S pozemkom Pri kríži v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, kde mali vyrásť byty pre reštituentov, sa takmer dva roky nič nedeje
pravdive+seznam

S pozemkom Pri kríži v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, kde mali vyrásť byty pre reštituentov, sa takmer dva roky nič nedeje

Bratislava 11. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
V lokalite Pri kríži v bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa s oploteným pozemkom už takmer dva roky nič nedeje. Na mieste bývalého parkoviska a parku mali postaviť 68 bytov ako náhradné bývanie pre ľudí z reštituovaných domov
Ilustračné foto
Tento projekt sa však stretol s odporom Dúbravčanov. Tí sa na znak protestu stretávali pri plote či organizovali grilovačky pri parkovisku. Stavbu zastavili viackrát, začiatkom júla tohto roka ju však stopli definitívne. Hneď po oznámení definitívneho zastavenia stavby spustila mestská časť Dúbravka anketu, čo sa má s pozemkom ďalej diať. Agentúru SITA o tom informovala Lucia Marcinatová z tlačového oddelenia Dúbravky.
„Stavbu, ktorú nikto nechcel, ani Dúbravčania, ani budúci nájomníci, sa nám podarilo zastaviť. Riešime formálne ukončenie stavby so zhotoviteľom, ktorý má následne dať pozemok do pôvodného stavu. O možnostiach ďalšieho využitia komunikujeme s mestskou časťou,“ uviedol ešte v júli hovorca Bratislavského magistrátu Peter Bubla. Podľa najnovších informácií má zhotoviteľ stavby vypratať pozemok do konca septembra.
“Obyvatelia danej lokality prišli o 100 parkovacích miest, avšak rokovania s firmou, ktorá tu mala realizovať náhradné bývanie sú veľmi náročné, ale spejú ku koncu. Som presvedčený, že do konca septembra tu opäť vznikne dočasné parkovanie pre viac ako 100 áut,“ uviedol viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer na sociálnej sieti s tým, že mesto pracuje aj s úvahami, že tu môže vzniknúť park, parkovisko či parkovací dom.
Mestská časť dúbravka prijala vďaka ankete o ďalšom využití pozemku 440 nápadov na internete, niekoľko desiatok v uliciach a niekoľko e-mailom. Viac ako polovica hlasovala za zriadenie parku a oddychovej zóny, zhruba 40 percent zase za parkovisko či parkovací dom. Medzi inými možnosťami využitia sa vyskytovali aj návrhy ako ihrisko, komunitné záhradky či dokonca kostol. Dúbravčania navrhovali aj zriadenie dráhy pre bicykle, workoutového ihriska, výbeh pre psov alebo kombináciu parkoviska so zeleňou.
Nájomné byty plánovalo postaviť ešte bývalé vedenie hlavného mesta. “Na jar 2017 ohradili pozemok a začali sa prípravné práce,” uviedla Marcinatová. Náhradné byty v Dúbravke začala stavať spoločnosť Metrostav Slovakia. Z výstavby 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v dúbravskej lokalite Pri kríži sa stala mestská kauza pre spor medzi bratislavskou mestskou časťou Dúbravka a bratislavským magistrátom.
 
Príspevok S pozemkom Pri kríži v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, kde mali vyrásť byty pre reštituentov, sa takmer dva roky nič nedeje zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější