Pro life vyzvalo Čaputovú, aby podporila návrhy zákonov o potratoch: Svojou prezidentskou autoritou chránte nenarodené deti
RSS

Pro life vyzvalo Čaputovú, aby podporila návrhy zákonov o potratoch: Svojou prezidentskou autoritou chránte nenarodené deti

Bratislava 24. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Aliancia za rodinu, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Asociácia za život a rodinu a iniciatíva 40 dní za život vyzvali poslancov Národnej rady (NR) SR a prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zastavili bezdôvodné potraty, ktoré ubližujú matkám a ich nenarodeným deťom. Informovali o tom v utorok na tlačovej konferencii pred parlamentom
Na snímke Zuzana Čaputová
“Ja ako žena si dovoľujem vyzvať prezidentku, aby podporila návrhy zákonov, ktoré sú predložené v parlamente, a takisto, aby svojou prezidentskou autoritou chránila nenarodené deti a ich matky pred umelým potratom,” povedala Martina Bednáriková z iniciatívy 40 dní za život.
Podľa slov Antona Chromíka z Aliancie za rodinu “každý jeden návrh, ktorý ochraňuje život je dobrý a dôležitý”. “Samozrejme, že sme najradšej tomu návrhu zákona, ktorým sa riešia bezdôvodné potraty. Myslíme si, že bezdôvodné potraty musia na Slovensku skončiť.”
Zopakoval, že podľa štatistík, matky, ktoré podstúpili umelý potrat, spáchali samovraždu šesťkrát častejšie ako matky, ktoré nemajú skúsenosti s potratom. Preto tvrdí, že potrat v dnešnej modernej dobe nie je riešením ani pre tie ženy, ktoré sa ocitli vo veľmi náročných životných situáciách.
Reagovali aj na otázky a pripomienky novinárov o ochrane práv žien a ich tiel: “Skúsme to na inom príklade. Ak by sa stala nehoda dieťaťu a z toho dôvodu by malo napríklad poškodený mozog, ale by ochrnulo, takisto by sme túto situáciu neriešili zabitím tohto dieťaťa. My vnímame nenarodené dieťa rovnaké plnohodnotne ako narodeného človeka,” reagovali na poznámku o možnom zvýšenom počtu telesne postihnutých detí.
“Nie je prípustné tieto deti zabíjať, keď sa môžu narodiť a žiť tu medzi nami. Bije im srdce rovnako ako nám. Nemôžeme byť tí, ktorí tento život ukončia a zabijú ho,” zdôraznil Chromík.
Novinári potom prišli s argumentom, že potraty budú realizované načierno alebo v zahraničí aj napriek prípadnému novému zákonu. Chromík uviedol, že príkladom, že to tak nie je je Poľsko, v ktorom sa po prijatí takejto legislatívy výrazne znížil počet potratov a dokonca súčasná mladá generácia Poliakov je aj vďaka zákonu viac pro-life orientovaná ako ich rodičia.
Poslanci sa budú na aktuálnej 49. schôdzi parlamentu zaoberať viacerými opozičnými návrhmi na zmeny v zákone o umelom prerušení tehotenstva. Lehoty na vykonanie interrupcie chce upraviť Sme rodina aj ĽSNS. Úpravy navrhuje aj OĽaNO či nezaradený poslanec Richard Vašečka.
 
Príspevok Pro life vyzvalo Čaputovú, aby podporila návrhy zákonov o potratoch: Svojou prezidentskou autoritou chránte nenarodené deti zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější