššího služebního zařazení,“ řekl Peskov. Také podle ruských zdrojů nemohl Smolenkov Američanům vyzradit nic důležitého , protože se zabýval provozními záležitostmi a logistikou. Mluvčí CIA Brittany Brammelová označila informace americké televize o ruském agentovi za “nepřesné,” mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová uvedla, že zprávy CNN „jsou nejen nesprávné, ale potenciálně i ohrožují lidské životy“.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější