Polčák: Zemana vyřeší příroda
RSS

Polčák: Zemana vyřeší příroda

JAN BARTOŇ
Europoslanec Stanislav Polčák není prvním, který si přeje smrt Miloše Zemana . Něco velmi podobného prohlašoval nedávno režisér Václav Marhoul na iDnes.

Europoslanec Stanislav Polčák přebil meditování prezidenta Miloše Zemana o využití práva abolice na TV Barrandov a na svůj účet na twitteru  napsal toto :„Už víme, jaký je plán. Když státní zástupci sporně zastaví řízení, je vše ok. Pokud by náhodou nejvyšší reprezentant rozhodl opačně, prezident vše zastaví. Jeden Zeman hrozí tomu druhému. To by dramatik Havel nevymyslel. Kopanec právnímu státu přímo do zadnice,“
„Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda,“ pokračoval Polčák v psaní.
Europoslanec doufá, že vláda abolici odmítne schválit. Nastal čas, kdy dostává klíčový úkol ČSSD.
Stanovisko Polčáka je pozoruhodné z několika důvodů. Tím prvním je, že státní zástupci na Městském státním zastupitelství zastavili trestní stíhání Andreje Babiše „sporně“. Polčák se ani nesnaží o vyjádření toho, že rozhodnutí „respektuje“. On ho podobně jako piráti nerespektuje. O stanovisku Zemana k případu zastaveného stíhání premiéra jsem se  vyjádřil zde . Jde bezesporu o nátlak. V případu Čapího hnízda však bylo tolik „kopanců do zadnice právnímu státu“, že se mi tento poslední nezdá ani tak moc přehnaný. Již od počátku kauzy totiž existovaly jasné důkazy o tom, že udržování kauzy v éteru je zájmem protizemanovské a protibabišovské aliance politiků od ČSSD až po ODS a STAN. Téma trestně stíhaného premiéra znělo v jejich uších velmi libě a o ničem jiném se jejich politika ani netočila.
Pokud Polčák Pavlu Zemanovi radí, aby rozhodnutí oddálil právě až na tři měsíce a pak toto rozhodnutí svých podřízených zrušil, je rovněž podobně návodné, jako Zemanův postoj. Pokud ho navíc doplní tím, že během těchto tří měsíců „vyřeší Zemana příroda“ ( a bude pokoj – což dodávám já), je to skutečně velmi statečný politický postoj.
V obecné rovině bych totiž rád Polčákovi vzkázal něco velmi podstatného a tisíciletou historií ověřeného zákona přírody. Vše dnes živé jednou příroda „vyřeší“, někoho či něco dříve, někoho později, ale zákonům života a smrti se nevyhne skutečně nikdo. Spoléhat v demokratické společnosti na smrt politika, se kterým se názorově rozcházím, je velmi nechutné. Nepřeji nikomu nic zlého, ale upozorňuji na to, že je to v obecné rovině (pokud stále ještě můžeme či smíme(?) euroamerickou civilizaci považovat za křesťanskou) rouhání proti božím zákonům.
Zatímco prezident Zeman má skutečně Ústavou danou pravomoc udělovat milosti (jakkoliv jde o jistý archaismus z dob vlády monarchů), spoléhat na „vyřešení“ problému s prezidentem na přírodu je hluboká rána pod pás všem aktivním politikům a političkám. A opět jen musím připomenout, že něco velmi podobného probíhá velmi viditelně v USA, kde se odpůrci amerického prezidenta také vyjadřují v tomto smyslu (upozorňují na věk Donalda Trumpa jako na překážku „správného“ výkonu prezidentského úřadu).
Panu Polčákovi bych jen připomenul, že příroda občas „vyřeší“ i problém s mnohem mladšími lidmi, než je náš současný prezident. Rozhodně mu nepřeji nic zlého, nic zlého by ale neměl přát ani on jiným.


Autor: Jan Bartoň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější