Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.9.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.9.2019
1; V Donbasu neznámý ostřelovač zlikvidoval vyšší důstojníky elitních jednotek ukrajinské armády. Informuje o tom štáb okupačních sil. Ukrajinská média zjišťují, co přesně se stalo.
2; CIA odtajnila dokumenty o přípravě „bojových holubů“ pro boj proti SSSR. Volba padla právě na tyto ptáky kvůli jejich schopnosti nést na svém těle 16 mm kameru s vysokým rozlišením.
3; Na stavbě Krymského železničního mostu zahynul dělník. Došlo k neočekávanému sesuvu půdy. Druhý dělník se zpod závalu dokázal vyhrabat.
4; Úder do srdce. Saúdská Arábie přišla o polovinu své ropy. Saúdská Arábie utrpěla značné ztráty v důsledku útoků dronů na ropné podniky.

5; Karatelé ostřelovali Lugansk a zintenzivňují palbu po celé linii fronty.
6; Součástí svatebního obřadu Ksenie Sobčak nebyl jen obscénní tanec, ale také „pohřeb“. Politický komentátor Ivan Rachmetov se vyjádřil k další ubohosti samozvané ruské elity. Tyto akce jsou vlastně rozsudkem nad současnou společností.
7; Domovní prohlídky a hrozící uvěznění. Lovec Porošenka pálí na oligarchu a jeho partu. Andrej Portnov označovaný za „právnického zabijáka“ pokračuje v pronásledování Petra Porošenka.
8; USA začínají přiklánět k Rusku. Odvolal Trump Boltona kvůli Putinovi? V těchto dnech probíhají kádrové změny ve Spojených státech.
9; V Kremlu odpověděli na Zelenského agresi. Rétorika současného ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského se čas od času mění.
10; Ukrajinští fašisté proti všemu ruskému. Oděský novinář Alexandr Voskobojnikov komentoval úroveň dvou „expertů“ na ukrajinskou (a samozřejmě i ruskou) kulturu ve vysílání ukrajinského rozhlasu. Jednostrannost jejich pohledů je stejná, jako by se místo kultivovaného jazyka vyjadřovali jakýmisi nenávistnými skřeky, jako kdyby v jejich jazyce chyběla polovina hlásek.
11; Ostřelování v Donbasu: Jaké je skóre? Ukrajinská armáda ostřeluje území Doněcké a Luganské republiky a přitom obviňují jejich armády. Tady už pomohou jen suchá čísla zveřejněná OBSE: Od 31. července do 18. srpna ukrajinská armáda odpálila na území Donbasu 1.360 kusů munice, Donbas odvetnou palbou 527 kusů munice.
12; Nová éra Ukrajiny: Zatlačit nacisty a změnit zemi. Na smetiště dějin odešli Parubij a Grojsman s celou svou vládou a Nejvyšší radou.
13; Instrument tlaku na Putina: Vyšinskij byl obviněn z podpory Donbasu, ale nezlomili ho. Vyšinskému navrhovali výměnou za zařazená na seznam pro výměnu, aby napsal prohlášení, ale on odmítl.
14; Porošenko dostává od Zelenského citelné facky. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij dělá všechno možné, aby zahnal svého předchůdce do kouta.
15; Bezvízový styk se ruší. Estonský ministr ponížil Ukrajince. Pobaltští „bratři“ Ukrajiny zvažují zavedení zákazu vstupu pro ukrajinské občany.
16; Vždyť se vydáváme na pospas Putinovi! Na Ukrajině vzrůstá panika kvůli problémům s NATO. Proč je na nejbližší dobu vyloučeno členství Ukrajiny v NATO? Dokud u nás není nikdo odpovědný za výbuchy muničních skladů, dokud se u nás mohou vojáci na linii fronty zabývat nesmysly, dokud, u nás generálové neodpovídají za situaci, pak nás do NATO nepozvou, ať přijdeme s jakýmikoli zbraněmi, říká poslanec Bogdan Jaremenko.
17; Tak komu máme věřit? Vezme si Rusko Donbas, nebo ho odevzdá Ukrajině? Nevěřte slovům. Věřte pouze činům. V životě se to bude moc hodit. Plnění „Minska 2“ je v rozporu s myšlenkou začlenění Donbasu do Ruské federace. Ukrajina ale „Minsk 2“ plnit nehodlá. To rozvazuje Donbasu i Rusku ruce.
18; V Ruské pravoslavné církvi zveřejnili platy kněží. Metropolita Ilarion informoval, že platba za uskutečnění křtu nebo přijímání je dobrovolná.
19; Speciální operace: Pobaltí proti Donbasu a novým občanům Ruska – obyvatelům Luganské a Doněcké republiky. Proč estonské úřady odmítají uznávat ruské pasy vydané obyvatelům Doněcké a Luganské republiky? Rusofobie je v Estonsku oficiální státní politikou.
20; Litva už kupuje plyn od Ruska. Bude ho Ukrajina kupovat prostřednictvím Polska? Političtí a ekonomičtí Ukrajinci už dávno dokázali celému světu, že se narodili proto, aby pohádku vydávali za skutečnost.
21; V USA vyzvali k útokům na íránské ropné objekty. Připomeňme, že nedávno státní tajemník USA Mike Pompeo obvinil Írán z útoků na ropné objekty v Saúdské Arábii.
22; Jak-42 musel nouzově přistát v Krasnojarsku. Letadlo Jak-42 patřící letecké společnosti Krasavia nouzově přistál na letišti v Krasnojarsku kvůli technické závadě.
23; Ukrajinské ministerstvo zahraničí informovalo o přípravě balíku návrhů pro obyvatele Donbasu. Podle slov ministerstva prezident Vladimir Zelenskij chce konečně už definitivně vyřešit otázku války v Donbasu.
24; Nad teplotním pólem v Rusku se ztratil vrtulník. Bylo zahájeno pátrání. Na palubě byli podle předběžných informací tři lidé.
25; Černomořská flotila doprovodila plavidlo americké válečné námořní flotily. Je to třetí plavba lodě tohoto typu do vod Černého moře.
26; Klimkin informoval o „Putinově pasti“, aby pozřel Donbas. Klimkin se rozhodl varovat Vladimira Zelenského, aby nepřistupoval na ústupky Vladimiru Putinovi během summitu normandského formátu.
27; Situace se nažhavuje. Teherán připomněl Spojeným státům, že jejich základny jsou v dosahu íránských raket. V noci na sobotu na dvou ropných podnicích v Saúdské Arábii došlo k požárům v důsledku útoků dronů.
28; Výbuch a požár. Dvanáct osob bylo zraněno v Angarsku, mezi nimi i děti. Šest dětí a šest dospělých bylo zraněno při výbuchu v obytném domě v Angarsku.
29; V Německu prohlásili, že Západ chce vytlačit Rusko z plynového trhu. Poslanec Bundestagu informoval o tom, co se bude podnikat, aby se americký zkapalněný plyn stal konkurenceschopnějším.
30; Téma rozdělení Ruské pravoslavné církve je uzavřeno, říká patriarcha Kirill. Toto spojení je navždy, na celou budoucnost, která je před námi.
31; V Doněcké republice odpověděli na pokusy Kyjeva odmítnout Minské dohody. Doněcká ministryně zahraničí komentovala neochotu Kyjeva poskytnout zvláštní status Donbasu a zakotvit jej v ukrajinské ústavě.
32; Jeremy Corbyn může předávat data od americké rozvědky do Ruska, píší média. Ve Velké Británii se v souvislosti s politickou krizi mohou v nejbližší době konat předčasné všeobecné volby.
33; V Číně informovali, proč je pro Donbas nebezpečný nákup Javelinů Ukrajinou. Dodávka amerických zbraní na Ukrajinu významně zvyšuje riziko obnovy bojových akcí v tomto regionu.
34; Turecko: Byla dokončena druhá etapa dodávek S-400. Rusko-turecká dohoda o dodávkách nejnovějších systémů protivzdušné obrany vyvolala krizi ve vztazích Ankary s Washingtonem.
35; Skupina příslušníků specnazu ukrajinské armády provedla sebezničení v Donbasu. Kromě toho čtyři ukrajinští okupanti na frontových pozicích byli zraněni v důsledku exploze hlavně protitankového raketového komplexu Stugna-P ukrajinské výroby.
36; Příslušníci Pravého sektoru proti homosexuálům. Bitevní pole: Charkov. K potyčkám docházelo od samého začátku pochodu homosexuálů.
37; V Doněcké republice slavnostně pohřbili ostatky 47 rudoarmějců objevené vyhledávači. Bylo vyzdviženo 52 vojáků Rudé armády. Identita pěti z nich byla zjištěna. Osobní věci a ostatky dvou vojáků už čekají v Moskvě a Vladivostoku.
38; Žirinovskij informoval, jak dovést Ukrajinu k důstojnému konci. Prohlásil, že jediným způsobem jak zastavit amerikanizaci Ukrajiny je vydávat ruské pasy všem zájemcům na celé Ukrajině.
39; Jsou takhle debilní od narození? Ukrajinský politik kroutí hlavou nad úrovní myšlení a vyjadřování svých odpůrců z řad ukrajinských nacionalistů v sociálních sítích. Vypadá to na kompenzaci pocitu méněcennosti.
40; Bylo zveřejněno, kolik dluhů nadělá Ukrajina v příštím roce. V roce 2020 bude Ukrajina muset zaplatit 438,1 miliardy hřiven, z nichž 145,2 miliardy půjde na úroky (obsluhu dluhu).
41; Nenasytnost a hloupost. Semenčenko blokuje „Putinovo uhlí“ u Lvova a žádá peníze. Nová blokáda ze strany Semenčenka vyvolala (většinou negativní) reakce na sociálních sítích.
42; Speciální operace: V Polsku byli zadrženi Ukrajinci z „tajných služeb“. Kromě Ukrajinců byli zadrženi i čtyři občané Polska. Za pracovníky tajných služeb se jen vydávali.
43; Neznámým zařízením byli zlikvidováni vojáci ukrajinské armády. Nepřítel přichází o techniku a chystá úder nedaleko Gorlovky. Karatelé, kteří odcházejí ze zóny ATO v souvislosti s plánovanou rotací nadále překvapují vojáky, kteří přicházejí místo nich.
44; Ruský letoun Su-35 předvedl figury vysoké pilotáže na nebi nad Istanbulem. Ruská letadla Su-35 a obojživelného Be-200 byla zařazena do programu technologického festivalu Teknofest.
45; Ukrajina vydala Rakousku olympijského vítěze podezřelého z násilí na dětech. Rakouského šampióna v judo podezírají ze sexuálního násilí na třech nezletilých dívenkách.
46; V USA informovali o tajné ruské zbrani schopné „změnit válku a pokořit svět“. Ve Státech dobře vědí, že oni ve svém arsenálu nic podobného nemají.
47; Varovná událost. V Kremlu komentovali útok dronů na ropné podniky v Saúdské Arábii. V noci na 14. září se podniky Saudi Aramco staly cílem útoku dronů.
48; Římský papež komentoval výměnu vězňů mezi Ruskem a Ukrajinou. Dodal, že i nadále se bude modlit za zastavení války a nastolení míru.
49; Marija Zacharova odpověděla na slova amerického velvyslance v Srbsku o bombardování Jugoslávii. Americký velvyslanec vyzval Srby, aby se na události z roku 1999 dívali s nadhledem a dívali se do budoucna. Nejdřív by se Spojené státy měly nejen omluvit těm, které bombardovali, ale také vyplatit kompenzaci za zabité, zraněné a osoby s podlomeným zdravím kvůli použití bomb s ochuzeným uranem. Teprve potom mohou někoho vyzývat, aby se díval vpřed.
50; Čím naštvanější, tím silnější. Premiér Velké Británie sám sebe srovnal s komiksovou postavou Hulkem. Prý roztrhne okovy, kterými EU spoutala Velkou Británii.
51; V Doněcké republice zareagovali na prohlášení Kyjeva o zvláštním statusu pro Donbas. Kyjev se před rozhovory normandské čtyřky snaží vytvořit zdání snah o plnění Minských dohod. Ve skutečnosti se k ničemu takovému nechystá.
52; Volker učinil důležité prohlášení ohledně voleb v Donbasu. Zdůraznil, že nejdůležitější je bezpečnost.
53; Ruské ministerstvo práce zveřejnilo nejlépe placené volné pracovní místo v Rusku. Za funkci opraváře rybářských zařízení je nabízena mzda ve výši 430 tisíc rublů (asi 156 tisíc Kč).
54; Zelenskij se obrátil na „žraloky“ filmového průmyslu. Během posledních dvou dní uskutečnil Zelenskij řadu setkání s hvězdami světové kinematografie.
55; Po pochodu homosexuálů v Charkově zadržela policie 17 nacistů. Při potyčkách byli zraněni dva policisté.
56; Neuvěřitelný cynismus. V Rusku komentovali prohlášení amerického velvyslance v Srbsku o operaci NATO v Jugoslávii. Zatím zcela chybí přiznání, že zásah byl ze strany NATO krajně nespravedlivý.
57; Asistent amerického státního tajemníka pro rusko-ukrajinské otázky pojede do Moskvy. Půjde o pokračování prvního strategického dialogu mezi oběma zeměmi.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější