Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.10.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.10.2019
1; V Nejvyšší radě komentovali útok Zelenského mluvčí na novináře. Mendel se vrhla na novináře, aby za každou cenu zabránila položení otázky ukrajinskému prezidentovi.
2; Ukrajinské ministerstvo zahraničí oznámilo, že není vyloučeno, že se Ukrajina vzdá Donbasu.
3; Nejvyšší představitel Doněcké republiky informoval o integraci s Ruskem v důležitém směru – ve vzdělávání. A to je teprve začátek!
4; Co čeká Ukrajinu a Donbas? Dmitrij „Goblin“ Pučkov zveřejnil své úvahy o konfliktu v Donbasu a perspektivách dalšího vývoje.

5; Nejsou lidi, země umírá. V Pobaltí jsou uzavírány dokonce i železniční stanice. Ve třetině obcí v Lotyšsku už nikdo nežije.
6; Zóna smrti: Vojenské dopisovatele několikrát málem zabili. CO se vlastně děje u obce Zolotoje, kde se chystá stažení vojsk? Domobrana, která tam drží obranu, říká, že po nějakém příměří není vidu ani slechu. Ostřelování nekončí.
7; Putin se i způsobem oslavy narozenin liší od všech svých předchůdců. Ale nedá se s nimi srovnávat ani v oblasti své politické aktivity.
8; Studená sprcha pro jestřáby v USA. Vojenská operace proti Rusku je nemožná,. Američtí analytici mají strach z tankové převahy Ruska.
9; Armáda USA překotně prchá ze Sýrie před útokem na spojence. Dnes Turecko zahajuje operaci na vytvoření bezpečnostní zóny na severovýchodě Sýrie.
10; V Kyjevě chtějí udeřit Rusko zachvácené „smutou“ přímo do zad. Plány Kyjeva na ránu do zad Moskvy jsou bezkonkurenční svojí absurditou.
11; Jatka a nový kotel pro pluk Azov? Nahnali ozbrojence do obce Zolotoje, aby je zlikvidovali?
12; Steinmeier usadil Porošenka a vysvětlil tajemství svého „vzorce“. Nejde o nic jiného než o podrobnější rozepsání jednotlivých kroků schválených Minských dohod. Velké kroky Ukrajina odmítala dělat, tak snad se podaří je donutit k postupným menším krokům.
13; „Mořský start“ je připraven k přesunu z USA do Ruska, ale potřebuje povolení Státní departmentu USA. Startovací rampa patří skupině podniků S7.
14; Zvláštní představitel OBSE Martin Sajdik připomněl, že Krym byl po většinu své historie jednoznačně ruský.
15; Bílý dům může vypovědět Dohodu o otevřeném nebi s Ruskem. V Kongresu v tomto ohledu vznikla lehká, ale zřetelná panika.
16; Nemá všech pět pohromadě. Porošenko informoval o „tajemstvích“ Steinmeierova vzorce. Bývalému prezidentovi nedá spád podpis Steinmeierova vzorce.
17; Pohádky na dobrou noc: Trump informoval o americkém vývoji „neuvěřitelných nových zbraní“. Dále sdělil, že Amerika rozvíjí a obnovuje svůj jaderný arzenál.
18; Ozbrojenci se nemohou stát poslanci Nejvyšší rady, říká ukrajinský ministr zahraničí. Ukrajinská vláda se vyslovuje proti poskytnutí pasivního volebního práva pro zvolení do Nejvyšší rady pro vojáky Doněcké a Luganské republiky.
19; Bývalý náčelník dolu Mir podezřelý ze smrti ruských horníků byl nalezen mrtvý v cele jakutské věznice.
20; Něco se zvrtlo. Telefonická přestřelka mezi Trumpem a Erdoganem. Trump zval Erdogana na návštěvu a přemlouval ho, aby nezasahoval do Sýrie. Vyhrožoval, že stáhne svá vojska.
21; Na tiskovou mluvčí Vladimira Zelenského podali trestní oznámení na policii kvůli znemožnění práce novináře.
22; Ukrajina může přijít o Mariupol, Severodoněck a Sčasťje kvůli stažení vojsk. Takovými titulky se teď hemží ukrajinský tisk v souvislosti s plánovaným stahováním vojsk.
23; V Nejvyšší radě doporučili, aby byl ukončen „turborežim“. Předseda ukrajinského parlamentu Dmitrij Razumkov informoval, že Parlament už nebude fungovat v „turborežimu“.
24; Čína vítězí v Trumpově obchodní válce, píše National Interest. Nyní Donald Trump (nejspíš už pozdě) hledá východisko ze své strategie tvrdého chování vůči Číně.
25; USA schválily konání nového Majdanu, píší ukrajinská média. Nov Majdan může Porošenkovi pomoci vyhnout se vězení a Bidenovi pomůže zamést vyšetřování vedené proti jeho synovi pod koberec.
26; V Kyjevě našli na kolejích tělo pracovnice Ukrajinských železnic bez hlavy.
27; Lukašenko předpovídá brzkou jadernou válku. Lukašenko prohlašuje, že konfrontace mezi Západem a Východem dosáhla úrovně, při které je jaderná válka už dost pravděpodobná.
28; Od Zelenského požadují, aby přesunul svou kancelář z Kyjeva na Donbas. V petici se říká, že by to mělo být provedeno do okamžiku stažení ukrajinských ozbrojených sil z oblasti.
29; Turisté v Brazílii našli láhev s drzým vzkazem od sovětských námořníků. Zprávu se nepodařilo přečíst hned. Točily se kolem toho nejrůznější předpoklady od mapy pokladů až po milostný dopis.
30; Krasnodarští chirurgové provedli unikátní operaci malé holčičce z Ameriky, která mála obličej prakticky celý pokrytý mateřským znaménkem. Američtí lékaři si na takovou operaci netroufali.
31; Pošleme tam tisíce lidí. Jarošovi nacističtí ozbrojenci slibují, že zaujmou v Donbasu pozice, které opustí ukrajinská armáda. Ukrajinská „dobrovolnická“ armáda mobilizuje desítky tisíc vojáků pro případ stažení jednotek ukrajinských ozbrojených sil.
32; Karatelé ostřelovali svůj vlastní sklad s municí, Jsou hlášeni zranění. Na pozicích byli objeveni ukrajinští vojáci v bezvědomí.
33; Nacista Andrej Bileckij vyhlásil mobilizaci ozbrojenců Nacionálního korpusu, který už se přesunul na Donbas. Ozbrojenci přijeli do frontové obce Zolotoje na okupovaném teritoriu Luganské republiky a obyvatelé se poprali u jejich vozů s jídlem.
34; Darovali jsme Ukrajinu NATO. Lukašenko promluvil o Donbasu a o Zelenském. Na konferenci „Evropská bezpečnost: ustoupit od okraje propasti“ informoval Lukašenko o situaci na Ukrajině a v Donbasu.
35; Mladík v Sumské oblasti nalezl skrýš s bojovými trofejemi ze zóny OOS (ATO). Zbraně mohli přivézt místní obyvatelé, kteří se nedávno vrátili ze zóny bojů.
36; Velení ukrajinské armády se chce zbavit problematického žoldáka z USA, kterému hrozí trest smrti. Protože věděl, že neumí nic jiného než zabíjet, vypravil se v roce 2014 na Donbas. Nyní se chystá jeho vydání.
37; Znásilňujeme svá mluvidla. Žirinovskij navrhl zákon ohledně ruských názvů Ukrajiny a Kirgizie. Ukrajina trvá na používání předložky „v Ukrajině“ místo „na Ukrajině“, Kirgizie zase trvá na názvu „Kyrgyzstán“. Žirinovskij obojí považuje za znásilnění ruského jazyka a chce uzákonit původní podobu.
38; V Německu havarovala americká stíhačka. Obyvatele oblasti, ve které došlo k pádu letadla, jsou vyzýváni vyhýbat se místu události, aby nerušili práci speciálních služeb.
39; V NATO se vyjádřili o Donbasu a Steinmeierově vzorci. NATO stoprocentně podporuje Minské dohody i Steinmeierův vzorec.
40; Strašlivá smrt: U Kirovogradu zalilo roztavené železo dělníka. Nešťastník měl popálených 80% až 90% povrchu těla.
41; Na Ukrajině fanoušek zmlátil rozhodčího. Zraněného prohlédli lékaři a poskytli mu první pomoc. Má poranění v oblasti hlavy. Byla nařízena soudní lékařská expertiza.
42; Chersonská a Rovenská oblast vystupují proti Steinmeierovu vzorci. Cherskonská a Rovenská oblastní rada schválily výzvu prezidentovi Ukrajiny Vladimiru Zelenskému.
43; Ukrajinský voják se pokoušel znásilnit dvě ženy v Záporoží. Voják narozený v roce 1994 se během několika hodin snažil znásilnit dvě ženy. Pod pohrůžkou násilí je zatahoval do křoví.
44; Milenka zavřeného bývalého poslance Pašinského Taťjana Čornovol informovala o tom, kdo rozpoutal krveprolití v Donbasu. Při pokusu hájit Pašinského proti výtkám, že nijak nepřispěl k Majdanu, nechtěně prozradila, že to byl právě on, kdo fakticky rozpoutal válku v Donbasu.
45; Nacisté vytvářejí v Donbasu a v Záporoží „štáby odporu“ proti „kapitulaci“. V Nacionálním korpusu (česky někdy též „Národní sbor“, jehož součástí je i Pravý sektor) oznámili vytvoření štábu odporu v Doněcké republice.
46; V Evropě odpověděli na Zelenského obvinění z nedostatečné pomoci Ukrajině. Od roku 2015 dostala Ukrajina od Evropské unie jako celku a od jednotlivých zemí EU kolem 18 miliard euro pomoci.
47; Dekomunizace: V Záporoží proměnili Leninův pomník na pomník Porošenka. Existenci tohoto Leninova pomníku popírali. Poslední Lenin byl prý odstraněn už před rokem.
48; Speciální operace: SBU informovala o únosu „důležitého svědka agrese Ruska“ z Luganské republiky. Jak prohlašují v tajných službách, kvůli hmotné nouzi vstoupil muž do opravárenské roty 2. armádního sboru Národní policie Luganské republiky.
49; Kyjevská policie zadržela muže, který znásilnil svou vlastní dceru. Informuje o tom odbor pro komunikaci s veřejností.
50; U Zelenského chtějí změnit administrativně-teritoriální uspořádání Ukrajiny. Prohlášení učinil zástupce šéfa frakce strany Sluha národa v Nejvyšší radě Alexandr Kornijenko.
51; V US zveřejnili druhou část zprávy o „ruském vměšování“. V pětaosmdesátistránkovém dokumentu se potvrzují závěry amerických tajných služeb o tom, že Rusko se prostřednictvím sociálních sítí vměšovalo do voleb.
52; Mračna se stahují. Nizozemsko může učinit Ukrajinu odpovědnou za sestřelení Boeingu MH17. Nizozemský parlament podpořil návrh křesťanskodemokratické strany.
53; Pokračujeme v hrdinských činech svých předků. V areálu bývalého letiště v Doněcku proběhla přehlídka vojáků a bojové techniky obránců Donbasu.
54; Taťjana Čornovol slibuje, že zavraždí právníka, který poslal bývalého poslance Pašinského za mříže. Portnov dosáhl obnovení vyšetřování v případu Sergeje Pašinského a údajně rozšířil fámu o hladovce Taťjany Čornovol.
55; U Chersonu byla podpálena rezidence rodiny soudců. V úterý 8. října neznámí pachatelé zapálili vilu soudců Čaplinského okresního soudu a Novokachovského soudu v Chersonské oblasti.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější