Stretol sa Budaj s Kočnerom? Obvinený podnikateľ využíval “svoje kontakty”, aby preveroval aj členov SaS. Podľa vlastných slov si “celkom dobre rozumel” s Nicholsonovou, europoslankyňa minulosť považuje za trápnu snahu o jej diskreditáciu
RSS

Stretol sa Budaj s Kočnerom? Obvinený podnikateľ využíval “svoje kontakty”, aby preveroval aj členov SaS. Podľa vlastných slov si “celkom dobre rozumel” s Nicholsonovou, europoslankyňa minulosť považuje za trápnu snahu o jej diskreditáciu

Bratislava 11. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)
 
Viacero aktívnych opozičných poslancov vrátane lídrov Richarda Sulíka (SaS) a Igora Matoviča (OĽaNO) sa v minulosti stretli s podnikateľom Marianom Kočnerom obvineným z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj jeho partnerka Martina Kušnírová, a riešili s ním politické otázky. Hoci, ako tvrdí napríklad Matovič, títo politici sa s Kočnerom rozprávali z pozície “obetí”, stále išlo o ústavných činiteľov, poslancov parlamentu či v prípade Sulíka bývalého predsedu NR SR
Na snímke podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová
Kočner sa v minulosti stretával s politikmi bez rozdielu ich straníckej príslušnosti či politickej orientácie, najmä v prípade kauzy Sasanka z roku 2012, v ktorej Richard Sulík s Kočnerom v jeho kuchyni mali preberať aj voľbu generálneho prokurátora.
Kočner na následnej tlačovej konferencii, ktorú naživo prenášala televízia TA3 hovorí aj o osobných stretnutiach napríklad so súčasnou poslankyňou Európskeho parlamentu Luciou Ďuriš Nicholsonovou. Tá svoje prepojenie na Kočnera označuje ako “trápnu snahu o diskreditáciu”. Na video tento týždeň  upozornil denník Pravda.
Ide o tlačovú besedu Mariana Kočnera z februára roku 2012, kde reagoval na vyjadrenia Richarda Sulíka k ich medializovanému stretnutiu v Kočnerovom dome v roku 2010. Podľa Sulíka ich stretnutie mal sprostredkovať exminister financií Počiatek, podľa Kočnera to tak nebolo a prvý Sulíkovi zavolal on a dohodli si stretnutie ešte pred tým ako Kočner v roku 2006 kandidoval na primátora Bratislavy.
Kočner tvrdil, že následne sa so Sulíkom začali pravidelnejšie stretávať pri príprave kandidátky SaS do volieb do Národnej rady, kde si údajne Sulík chcel dať preveriť kandidátov na poslancov.
Sulík podľa Kočnerových slov z roku 2012 využil jeho “dobré informácie” a zisťoval prípadné šrámy potenciálnych poslancov – “či tí ľudia sú čistí,” ako to vtedy komentoval podnikateľ.
Kočner uviedol, že využil “svoje zdroje” a pre Sulíka túto službu vykonal. Kočnerove kontakty, ktoré v súčasnosti opozícia vo veľkom kritizuje tak v minulosti poslúžili práve jej. Spravodajská televízia v tom čase označila Kočnera ako “veľkopodnikateľa a človeka zo zoznamu záujmových osôb”.
 
Rozhovor na lavičke i spoločenské akcie
V rámci tlačovej konferencie Kočner v tom čase okrajovo prezentoval aj niektoré zistenia o členoch SaS, ktoré predtým tlmočil Sulíkovi. Vyjadril sa aj k osobe neskoršej poslankyne za SaS Nicholsonovej, ktorá v roku 2012 uviedla, že Kočner je “kreatúra, ktorá vyhľadáva stretnutia s politikmi, a potom ich vydiera”.
Kočner na to na tlačovej besede reagoval: “Pani Nicholsonová, keď ste pred štyrmi rokmi sedeli so mnou v parku na lavičke a družne sme sa asi dve hodiny rozprávali o všeličom možnom a v zásade sme si celkom dobre rozumeli vo svojich názoroch, pani Nicholsonová, vtedy som sa vám nezdal ako kreatúra? Až dnes, keď zachraňujete svojho predsedu?” Uviedol podnikateľ.
Lucia Ďuriš Nicholsonová v tom čase pôsobila ako novinárka. V stanovisku pre denník Pravda uviedla, že ako novinárka novín Práca v tom čase pokrývala kauzu televízie Markíza.
“Prichádzala som do pravidelného kontaktu s Gamatexom, teda s Kočnerom, Ághom aj Ruskom a Volzovou rovnako ako aj ostatní novinári. Neskôr som sa zúčastňovala na rôznych spoločenských akciách kvôli novinárskej práci a kontaktom a na niektorých mohol byť prítomný aj Kočner, lebo ten bol všade, o čom napokon informovali výdatne aj slovenské médiá.”
Dodala, že dávať Kočnera do súvisu s ňou ako političkou je “pokusom o pokračovanie smiešnej spravodajskej diskreditácie” jej osoby. “Odporúčam vám, aby ste riešili živé kontakty Kočnera s čelnými predstaviteľmi Smeru, so sudcami a prokurátormi či s NAKA a neboli súčasťou trápneho pokusu spájať mňa s Kočnerom a jeho kriminálnymi aktivitami,” uzavrela Nicholsonová.

 
Demokratické jadro SaS
Europoslankyňa Nicholsonová má v súčasnosti pozastavené členstvo v strane SaS po tom, čo nedávno nebola zvolená republikovou radou do užšieho vedenia strany.
Na sociálnej sieti sa však prihlásila k iniciatívne Demokratického jadra SaS, ktoré po víkendovom kongrese oznámilo vznik novej platformy. Jej členovia kritizujú šéfa strany Sulíka za to, že “nedemokraticky” zvolal mimoriadny kongres, aby si potvrdil svoju líderskú pozíciu.
Na čele platformy stojí Ľubomír Galko, ktorý pred časom uviedol, že uvažoval o kandidatúre na šéfa SaS v roku 2020. Sporom medzi Galkom a Sulíkom je okrem iného i v tom, že podľa novej platformy Sulík odmieta explicitne pomenovať Ruskú federáciu ako hrozbu pre bezpečnosť
 

 
Pozná sa s Kočnerom aj Ján Budaj?
O svojom vzťahu s kontroverzným podnikateľom Kočnerom sa nedávno nejednoznačne vyjadril aj poslanec za OĽaNO Ján Budaj, ktorý diskutoval v televízii TA3 s poslancom za Smer-SD Erikom Tomášom.
Tomáš uviedol, že opozícia ako na bežiacom páse zvoláva mimoriadne schôdze s návrhmi na odvolávanie členov vlády vrátane premiéra, čím tento inštitút úplne dehonestuje.
“Opäť to bude ten istý scenár – cirkus, vylievanie vedier špiny na súperov a to všetko pod rúškom nekonečného farizejstva,” dodal s tým, že príkladom je aj poslanec Ján Budaj.
Ten v diskusnej relácii Téma dňa odpovedal, že “si nespomína” či sa osobne stretol s Marianom Kočnerom. “Tak boli ste s ním alebo nie?” Opýtal sa znovu Erik Tomáš poslanca Budaja s tým že on sa s Kočnerom nikdy nestretol. “Nespomína si,” povedal ešte raz Budaj s tým, že už je starší.
“Veď Kočner sa pohyboval vo všetkých verejných priestoroch,” odpovedal všeobecne Budaj.
Jaroslav Zajac
 
 
Príspevok Stretol sa Budaj s Kočnerom? Obvinený podnikateľ využíval “svoje kontakty”, aby preveroval aj členov SaS. Podľa vlastných slov si “celkom dobre rozumel” s Nicholsonovou, europoslankyňa minulosť považuje za trápnu snahu o jej diskreditáciu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější