Danko: Do parlamentu predložíme 9 zákonov s nulovým vplyvom na rozpočet
pravdive+seznam

Danko: Do parlamentu predložíme 9 zákonov s nulovým vplyvom na rozpočet

Bratislava 27. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Návrhy koaličnej strany SNS, ktoré chce predložiť na októbrové rokovanie parlamentu, majú nulový vplyv na budúcoročný štátny rozpočet. Vyhlásil to v piatok na tlačovej konferencii predseda strany Andrej Danko. Poslanci SNS chcú predložiť deväť návrhov. Strana chce napríklad zaviesť zrýchlené odpisovanie podnikových bytov či umožniť darovanie drogistického tovaru charite
Na snímke Andrej Danko
“Problémov v spoločnosti je veľa, nie každý zákon sa dotýka štátneho rozpočtu a všetky návrhy, ktoré predložíme, majú nulový vplyv na budúcoročný štátny rozpočet. Nikto nemôže napádať, že by sme chceli zaťažovať kasu,” vyhlásil Danko. Poslanci strany v ekonomickej oblasti plánujú predložiť do parlamentu tri návrhy zákonov.
Presadzuje zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu, ktoré má byť strategickým ministerstvom. Toto ministerstvo by malo mať pod sebou dva fondy, a to fond pre šport a fond pre cestovný ruch.
SNS chce riešiť aj zdevastované internáty a nemocnice. “Navrhujeme, aby došlo k zmene zákona o verejnom obstarávaní, aby zriaďovatelia nemocníc a internátov mohli ísť do ponukového konania nielen do 70.000 eur na opravy, ale do troch miliónov eur,” priblížil Danko.
V oblasti športu budú poslanci presadzovať, aby v kolektívnych športoch mohli športovci využívať živnosti. “Dnes je veľká frustrácia v kolektívnych športoch, športovci musia byť v trvalom pracovnom pomere zaťaženými všetkými odvodmi a daňami,” vysvetlil Danko.
Ďalším opatrením chce SNS umožniť obchodným reťazcom darovanie drogistického tovaru po dátume spotreby charite. Nemal by byť zaťažovaný podľa Danka vratkou DPH a nemali by vznikať účtovné problémy. “Tento návrh uvítajú najmä sociálne slabšie skupiny a obchodné reťazce,” očakáva Danko.
Okrem toho SNS navrhuje, aby trestným činom bola aj propagácia pedofílie a ďalšou zmenou chce umožniť duchovným v armáde nosenie zbrane.
Ďalším návrhom zákona chce zabrániť strana priväzovaniu psov na reťaze. Riešiť chce aj interrupcie, napríklad zakázať na ne reklamy. “Chceme postupne túto tému dostať do diskusie,” podotkol Danko.
Posledným, deviatym opatrením má byť zavedenie inštitútu podnikových bytov. Veľkí zamestnávatelia by tak podľa Danka mohli motivovať zamestnancov. “Chceme motivovať zamestnávateľov zrýchleným odpisovaním investície do kúpy alebo dostavby podnikových bytov. Chceme zaviesť šesťročný odpis na takúto investíciu,” priblížil Danko. Opatrenie sa má týkať firiem s viac ako 49 zamestnancami. “Zamestnávatelia budú mať možnosť stanoviť výšku nájomného a zvýhodniť zamestnanca nájomným spôsobom takým, že to sa mu nebude zarátavať a nebude ho to zaťažovať daňami a odvodmi,” tvrdí Danko s tým, že takéto byty budú môcť byť odpredané zamestnancovi po 10 rokoch.
“Toto je deväť zákonov, ktoré nikomu neublížia a majú svoju logiku. SNS nebude na schôdzi sedieť so založenými rukami. Na čo by sme tam sedeli, keby sme nerokovali o veciach, ktoré riešia problémy,” dodal Danko.
 

 
 
Návrh stratifikácie nemocníc nerieši problém slovenského zdravotníctva
Danko reagoval aj na návrh stratifikácie nemocníc, čo podľa neho nie je riešením problému slovenského zdravotníctva. Je pre neho prekvapením, že stratifikáciu v piatok schválila vláda bez politickej podpory Smeru-SD.
Danko tvrdí, že za štyri roky sa v zdravotníctve nič nevyriešilo, nestavajú sa nemocnice a neexistuje sieť štátnych nemocníc. “Som proti rušeniu štátnych nemocníc a som proti tomu, aby sme ustupovali súkromnému sektoru,” povedal s tým, že problémom zdravotníctva na Slovensku je vysoká cena liekov i nesystémové nákupy.
K návrhu sa SNS vyjadrí, až keď predseda Smeru-SD Robert Fico povie, že stojí za ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou (nominantka Smeru-SD). “Kým Robert Fico sám nepovie, že stojí za ministerkou Smeru-SD, SNS nemá dôvod sa k tomu vyjadrovať ani pozitívne, ani negatívne. Ak prídu na Koaličnú radu, donesú materiál, budeme sa vyjadrovať. Žasol som, že to vláda schválila bez politickej podpory Smeru-SD,” skonštatoval Danko.
 
Príspevok Danko: Do parlamentu predložíme 9 zákonov s nulovým vplyvom na rozpočet zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější