Tak už i Budapěšť bude mít svého Hřiba…
RSS

Tak už i Budapěšť bude mít svého Hřiba…

LUBOMÍR VYLÍČIL
Trochu  ve stínu „velkých” polských voleb proběhly v Maďarsku volby menší, komunální. Maďaři si v nich vybírali starosty obcí a primátory měst. A to včetně primátora města hlavního, Budapešti. Dopadlo to, v zásadě, podle očekávání.
V drtivé většině obcí po celém Maďarsku zvítězila strana Fidesz, Vikrora Orbána. Ovšem v Budapešti… Tam si zvolili takového místního Hřiba. Humanitně vzdělaného aktivistu jménem Gergely Karácsony. Narodil se 11. června 1975 a po studiích se profesně zabýval výzkumy volebních systémů a volebního chováním. V roce 2014 byl zvolen starostou Zugló. Jak uvádějí maďarské zdroje: ( zde ). „V Zugló se nám podařilo zahájit mnoho průkopnických iniciativ (např. Minimální příjem, podporu bydlení nebo nejpřísnější předpisy o transparentnosti v zemi), abychom se pokusili ukázat malý obrázek toho, jak by mohlo vypadat post-orbánovské Maďarsko…”
Již z uvedeného je zjevné, za koho pán kope. A Gergely Karácsony to následně mnohokrát potvrdil i během své kampaně ( zde ). Vyzýval, aby „Budapešť byla konečně zelená a svobodná” a sliboval „vybudovat zelené město založené na solidaritě”. Krátce po zvolení, ve vítězném projevu, pak triumfálně oznámil, že: „… cílem je nyní vzít Budapešť zpět z vládnutí Fideszových  místodržících a vrátit je zpět obyvatelům”. ( zde ).
To, že obyvatelé velkých měst, a metropolí obzvláště, volí zcela jinak než zbytek země, je známo již dost dlouho. Akademici a politologové se přou, zda je tím hlavním faktorem množství centrál nadnárodních firem a jejich specifická „firemní kultura”, nebo zvýšená koncentrace umělců všech směrů s jejich poněkud mimózním vnímáním světa, či snad náplava humanitně vzdělaných (jinde nezaměstnatelných) mladých lidí, hrnoucích se do metropole za dobýváním renty v úřadech, institucích, neziskovkách a na pozicích „managerů globální odpovědnosti”. Nicméně je to fakt. Kterého si zřejmě povšimli i globalisté.
Vypadá to totiž na novou taktiku. Když se voliči (v Evropě i USA) počali hromadně odvracet od osvědčených stran, od „spolehlivých” medií a volit si úplně jinak, než vrchnost rozhodla, začali to slouhové globalistů brzdit a sabotovat přes „zastupitele druhé kategorie”. Jali se házet do kvasící, lidové vzpoura vidle (svých) starostů a primátorů.
Stačí se podívat do (kdysi) Salviniho Itálie. Jak mu starostové velkých měst házeli klacky pod nohy, vyhlašujíce svá města za otevřená migrantům. A totéž v bleděrůžovém předváděli taky v USA Trumpovi šéfové velkých měst Kalifornie a některých dalších „pokrokových” států únie. Ostatně i u nás. Hřibův „majstrštyk”, kterým během půl roku dokázal účinně rozvrátit několikaleté úsilí vlády a rozhádat nás jak s Čínou, tak i Ruskem, je toho dokladem.
Nebo že by to bylo jinak? Že by samotný pobyt v liberální metropoli zbavoval lidi svéprávnosti?
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější