Prezidentkina zamestnankyňa Hajtová sa za nenávistný prejav voči prolife hnutiu ospravedlnila. “Aj keď šlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte”, dodáva. Zabudla na stretnutie s pápežom Františkom?
pravdive+seznam

Prezidentkina zamestnankyňa Hajtová sa za nenávistný prejav voči prolife hnutiu ospravedlnila. “Aj keď šlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte”, dodáva. Zabudla na stretnutie s pápežom Františkom?

Bratislava 27. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel/Screenshot TV Markíza)
 

Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky sa na Instagrame vyjadrila hanlivo o Národnom pochode za život, ktorého hlavnou prioritou je ochrana nenarodených detí pred bezbrehým vraždením. Podľa Čaputovej zamestnankyne sú organizátori, alebo možno aj účastníci pochodu – inkvizítori, pokrytci, pedofili a úchyláci.  Prezidentka Zuzana Čaputová prostredníctvom svojho hovorcu odkázala, že sa ostro dištancuje od vyjadrení jej zamestnankyne a že nesúhlasí s takýmito prejavmi. Henrieta Hajtová sa za svoje slová už ospravedlnila
Na snímke vľavo Zuzana Čaputová, vpravo Henrieta HajtováHenrieta Hajtová, ktorá pracuje na tlačovom odbore od roku 2017, na Instagrame zverejnila dočmáranú fotku Národného pochodu za život s hanlivým popisom: “Inkvizítori. Pokrytci. Pedofili. Úchyláci.” (viac v článku ).
Po búrke verejného pohoršenia na internete sa k jej vyjadreniam začali ozývať kritické hlasy aj z politických miest. Bývalý predseda žilinskej župy, poslanec Národnej rady a podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby si s Hajtovou urobila poriadok.
“Vyzývam pani prezidentku, aby vyvodila okamžite konzekvencie proti pani Henriete Hajtovej za jej nenávistné a bezprecedentné vyjadrenia na adresu účastníkov pochodu za život,” uviedol v stredu Blanár.
Podľa jeho názoru verejný status Hajtovej nie je akceptovateľný. “Toto je neprijateľné, aby sa z kancelárie prezidentky SR šírila nenávisť proti ľuďom, ktorí vyjadrujú demokraticky svoj názor. Ak tak neurobí, potvrdí, že jej vyjadrenia počas kampane boli len prázdne reči.”
Henrieta Hajtová nenávistne počmárala plagát pozývajúci na Národný pochod za život
Osobné stretnutie s pápežom
Hanlivé vyjadrenia Hajtovej účastníkov pochodu za ochranu nenarodených detí prišli aj napriek tomu, že sa v decembri 2018 osobne stretla s pápežom Františkom, ktorý kladie značný dôraz na ochranu nevinných nenarodených detí.
“Každé dieťa, ktoré sa hlási k životu v lone ženy je darom, ktorý mení dejiny jednej rodiny: otca, matky, starých rodičov i malých súrodencov. A toto dieťa potrebuje byť prijaté, milované a opatrované,” hlása pápež.
 
Na snímke Henrieta Hajtová (v pozadí)
Pápež František reaguje aj na výčitky voči postoju katolíkov k potratom, keď sa mylne tvrdí, že je to problém našej viery. “Nie! Je to prednáboženský problém. Nie je to vec viery. Nezhadzujme na vieru niečo, čo jej neprislúcha v prvotnom zmysle. Je to ľudský problém.”
Pomôžu nám to podľa jeho slov pochopiť dve otázky . “Po prvé: je dovolené eliminovať ľudský život, aby sa vyriešil problém? Po druhé: je dovolené prenajať si nájomného vraha? Odpoveď je na vás. To je ten bod. Nezabiehať do náboženského, pokiaľ ide o to, čo je ľudské. Nie je to dovolené. Nikdy nemožno eliminovať ľudský život ani si prenajímať nájomného vraha, aby sa vyriešil problém.”
Hajtová bola pri stretnutí s pápežom súčasťou delegácie vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku. Témou rozhovoru s pápežom bola rodina, pokora a odpúšťanie.

 

 
Ospravedlnenia

Zuzana Čaputová po svojom hovorcovi pre Aktuality.sk včera  odkázala , že situáciu s Hajtovou bude riešiť. „Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,“ povedal hovorca prezidentky Martin Strižinec.
Za svoje slová sa Henrieta Hajtová už ospravedlnila. „Za svoje vyjadrenia na Instagrame sa týmto ospravedlňujem, uvedomujem si, že to bolo z mojej pozície nevhodné. Aj keď išlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte, ktorý je uzavretý len pre mojich priateľov, použila som nevhodné slová a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorých som sa tým dotkla.“
Jaroslav Zajac

 
Príspevok Prezidentkina zamestnankyňa Hajtová sa za nenávistný prejav voči prolife hnutiu ospravedlnila. “Aj keď šlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte”, dodáva. Zabudla na stretnutie s pápežom Františkom? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější