Košickí poslanci schválili do funkcii troch nových riaditeľov mestských podnikov
RSS

Košickí poslanci schválili do funkcii troch nových riaditeľov mestských podnikov

Košice 20. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Košickí poslanci včera  na zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili troch zo štyroch navrhnutých šéfov mestských podnikov. Novým riaditeľom Bytového podniku mesta Košice (BPMK) sa stal Peter Vrábel, spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO) bude šéfovať Jaroslav Tkáč a do K13 – Košické kultúrne centrá mieri Tomáš Petraško. Poslanci neschválili do funkcie riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Tomáša Kizeka, ktorému k zvoleniu chýbali dva hlasy
Na snímke Jaroslav Polaček
Magistrát mesta v utorok predstavil úspešných uchádzačov na miesta riaditeľov štyroch mestských podnikov, ktorí prešli výberovým konaním. Kvarteto najlepších uchádzačov na dnešné rokovanie zastupiteľstva predložil košický primátor Jaroslav Polaček. „Ešte pred pár hodinami bola absolutná neochota diskutovať o riaditeľoch. Teším sa, že si poslanci vstúpili do svedomia a že sa situácia od včera (stredy, pozn. SITA) radikálne zmenila. Každopádne chcem vyjadriť radosť, že sme sa naozaj výrazným krokom v tejto téme posunuli,“ uviedol Polaček. Ako ďalej dodal, na nasledujúcom mestskom zastupiteľstve, ktoré bude začiatkom novembra, by rad predstavil poslancom úspešných uchádzačov do ďalších štyroch mestských podnikov.
Do prvého kola výberových konaní na posty riaditeľov štyroch mestských podnikov sa prihlásilo 68 záujemcov. Pracovné komisie pre každý mestský podnik vybrali najlepších uchádzačov, ktorí počas uplynulého týždňa na neverejných a následne verejných vypočutiach predstavili nielen svoju stratégiu rozvoja daného mestského podniku, ale odpovedali aj na rôzne otázky členov komisií a verejnosti.
V pondelok 16. septembra zároveň uzavreli 2. kolo výberových konaní na riadiace posty v Správe mestskej zelene, v Stredisku sociálnej pomoci mesta Košice, Knižnici pre mládež mesta Košice a Mestských lesoch, do ktorých sa prihlásilo 34 uchádzačov. Najväčší záujem je o post riaditeľa Správy mestskej zelene, kandiduje tucet záujemcov. Mestské lesy by chcelo riadiť deväť uchádzačov, Knižnicu pre mládež sedem a Stredisko sociálnej pomoci šesť ľudí. Výberové konania v týchto mestských podnikoch sa uskutočnia od 24. októbra do 29. októbra 2019.
 
Príspevok Košickí poslanci schválili do funkcii troch nových riaditeľov mestských podnikov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější