Petr Fiala chce být premiérem
pravdive+seznam

Petr Fiala chce být premiérem

J3K
Být předsedou vlády jakékoliv země znamená být smířený s mnohým. Například s kritikou každého, na koho se podíváte, ale také od těch, které jste nikdy neviděli. Také musíte mít chování, vystupování, jisté vědomosti, instinkt spojený s výběrem kvalitních spolupracovníků. Ekonomické a sociální myšlení, politickou drzost i zkušenost, solidní zázemí ve své straně. Velmi důležitá je vrozená inteligence, schopnost sebereflexe a vnitřní síla, se kterou dotyčný bude schopen vzdorovat atakům, které přijdou. Neexistuje totiž nikdo, kdo by se zalíbil všem. Neobejde se bez smyslu pro realitu a musí mít odvahu nazývat věci pravým jménem. Chtělo by se ještě napsat dostatečné vzdělání. K tomuto však lze konstatovat jediné. Vysokoškolský titul ještě z nikoho schopného politika neudělal. Je příliš mnoho oblastí, kde se bez titulu skutečně neobejdete, nicméně politika, i ta nejvyšší, je prostě specifickým prostorem, kde se můžete velmi dobře pohybovat i bez záznamu o studiu na vysoké škole ve svém životopisu. Pokud vynecháme vedení ministerstev financí, zdravotnictví, zemědělství a zahraničí, na řadě dalších může být člověk, který přemýšlí, počítá a má manažerské schopnosti. Vzpomeňme si na slova odvolaného šéfa kultury Staňka. Většina ministrů je pouze tváří ministerstva a pokud se nevypořádá s těmi, kteří fakticky rozdělují peníze, je zároveň loutkou. Někdy by prostě místo průměrného vysokoškoláka s vynikající pozicí ve své straně stačil logicky uvažující středoškolák s pořádnými zkušenostmi. Ostatně pseudoprávníci z Plzně tituly měli a kdo měl tu čest nějakého znát, musí se titulům z mnoha škol vysmát.
Přestože do parlamentních voleb je ještě daleko, adeptů, kteří by chtěli být premiérem, je více. Dá se očekávat, že ve Strakově vile by rád i v dalším volebním období zůstal Andrej Babiš. Jistě bude tvrdit, že ještě vše nedokončil a u zdroje je přeci jen tak nějak lépe. Preference ANO ho k tomu opravňují, skutečná realita již méně. Zadlužování země pokračuje a k aktuální tematice se Babiš vyjadřuje co nejméně. Možná je to dobrá taktika, být částečně bez výrazně projevovaného názoru je jednodušší. Takže nikdo netuší, co si skutečně myslí o migraci, genderu či neziskovém sektoru. Mlžení trochu objasňuje fakt, kdy i přes na oko projevovaný odpor vůči migraci potkáváme v některých oblastech stále více muslimů, politické neziskovky nadále pronikají do škol a vznikají jako houby po dešti, dotace nadále kvetou, přičemž velká jejich část směřuje do holdingu Agrofert. Politická moc Babiše je obrovská a asi všichni si uvědomují, že mu ji do rukou dala bývalá i stávající garnitura neschopných lídrů významných stran.
Nynější pokusy Milionů chvilek pro demokracii, části herců a opozičního Demokratického bloku jsou jen umíráčkem. Piráti zvolili jinou taktiku a stěžují si v Bruselu, to při očekávání podpory z oblasti spřátelených pirátských stran, liberálů a Zelených. Na evropském poli jde o solidní politický arsenál, ale o to více si Babiš bude bránit své křeslo znamenající pro něj jistou záruku vlivu a bezpečnosti. Mohutná protibabišovská propaganda má navíc úspěch jen u části obyvatelstva a naráží se svými ideály u normálních lidí podivujících se pokusům totálně změnit jejich životy. Daleko radši tak budou Češi žít pod vládou vychytralého Slováka, než se přizpůsobovat hromadnému přísunu Afričanů a muslimů, evropských směrnic, kterým se Babiš snaží na oko bránit, což se mu moc nedaří (viz včerejší jednání Parlamentu ČR o zbraních, to by vůbec nemělo být na pořadu dne a stačilo by říct hlasité NE!), či vědomě se smířit s jinou kvalitou potravin prodávaných u nás a na Západu. Babiš o tomto mluví minimálně a není zrovna obráncem českých zájmů, nicméně není veřejným zastáncem liberální politiky, což mu přináší množství bodů u velké části obyvatelstva.
Další samozvaný adept na premiéra je dle vlastního přání předseda ODS Petr Fiala. Profesor přednášející studentům, liberál až za roh a jeden z hlavních oponentů Babiše. Nyní se mu trochu rozpadnul plán, to když bylo zastaveno stíhání předsedy vlády a ostatních původně obviněných v kauze Čapí hnízdo. Nečekejme, že by se Finanční správa zabývala daňovým únikem týkajícím se reklamy na farmě, takže Fiala má o pár trumfů v ruce méně. Přesto nadále pokračuje v aktivních útocích na premiéra. Člověk, který byl za odejitím Václava Klause ml. a zároveň si tam drží Pavla Novotného, jehož duševní eskapády ho sice popularizují, nikoliv však pozitivně. Přesto v komunálních volbách zazářil a stal se starostou části Prahy 5. Nelze si myslet, že by se tímto dalo posuzovat uvažování klasických voličů ODS, nicméně volba Novotného byla skutečně šokem pro normálně uvažující lidi bez jakéhokoliv politického smýšlení. Samotný Fiala je typem nedůrazného politika, liberálně proevropsky uvažujícího. Tím pádem od něho nelze očekávat nic jiného, než čím se prezentují nyní vládnoucí evropské elity. Rozhodně to není razantní bojovník za české národní zájmy, který by dokázal jít na hranu a vzepřít se bruselské generalitě. Vlastenectví, naše mentalita a zvyky, to jsou pro něj prázdné výrazy. Jde o idealistu s tváří profesora.
Piráti mají karty jasně rozdané. Předseda Bartoš je zárukou přenesení ,,zelené politiky” k nám se všemi jejími důsledky. S Bartošem bychom se stali příjemci migrantů, změnily by se okamžitě mnohé standardy. Stačí se podívat na řádění Hřiba a spol. na Magistrátu hl. města Prahy. Zároveň je třeba vzít v potaz, s kým se Piráti paktují, jaký mají pohled na historii a realitu. Legalizace pěstování konopí pro potřeby feťáků a konzumentů marihuany je pouze snahou získat mladé voliče, je pravděpodobné, že by se k tomu již nevraceli. K praktikám podporovaných Piráty patří demonstrace, jsou schopní skrytě podpořit i násilné činy příbuzné tomu, co dělá Antifa. Představa dredy se prezentující předsedy vlády vystupujícího i na Prague Pride (extravagandní homosexuálové jsou dalšími voliči Pirátů) je pro většinu konzervativních občanů podstatně horší, než díky věku vrávorající prezident uprostřed významných politiků na setkání hlav států.
Předseda vlády má být solidním reprezentantem země a zastáncem jejich zájmů. Babiš ctí především ty své, státní jsou až na druhém místě. Fiala má vizáž solidního politika, ovšem jeho názory jsou v mnohém v rozporu s národními zájmy. I přes vysoké tempo, které lze zaznamenat při převýchově mládeže, je reálné, že Fiala a ODS nebudou mít dostatečný počet voličů, kteří by katapultovali Fialu do křesla předsedy vlády. A Bartoš? To by byl výsměch všemu, co považujeme v politice ještě za solidní. Piráti jsou momentálně druhou nejsilnější stranou. Nemá to moc logiku, ale svět je natolik podivný, že tomu tam u nás je. Lze jen doufat, že za dva roky, až budou další volby, bude výběr bohatější.
Autor:  J3.K
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější