Títo sú podľa CNN možní kandidáti na post prepusteného vojnového štváča Boltona
RSS

Títo sú podľa CNN možní kandidáti na post prepusteného vojnového štváča Boltona

Washington 11. septembra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP-Cliff Owen)
 
O úrad asistenta amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť sa uchádza minimálne desať ľudí . Sú medzi nimi zvláštni zástupcovia pre Irán a KĽDR, a tiež veľvyslanci v Nemecku a Holandsku
Na snímke John Bolton
Biely dom po demisii Johna Boltona uvažuje minimálne o desiatich kandidátoch na úrad asistenta prezidenta USA pre národnú bezpečnosť . Oznámila to CNN s odvolaním sa na zdroje .
Jedným z možných kandidátov na tento úrad je o sobitný zástupca USA pre Irán Brian Hook . Ako podotýkajú zdroje televíznej spoločnosti , má o túto prácu záujem a v Bielom dome je vítaný . Hook začal pracovať na ministerstve zahraničia v čase, keď ministerstvo riadil Rex Tillerson   a zostal kľúčovým členom tímu , aj keď sa stal ministrom zahraničia Mike Pompeo . Úplne nedávno Hook sprevádzal prezidenta Donalda Trumpa a jeho staršieho poradcu a zaťa Jareda Kusnera na ceste po Blízkom východe .
Druhým uchádzačom je generálmajor americkej armády v zálohe Ricky Waddell , ktorý bol predtým námestníkom prezidentovho poradcu pre národnú bezpečnosť . Opustil prezidentovu administratívu vlani. Bol tiež blízky Trumpovmu poradcovi v čase prezidentskej kampane, Johnovi Kellymu .
Za ďalšieho uchádzača označuje CNN osobitného zástupcu USA pre Severnú Kóreu Stevena Bieguna . Zdroje televíznej spoločnosti vytyčujú jeho dobré vzťahy s Pompeom, a tiež skúsenosti z práce vo vedení Ford Motors . Médiá skôr oznámili , že sa môže Biegun stať veľvyslancom USA v Rusku ,  on  sám   ale túto informáciu vyvrátil .
O miesto Boltona sa uchádza takisto Rob Blair , poradca pre národnú bezpečnosť  a  zástupca náčelníka štábu Micka Mulvaneyho , a Keith Kellogg , asistent pre národnú bezpečnosť viceprezidenta Mikea Pencea . Treba poznamenať, že Blair má podporu zo strany Mulvaneyho a, že Kelloggovo meno zaznelo v diskusii o možných kandidatúrach v Bielom dome .
Medzi možnými uchádzačmi uvádza CNN tiež veľvyslancov  USA v Nemecku a Holandsku Richarda Grenellea a Petea Hoekstra . Podľa slov zdrojov televíznej spoločnosti má Grenelle tiež záujem o funkciu prezidentovho poradcu pre národnú bezpečnosť . Hoekstra pracoval sedem rokov vo výbore pre rozviedku Snemovne reprezentantov a považuje sa za skúseného úradníka . Okrem toho je Trump  s jeho prácou  spokojný .
Biely dom prerokúva tiež kandidatúry plukovníka americkej armády vo výslužbe Douglasa MacGregora a generála vo výslužbe Jacka Keanea . Ako podotýka CNN , Keane neoficiálne konzultoval  za  Trumpa o.i . v otázke rokovaní s teroristickým hnutím Taliban . Zdroje pritom poukazujú na to , že Keane môže tento úrad odmietnuť , ak dostane podobný návrh .
Desiatym kandidátom je podľa CNN bývalý náčelník Boltonovho štábu Fred Fleitz . Televízna spoločnosť predtým oznámila , že sa uchádzal o úrad riaditeľa národnej rozviedky , túto informáciu,   ale ne potvrdili .
O tom , že poslal Boltona do demisie , prehovoril Trump večer 10. septembra . Podľa prezidentových slov bol príčinou demisie jeho nesúhlas s mnohými asistentovými návrhmi . Bolton zo svojej strany vyhlásil, že požiadal o demisiu sám . Zástupcom asistenta prezidenta USA pre národnú bezpečnosť  ho  menoval  Boltonov námestník Charles Kupperman .
Denník The New York Times podotkol , že k Boltonovej demisii došlo na pozadí jeho napätých vzťahov s Trumpom kvôli rozporom v politike voči Iránu a KĽDR . The Washington Post poukázal tiež na jeho napäté vzťahy s ministrom zahraničia Mikom Pompeom . Ten sa neskôr priznal , že s Boltonom v mnohom nesúhlasil .
Včera Donald Trump informoval Boltona , že jeho služby už v Bielom dome nepotrebuje . Povedal tiež, že s mnohými návrhmi svojho poradcu silne nesúhlasil , rovnaký názor podľa neho mali aj ostatní ľudia v administratíve . Meno nového poradcu pre národnú bezpečnosť prezident oznámi budúci týždeň .
 

I informed John Bolton last night that his services are no longer needed at the White House. I disagreed strongly with many of his suggestions, as did others in the Administration, and therefore….
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 10. septembra 2019

 
Príspevok Títo sú podľa CNN možní kandidáti na post prepusteného vojnového štváča Boltona zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější