Tisíce lidí v ulicích kvůli útokům na Írán! Svět stojí na pokraji chaosu?
RSS

Tisíce lidí v ulicích kvůli útokům na Írán! Svět stojí na pokraji chaosu?


Německá metropole Berlín se v neděli opět proměnila v centrum masivních protestů. Demonstranti vyšli do ulic, aby dali jasně najevo svůj odpor proti vojenským úderům Spojené státy a Izrael na Írán. Jednalo se už o třetí podobnou akci během několika posledních týdnů.



Protestní pochod odstartoval u Berlin Hauptbahnhof a vedl přes hlavní třídy města až k ikonické Braniborská brána. Demonstranti během trasy míjeli klíčové vládní budovy, včetně Spolkové kancléřství a Reichstag. Cíl byl symbolický – Pariser Platz, jen pár desítek metrů od americké ambasády.



Demonstraci organizovalo několik protiválečných skupin a odrážela rostoucí obavy německé veřejnosti z eskalace napětí na Blízkém východě. Protestující označili vojenské akce proti Íránu za porušení mezinárodního práva a vážnou hrozbu pro globální bezpečnost.



Silné emoce zazněly i od Íránců žijících v Berlíně. Jeden z účastníků označil útoky za „zcela nelegální válku“ a varoval před dalekosáhlými důsledky pro celý svět. Podle něj se Írán nedá zastrašit a konflikt může destabilizovat situaci napříč regiony.



Podobně reagovali i němečtí občané, kteří hovořili o „agresivní válce“ porušující pravidla stanovená po druhá světová válka. Varovali, že pokud se konflikt nezastaví, může svět sklouznout zpět k „právu silnějšího“.



Napětí prudce vzrostlo po 28. únoru, kdy Izrael a Spojené státy zahájily společné údery na Teherán. Írán následně odpověděl raketovými a dronovými útoky na izraelské cíle a americké základny na Blízkém východě.



Situace tak zůstává napjatá a svět s napětím sleduje, zda se konflikt podaří zastavit, nebo přeroste v ještě větší krizi.



The post Tisíce lidí v ulicích kvůli útokům na Írán! Svět stojí na pokraji chaosu? first appeared on Raptor TV .

Nejčtenější za týden