Kočner nám dal školenie z demokracie
pravdive+seznam

Kočner nám dal školenie z demokracie

Bratislava 10. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR – Pavel Neubauer)
 
Celá verejnosť je šokovaná tým, aké mal Kočner známosti, s kým každým sa poznal a čo všetko si vedel, často aj v rozpore so zákonom vybaviť
Na snímke podnikateľ Marián Kočner
Momentálne sa veľmi rozoberá jeho údajné prepojenie na Moniku Jankovskú a tiež jeho kontakty na ďalších sudcov a jeho schopnosť pre seba ale aj pre iných ovplyvňovať ich rozhodovanie.
Propagandisticko-dezinformačné média hlavného prúdu sa snažia všetkými silami vytvoriť aj prepojenie na stranu Smer a podávať Smer a Kočnera ako jednu mafiánsku skupinu.
Samozrejme opomínajú, že Kočner bol pečený varený u prezidenta Michala Kováča, ktorý mu udelil tri milosti za obyčajné prasprosté trestné činy. Dokonca jeden spáchal Kočner v organizovanej skupine so synom prezidenta Michalom Kováčom mladším.
Hovorilo sa vtedy, že ide o kšefty Michala Kováča staršieho, ktorý ich ako prezident realizuje cez svojho syna. Mainstream však tieto informácie vtedy prekryl, tak ako ich prekrýva aj dnes. Jednoducho sa nehodia.
Dezinformačné média hlavného prúdu sa koncentrujú na to, aby ukázali Kočnerové prepojenia na Smer. Hlavným ich cieľom je povaliť vládu. Tak je to logické, že opomínajú jeho prepojenia na opozíciu, ako Sulík, či Matovič.
V skutočnosti to čo sa dnes dozvedáme o fungovaní Kočnera a čo verejnosť šokuje, je len jedno veľké školenie, ktoré nám Kočner dáva z demokracie.
Všetci sa tvária zdesene a niektorí možno aj skutočne sú, ale realita je taká, že presne takto funguje demokracia.
Demokracia má korupciu zakomponovanú v svojej DNA. Utopická predstava o fungovaní demokracie, keď spravodliví a morálne veľmi silní ľudia riadia krajinu v prospech jej občanov nehľadiac pritom na seba, tak takéto fungovanie demokracie je možné iba v učebniciach o politických systémoch a idealistických románoch.
V skutočnosti demokracia funguje presne tak ako to ukazuje Kočner. Je postavená na vzťahoch, známostiach, protislužbách a peniazoch. Inak povedané na korupcii.
Funguje tak vo všetkých krajinách a rozdiel je iba v miere korupcie. Slovensko sa v miere korupcie v roku 2018 umiestnilo celosvetovo na 54 mieste, pričom si oproti roku 2012 polepšilo o 4 priečky. Nie je to práve lichotivý ani dobrý výsledok, ale je to taký európsky priemer. Za nami sa pohybujú napríklad Taliansko, Chorvátsko, Maďarsko a podobne.
Korupcia však neobchádza ani krajiny na špičke rebríčka, majú tam svoje škandály.
Kočnerové smsky vyvolali pohoršenie a pobúrenie. To je v poriadku. Tak to má byť. Zlá správa je, že tak ako Kočner fungujú skoro všetci bohatí ľudia a nie len oni.
Koľkí z vás využili, že mali na nejakom úrade známeho alebo rodinu a ten vám vydal rozhodnutie skôr a nemuseli ste čakať 30 dní? Koľkí z vás na škole odniesli skúšajúcemu fľašu?
Kočner robil to isté, len v omnoho väčších rozmeroch. Službička za službičku. Často aj v rozpore so zákonom. Fungoval tak 30 rokov. Za všetkých vlád. A fungoval by aj teraz, keby mu nepreplo a nedal zabiť novinára. A fungoval by aj za ďalšej vlády, bez ohľadu na to, kto by v nej bol.
Samozrejme to je úplne šialené, keď si to človek uvedomí. Ľudia vkladajú nádej do zmeny pomerov a vlády. V skutočnosti iba pár ľudí skončí vo väzení a pár s useknutou kariérou. Systém sa zotaví, zacelí rany a bude fungovať ďalej.
Kto by ho mohol zmeniť? Kiska, ktorý sa priznal k podvodom s daňami a prehral súd o pozemok? Truban, ktorý v svojej naivite propaguje fet? Beblavý, ktorý je v politike už od Dzurindu a Kaníka? Sulík, ktorí priamo s Kočnerom spriadal plány, keď bola jeho strana vo vláde? Matovič, ktorý sa s ním stretával? Kollár, ktorý s ním trávil čas na Donovaloch?
Situácia vyzerá bezútešne. Demokracia = korupcia. A niet toho, komu by záležalo na národe a štáte viac ako na sebe a kto by vymietol tento chliev.
Karol Kalapik
 
Príspevok Kočner nám dal školenie z demokracie zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější