Poslední potlesk pro Karla Gotta
RSS

Poslední potlesk pro Karla Gotta

PAVEL VESELÝ
Karel Gott byl pro mnohé skvělý zpěvák. Ale pro paní Ivanu to byl manžel a člověk, kterého znala nejlépe ze všech. A pro jeho dcery to byl tatínek. Jejich ochrana a pevná náruč. Modleme se za celou jeho rodinu.
S napětím se čekalo, jak dopadne veřejné rozloučení na Žofíně a Zádušní mše v Katedrále sv.Víta, Václava a Vojtěcha. Dopadlo to skvěle. Karel Gott nám na chvíli vrátil Listopad 1989. Lidé stáli ve frontě, nikdo nepředbíhal, nikdo nenadával, a když přijel někdo na vozíku, byl vpuštěn předem. Stejně jako někdo o holi. Skvělá organizace. Poté, co se poklonili Karlu Gottovi, se lidé zapsali i do kondolenční knihy. A u rakve bylo srdce s nádherným vzkazem od paní Ivany Gottové: “Miluji tě navždy, Tvá Ivana“, vzkaz plný lásky a pokory. Děkujeme Vám Karle, ukázal jste, že náš národ se může sjednotit a lidé mohou být k sobě slušní a ohleduplní. Navzdory podivným názorům kněze z akademické farnosti. Lidé mu dali jasnou odpověď. A to je dobře. Karel Gott je fenomén, Karel Gott forever.
Jiřina Bohdalová v promluvě při Zádušní mši v katedrále mluvila skvěle. Celá mše byla velmi důstojná a moc dobře, že byla. Velké díky kardinálu Dukovi, Otci Zbigniewovi a také všem, kteří ji připravili. Ceremonář kardinála Duky Vojtěch Mátl je opravdu profesionál a zvládl přípravu skvěle. Je potřeba se modlit za rodinu Karla Gotta a dát ji dostatečný klid. Ano, modleme se za rodinu Karla Gotta. Rozdával nám radost. Můžeme mu to vrátit v modlitbě. Bertramka je nádherné místo a genius loci spojené s Karlem Gottem zde zůstane navždy.
Foto: Renáta Lucková
Zádušní mše za Karla Gotta byla důstojná a velmi dobře zorganizovaná . Stejně jako veřejné rozloučení na Žofíně. Tomáš Halík by se měl omluvit za svá neuctivá slova ke kardinálu Dominikovi Dukovi a za velmi nekřesťanský přístup, protože ve svém vyjádření se věnoval jen politice, nikoli vyjádření soustrasti rodině Karla Gotta. Účast lidí na Žofíně, a dnes i samotná zádušní mše, dnes usvědčila Tomáše Halíka z omylu. Možná by místo nabádání o stařících by si měl velmi pohlídat, jestli se jím nestal on sám. Minimálně se k němu ve svých vyjádřeních přiblížil. A to je velmi smutné. Zbývá jen doufat, že Tomáš Halík v sobě najde znovu opravdovou křesťanskou víru a lásku k bližnímu. Je potřeba se za to modlit.
V průběhu posledních dnů zaznělo mnoho věcí. Je však jeden člověk, který si zaslouží hlubokou poklonu a velkou úctu. Tím člověkem je Ivana Gottová. Zaslouží si velkou úctu, s láskou jakou pečovala o nemocného Karla Gotta. Není to vůbec jasné a samozřejmé. Mohu to posoudit z obou pohledů. Sám jsem přežil rakovinu a vím, jak je těžké, když v té době nebyla pomoc a zázemí tehdejší partnerky. Poté jsem naopak já v jiné situaci pomáhal těžce nemocné osobě. Proto vím, že to, co Ivana Gottová udělala pro Karla Gotta, je něco, co není tak samozřejmé a zaslouží si za to obrovské uznání. Díky ní a celé rodině odcházel Karel Gott velmi vyrovnaný a smířený.
Foto: Renáta Lucková
Stejný dík patří také všem lékařům a personálu, který o něho pečoval . V posledních týdnech mu četli z Bible na jeho žádost a především Žalmy. A i oni dali Karlu Gottovi klid do duše. A to je veliký klad.
Karel Gott odešel. Odešel muž Gentleman, který nesplnil Jiřině Bohdalové slib. Jediný slib nesplnil. Ale byl povolán a jistě s profesionalitou a pílí již sestavuje kapelu a koncert pro Boha. Možná si Osladí kávu o trochu víc a jistě již ví Kam tenkrát šel, můj bratr Jan. Ale Srdce nehasnou a jistě je Bůh dobrák a altruista, když se neví, co Bůh chystá. Jsme věční Pábitelé a Muzika ví, že Už z hor zní zvon.
Nastala doba postgottovská a je jen na nás, jak bude tato doba vypadat. Karel Gott byl od katedrály vyprovozen požehnáním kardinála Duky a také poté posledním potleskem. Poslední potlesk pro Karla Gotta dozněl. Jeho písničky však navždy zůstanou v našich srdcích.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější