Nové poznatky o teroristických útokoch z 11. septembra 2001: ako ich prijal mainstream v „demokratickom“ svete?
RSS

Nové poznatky o teroristických útokoch z 11. septembra 2001: ako ich prijal mainstream v „demokratickom“ svete?

Bratislava 13. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-ABC)
 
Oficiálna pravda o 11. septembri dospela. V týchto dňoch má práve 18 rokov, už si žije vlastným životom, hoci je mierne schizofrenická a ani nohy jej akosi nenarástli, stále ich má podozrivo krátke
Útok na World Trade Center 11. septembra 2001
Po dlhých osemnástich rokoch konečne oficiálne oznámil výsledok vedeckého skúmania pádu budovy č. 7 Svetového obchodného centra (WTC) v New Yorku vyšetrovací tím katedry civilného inžinierstva na Univerzite Aljašky a Univerzity technológie a vedy v Nanjingu. Vydali o tom záverečnú správu , v ktorej prezentujú jednoznačný záver: pád budovy 7 bol globálnym, súčasným zlyhaním všetkých oporných prvkov v budove v jednom okamihu.
Paul Craig Roberts, bývalý námestník ministra financií USA vo vláde Ronalda Reagana o tom hovorí, že ťažko nájsť iné vysvetlenie pre takéto zlyhanie celej budovy, než je jej riadená demolácia ( originál tu ). Mainstream naopak označuje všetky názory, že 9/11 je „domáca záležitosť“ za konšpiračné teórie.
Pripomeňme si, že priamym dôsledkom pádu „dvojičiek“ a ním vyvolanej „vojny proti terorizmu“ bola agresia USA proti viacerým krajinám Blízkeho východu a Afriky, ktorých účasť v udalostiach 9/11 nikdy nebola zrejmá. Podľa oficiálnej verzie páchateľmi boli takmer výlučne Saudi, avšak Saudskej Arábie sa vojna proti terorizmu nikdy nedotkla. Nikto tiež nebol potrestaný v samotných USA za neuveriteľné, škandalózne zlyhanie celého systému varovania a obrany.
Praktickým výsledkom tejto udalosti, ktorý sa dotkol všetkých, je zavedenie kontrol, prehliadok, fízlovania každého druhu po celom svete, nielen na letiskách. Roberts o tom hovorí: „Udalosť 11. septembra premenila slobodnú Ameriku v policajný štát a urobila z nej vojnového podpaľača 21. storočia. V ten deň zahynula reputácia Ameriky, zahynula jej ústava, zahynulo medzinárodné právo a v trosky, či už čiastočne alebo úplne, sa premenilo sedem krajín.“
Ako zareagovali na vedeckú správu renomovaných vedeckých inštitúcií, ktorá popiera oficiálne vysvetlenie udalosti 9/11, svetové spravodajské médiá? Roberts to zhrnul: V USA referovala o veci len miestna televízia v aljašskom meste Anchorage a miestny denník aljašského mesta Fairbanks. Z britských médií zverejnil správu len denník Express , v Kanade, Nemecku či Austrálii nikto.
Iná než oficiálna verzia udalostí 9/11 teda médiá nezaujíma. A verejnosť? Tá už je apatická voči každej novej správe, je dlhodobo rozdelená na dva tábory: na veriacich a neveriacich. Po toľkých senzačných informáciách sa už ľudia stavajú ľahostajne aj k oficiálnej správe renomovaných odborných pracovísk. A tak si položme otázku: kto v konečnom dôsledku profituje z toho množstva falošných, viac či menej fantastických verzií celého príbehu, ktoré zamorili svet, od poistného podvodu až po jadrový výbuch?
Ivan Lehotský
 
Príspevok Nové poznatky o teroristických útokoch z 11. septembra 2001: ako ich prijal mainstream v „demokratickom“ svete? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější