Tisíce amerických vojáků bylo rozmístěno v blízkosti ukrajinských hranic (videa)
RSS

Tisíce amerických vojáků bylo rozmístěno v blízkosti ukrajinských hranic (videa)

Zdá se, že USA hodlají posunout již tak značnou eskalaci konfliktu na Ukrajině na maximum. To je přesně proti přání většiny civilistů, kteří již měsíce opakují, že si přejí mír. Eskalace konfliktu však mírové řešení nepřinese.
Podle vyjádření vojáků tentokrát pravidelné cvičení nepovažují za žádné cvičení, ale za přípravu na zapojení se od bojů na Ukrajině.  To by nakonec do konfliktu záměrně zatáhlo celou Evropu – tedy přinejmenším země NATO.
Podle  zprávy CBS News z minulého týdne rozmístila Bidenova administrativa přibližně 4 700 amerických vojáků ze 101. výsadkové divize poblíž ukrajinských hranic v Rumunsku, kteří prováděli nácvik ostré palby a nacvičovali pozemní a letecké útoky se spojenci z NATO, aby se připravili na invazi na Ukrajinu a mohli bojovat s ruskými silami.
Válečná hra přichází ve stejnou dobu, kdy NATO pořádá dlouho plánované cvičení jaderné války v Evropě, protože narůstají obavy z větší války.
Začátkem týdne odletěl britský ministr obrany Ben Wallace do Washingtonu, kde hovořil s Bidenem o válce na Ukrajině.
Po této návštěvě tento týden vzrostly kontakty mezi Ruskem a NATO, proběhly dva telefonáty (pátek a neděle) mezi ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu a ministrem obrany USA Lloydem Austinem. Šojgu také v neděli hovořil s ministry obrany NATO Spojeného království, Francie a Turecka (výňatek z Reuters):
Moskva neposkytla žádné podrobnosti o hovoru s Austinem, který přišel poté, co oba muži mluvili v pátek poprvé od května. Z dalších rozhovorů vyplynulo, že Šojgu řekl, že se situace na Ukrajině zhoršuje.
Mluvili o situaci na Ukrajině, která se rychle zhoršuje,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany k Šojguově telefonátu s francouzským ministrem obrany Sebastienem Lecornu. „Směřuje to k další nekontrolované eskalaci.“ Jiné zprávy o telefonátech uváděly, že Šojgu varoval před útokem špinavé bomby na Ukrajině, což by měl být útok pod falešnou vlajkou.
„Znepokojující je, že se to děje na úrovni ministra obrany,“ řekl vojenský expert poté, co Sergej Šojgu „vyvolal obavy z možných provokací ze strany Ukrajiny prostřednictvím použití ‚špinavé bomby‘.“
Reportér CBS Charlie D’Agata se zúčastnil cvičení 101. výsadkové divize v Rumunsku a také doprovázel důstojníky při letu vrtulníkem nad pobřežím Černého moře.
Brigádní generál John Lubas, druhý nejvyšší velitel divize, řekl pro D’Agata na kameru, že jde o „bojovou misi“:
Mihail Kogălniceanu, Rumunsko – 101. výsadková divize americké armády byla poprvé po téměř 80 letech nasazena do Evropy uprostřed rostoucího napětí mezi Ruskem a vojenskou aliancí NATO vedenou USA. Jednotka lehké pěchoty, přezdívaná „Screaming Eagles“, je vycvičena tak, aby byla během několika hodin připravena bojovat na jakémkoli bojišti na světě.
CBS News doprovázela úřadujícího velitele divize, brigádního generála Johna Lubase, a plukovníka Edwina Matthaidesse, velitele 2. brigádního bojového týmu, ve vrtulníku Black Hawk na hodinovém letu na okraj území NATO – jen asi tři míle. od hranic mezi Rumunskem a Ukrajinou. Jsme připraveni bránit každý centimetr území NATO,“ řekl Lubas CBS News. „Přinášíme jedinečnou schopnost, což je naše schopnost leteckého útoku… Jsme lehká pěchota, ale opět přinášíme tuto mobilitu pro naše letadla a vzdušné útoky.“
Na cestě na sever podél rumunského pobřeží Černého moře nakonec Black Hawk přistál v předsunutém dějišti operací, kde americké a rumunské síly ostřelovaly cíle ve společném cvičení pozemních a leteckých úderů. Tankové střely a dělostřelecká palba byly skutečné. Cvičení mělo zopakovat bitvy, které ukrajinské síly každý den svádějí proti ruským jednotkám za hranicí. Válečné hry tak blízko hranic jsou jasnou zprávou pro Rusko a americké spojence v NATO, že je zde americká armáda.
Velitelé Screaming Eagles opakovaně řekli CBS News, že jsou vždy „připraveni dnes v noci bojovat“ a že i když jsou tam, aby bránili území NATO, pokud boje eskalují nebo na něj NATO zaútočí, jsou plně připraveni překročit hranici s Ukrajinou.

Další verze obsahuje jiné znění a komentář generála Lubase ke „Combat Mission“:
D’Agata popsal válečné hry jako „cvičení navržené k napodobení přesných bojových podmínek na Ukrajině“.
Generál Lubas: „Ano, toto není výcviková mise, to je pro nás bojová mise. Víme, že dnes večer musíme být připraveni bojovat v závislosti na tom, jak se situace za hranicemi vyostří.“

HISTORIC DEPLOYMENT: CBS News has been given exclusive access to the Army’s 101st Airborne Division as they are deployed to Europe for the first time since the last World War. They are now the closest U.S. forces to the fight in Ukraine. pic.twitter.com/61sAvrCeVf
— CBS Evening News (@CBSEveningNews) October 21, 2022

V nedělní v aktualizaci D’Agata zahrnul klip od Lubase, který říká, že je připraven jít do frontové linie na Ukrajinu 250 mil daleko: „Jsme asi dvě stě padesát mil od frontové linie ruských jednotek. A jak jsme v tuto chvíli rozmístěni, jsme připraveni se na příkaz přesunout do bojových operací z našich současných míst.“

There are currently 100,000 U.S. troops supporting NATO allies in countries that border Ukraine. CBS News' @charliecbs reports from Romania, where the Army's 101st Airborne Division makes a historic deployment—the first time it's headquartered in Europe since World War II. pic.twitter.com/0IxRYmDt0u
— Face The Nation (@FaceTheNation) October 23, 2022


CBS gets an exclusive sneak peak: "The US Army's 101st Airborne is practicing for war with Russia just miles from Ukraine's border"
"It's not just about defending NATO territory," correspondent @charliecbs reports. "They're fully prepared to cross over into Ukrainian territory" pic.twitter.com/XE2OfHZV4o
— Michael Tracey (@mtracey) October 22, 2022

Očekávají  USA, že budou opět válčit daleko od jejich země, jako to dělají již více než 70 let? Co bude s Evropou jim je přece docela jedno (pamatujete na ono pověstné majdanové „fuck the EU?“). Již zcela oficiálním zapojením se na Ukrajině by se konflikt logicky musel rozšířit i na zbytek Evropy.
USA, díky jejichž agresím či následným sankcím zemřelo v posledních 70 letech po celém světě kolem 20-30 milionů lidí, nám opakovaně ukazují, že na civilistech a míru jim nijak nezáleží. Zatáhnou nyní Evropu již naplno do konfliktu??
Chronicky známé video ukazuje, že o civilisty jde až v poslední řadě: „I půl milionu mrtvých dětí za ty sankce stálo…“

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Tisíce amerických vojáků bylo rozmístěno v blízkosti ukrajinských hranic (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden