Retro: Nedostatek státu zabíjí
pravdive+seznam

Retro: Nedostatek státu zabíjí

16. 9. 2012
Karel Marx ve svých ekonomických a společenských spisech používá pojem „převrácený svět“ ( verkehrte Welt ). Ideologicky a společensky utvářené vědomí totiž vnímá zdání jako skutečné bytí.  Tím se téměř nedobytně brání před principem reality. A tak jsme dopadli, jako hubkaři, pokud se týče politické slepoty dané z pančovaného chlastu. Státní orgány a vláda dnes oficiálně přiznaly, že v této zemi už nic nekontrolují. Nejprve nechtěly, a nyní už ani nemohou. Jakmile totiž umřel první Pražák na otrávený chlast, který si koupil v řádném obchodě a v řádné okolkované láhvi, koaliční strany a vláda začaly jednat a celoplošně zakázaly prodej alkoholu v zemi. Tomu rozumím. Mediální hodnotu jednoho nyní mrtvého Pražáka nelze v žádném případě srovnávat s už dávno zapomenutými (slepými či mrtvými) Valachy, Zlíňáky nebo Ostraváky. Takže ministr Heger, který v klidu a léta pozoruje, jak mu jeho náměstci rozkrádají a privatizují zdravotnictví, vyhlásil zákaz vycházení (pardon, pití tvrdého). Pak opět upadl do ministerské letargie přerušované pouze anekdotami o vytunelování IZIPu a pohádkovými příběhy o rozkradení VZP. Lidové noviny a jiný bulvár přešel na mysticismus typu „Tajemný zabiják prochází Českem“. Asi usoudili, že když už jste slepá nebo slepý, trochu tajemna vám jistě neuškodí. Česká veřejno-právní TV s investigativními génii typu Jílkové nakročila k zářnému příkladu 50. let a začíná hledat spiknutí, které nás má programově učinit slepými. No prostě jako u komoušů v politických procesech: najdete spiklence existující nutně, a pak je v zájmu stejné třídní nutnosti také odborně zničíte. Protože brigádně a zadarmo pracuji ve stejné branži jako Jílková, také mne zajímá, proč slepneme a kdo za to může.
Nedostatek státu zabíjí. O tom jsem psal již několikrát, naposledy ve článku Stát, užitečný idiot (březen 2012) nebo obšírněji v tezích o Budování státu (září 2010). Tragédie není v tom, že stárnu a senilním, a proto se gerontofilně opakuji. Tragédie je v tom, že žijeme ve světě naruby. Kolem nás se postupně rozpadá stát a tento rozpad nás začíná zabíjet. Nyní nadešla chvíle, kdy vláda ústy ministra Hegera oficiálně řekla, že nic nekontroluje, nic neřídí a nemůže zabránit tomu, aby oficiálně koupený a okolkovaný alkohol nezabíjel stejně jako pančovaný chlast za velké hospodářské krize. Totéž v bleděmodrém platí pro policajty, celníky, finančáky, státní návladní a jiné instituce. Hlavní hygienik v této zemi už dávno není. Hrozí mu, že má být zavřený , tak si vzal dlouhodobou neplacenou dovolenou. Černý trh s jedovatým chlastem ovládá asi 20% celkového obratu z tvrdého alkoholu. Každá pátá flaška  s chlastem může být otrávená; každý státní funkcionář to ví už deset let. A deset let nikdo nic nedělá, aby v zájmu nás všech jednal a chránil nám život. A za toto nicnedělání platíme politickou reprezentaci z našich daní a umožňujeme jim pokojně a efektivně krást. A vedlejší produkt jejich kradení je právě onen univerzální černý trh s vlivem a mocí, který nás teď oficiálně zabíjí. Systém pančovaného alkoholu se zavedl jako mnoho jiných mafií v Česku a nyní jej nelze zlikvidovat. Proč? Protože to by se musel začít hájit stát a jeho zájmy. A to nejde, přinejmenším nikoliv s touto politickou reprezentací, která hájí úzké skupinové zájmy. Nikdo ze současných politiků na sebe nevzal ani špetku nějaké odpovědnosti. Spravují přece své soukromé vládní firmy, pardon, ministerstva. V zásadě je ani nic jiného nezajímá. Služebníci obecného blaha plní výrobní plán, který jim předepsali ideologové a lobbistické skupiny. Na víc dnes není čas soudruzi, žijeme v těžké době dalajlámismu.
A co je zajímavé: tohoto, nyní oficiálně dokázaného rozpadu státu, si téměř nikdo nevšímá. Proč by také měl, když žijeme ve světě zdání, která se vnímají jako skutečný svět. Ale všichni nejsou jako Alenka v říši divů. Chci pochválit Britské listy jako snad jediné kritické médium, protože jejich strukturálně daná kritika míří správným směrem. Ostatní nezávislé listy, včetně těch levicových, žijí v Marxově světě naruby. Jsou ideologicky slepé a zásadně komentují pouze a jedině to, co není skutečnou realitou, která má politickou váhu zde a nyní. O placených médiích nemá cenu mluvit, ty lžou a spinují, jak když tiskne. Hájí pouze třídní zájmy a bez světa zdání by v této podobě zanikla. Veřejno-právní média kontroluje vláda a koaliční partaje jako za komunistů, tam je mediálně zameteno stejně jako v placené části světa naruby. A vyprázdnění a převrácení lidé už dávno berou zdání jako realitu, protože „ono se“ jim to tak tvrdí už dvacet let. Občané se nestarají o vládnutí, myslí si, že „tu“ demokracii za ně bude dělat někdo jiný. A také dělá, a to tak skvěle, že nás to začalo kolektivně zabíjet. Lidé na vládu pouze nadávají a dvacet let volí ty samé partajní zloděje, protože je vidí za nakradené peníze na volebních plakátech. Nyní někteří z nich přestali vidět úplně. Ale téměř nikdo nevidí, protože nechce vidět, že vinou naší kolektivní občanské pitomosti vyjádřené politicky začaly oposmluvní tunely a koaliční nečinnost nakonec zabíjet ve velkém. A zabíjejí nás, normální, daně-platící socky, které kupují v obchodech normální kolkovaný alkohol. A zabíjejí ve světě ideologického, mocenského a mediálního zdání, které produkuje naše kolektivní nemyšlení a nejednání. Jako je tomu nyní, v oficiální éře rozpadu státu.
Převzato z Umlaufovin

googletag.pubads().definePassback('/162717810/CZ-outsidermedia.cz/600x300', [600, 300]).display();
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější