Prenájom pozemkov na výstavbu charitného domu košickí poslanci ani na druhýkrát neschválili
RSS

Prenájom pozemkov na výstavbu charitného domu košickí poslanci ani na druhýkrát neschválili

Košice 20. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Košickí poslanci včera na zasadnutí mestského zastupiteľstva neschválili prenájom pozemkov v katastrálnom území Južné Mesto na Jarmočnej ulici pre Arcidiecéznu charitu. Tá tu plánovala výstavbu charitného domu. Za prenájom hlasovalo 21 poslancov, šesť bolo proti a šiesti sa zdržali. Na schválenie bola potrebná trojpätinová väčšina prítomných poslancov
Na snímke Jaroslav Polaček
Prenájom pozemkov už raz mestské zastupiteľstvo na mimoriadnom zasadnutí 4. júla tohto roku neschválilo. Projekt predpokladal investíciu na výstavbu vo výške 2,5 milióna eur, z ktorej väčšina by bola financovaná z eurofondov.
„Mrzí ma, že sa nenašiel dostatok poslancov, aby sme pre ľudí v núdzi našli riešenie. Arcidiecézna charita prišla s návrhom, ktorý mal riešiť problematiku bezdomovectva, na druhej strane si uvedomujem, že petícia 6 000 ľudí je vážnym argumentom,“ uviedol po hlasovaní primátor mesta Jaroslav Polaček a dodal, že mesto pripravuje nový komunitný plán na riešenie tohto problému, ale bude trvať niekoľko rokov, kým dôjde k reálnemu riešeniu.
Začiatkom júla tohto roku na magistrát mesta doručili petíciu so 6 000 podpismi proti prenájmu pozemkov. Obyvatelia dotknutej lokality neboli proti výstavbe charitného domu, ale nesúhlasili s výberom miesta výstavby, keďže sa blízko miesta plánovanej výstavby nachádzajú nelegálne osady. „ V tomto prípade nejde o víťazstvo, tu nevyhral nikto, ale prijalo sa dobré rozhodnutie. Možno, že sa pohnú ľady a mesto začne konečne konať a začne otázku bezdomovectva v meste Košice riešiť,” uviedol predseda petičného výboru a poslanec mestskej časti Košice – Juh Stanislav Tkáč.
Hlasovanie vyvolalo veľký záujem verejnosti a vo veľkej zasadačke Magistrátu mesta Košice sa stretlo niekoľko desiatok podporovateľov aj odporcov predkladaného návrhu, ktorí dostali aj možnosť verejne vyjadriť svoj názor a prihlásiť sa do rozpravy. „ Chcem sa poďakovať obom skupinám. Bezdomovcom aj druhej skupine obyvateľov, ktorí prišli s opačným názorom, pretože mohli byť tie emócie naozaj horšie, ale ja to považujem za veľmi korektnú diskusiu,“ dodal Polaček.
Pôvodný predkladaný návrh počítal s prenájmom pozemkov s rozlohou 1 500 metrov štvorcových za jedno euro na 40 rokov, ktorý ešte pred hlasovaním poslanci uznesením zmenili na 20 rokov a tiež doplnili klauzulu, kde mesto Košice môže odstúpiť od nájomnej zmluvy, keď nájomca nezačne stavať do dvoch rokov alebo stavba nebude ukončená do piatich rokov.
 
Príspevok Prenájom pozemkov na výstavbu charitného domu košickí poslanci ani na druhýkrát neschválili zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější