Slováci môžu postúpiť na ME 2020 aj po prehre v Chorvátsku, istotou sú len dve víťazstvá
pravdive+seznam

Slováci môžu postúpiť na ME 2020 aj po prehre v Chorvátsku, istotou sú len dve víťazstvá

Bratislava 14. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Tá situácia sa opakuje takmer zakaždým na konci skupinovej fázy počas majstrovstiev sveta v hokeji. Fanúšikovia slovenského tímu vo veľkom diskutujú o tom, za akých okolností ich mužstvo postúpi či nepostúpi do štvrťfinále šampionátu. Teraz sa čosi podobné udialo aj v kvalifikácii majstrovstiev Európy vo futbale. Pred posledným novembrovým termínom sa situácia v E-skupine zamotala natoľko, že okrem lídrov Chorvátov a druhých Maďarov stále môžu na budúcoročný šampionát postúpiť aj tretí Slováci a štvrtí Walesania
Na snímke uprostred Róbert Boženík sa raduje z gólu, vľavo Ľubomír Šatka a vpravo Michal Ďuriš (Slovensko) v prípravnom zápase Slovensko – Paraguaj
Na šampionát, ktorý sa premiérovo uskutoční až v 12 krajinách, určite nepostúpi Azerbajdžan, ale aj ten ešte môže zamiešať postupovými kartami v prospech iných. Pred kvalifikačným “finále” v dňoch 16. až 19. novembra sú na čele Chorváti so 14 bodmi, za nimi sa vo dvojbodových rozostupoch nachádzajú Maďari, Slováci a Walesania a na chvoste zatiaľ jednobodový Azerbajdžan. Podstatné je aj to, že Chorváti a Maďari majú pred sebou už len jedno stretnutie, kým ďalšie tri tímy ešte po dva zápasy.
Čo sa týka Slovákov, úplnú istotu postupu, dokonca z prvého miesta v E-skupine, budú mať len v prípade, keď zvíťazia v Chorvátsku a potom aj doma nad Azerbajdžanom. V takom prípade by zakončili kvalifikáciu so 16 bodmi, Maďari by sa dostali maximálne na 15 a Chorváti by zostali na 14 bodoch. V ďalších dvoch prípadoch už slovenské šance budú stáť či padať na tom, ako zahrajú ďalší súperi.
Ak sa súboj Chorvátsko – Slovensko skončí remízou, vicemajstri sveta určite postúpia na ME 2020 s 15 bodmi z prvého miesta v skupine. Ak následne Slovensko zdolá Azerbajdžan, bude mať 14 bodov. Na ten istý počet bodov sa však môžu dostať aj Walesania, ak zvíťazia v Azerbajdžane a zdolajú aj doma Maďarov. V takom prípade postúpi Wales, keďže má proti Slovensku lepšie vzájomné zápasy. V prípade, že Maďari zvíťazia vo Walese, postúpia spolu s Chorvátmi oni, lebo sa dostanú na 15 bodov. Ak sa zápas Wales – Maďarsko skončí deľbou bodov, až vtedy sa miestenka na ME 2020 ujde aj Slovákom.
Slováci môžu postúpiť aj vtedy, keď v Chorvátsku prehrajú a následne zdolajú doma Azerbajdžancov. V takom prípade budú Chorváti so 17 bodmi jasní víťazi E-skupiny a slovenskí reprezentanti ukončia kvalifikáciu so ziskom 13 bodov. A opäť sa budú musieť spoliehať na to, že Wales doma uhrá s Maďarskom remízu. V takom prípade by sa Maďari dostali na 13 bodov ako Slováci, ale vzájomné zápasy by posunuli na šampionát tím Pavla Hapala.
“Kedysi som tvrdil, že sa v našej skupine bude rozhodovať až v posledných zápasoch a je to tu. Najhorší scenár pre nás by bola prehra v Chorvátsku, čo si, samozrejme, nikto neželá. Ak by sme však potom zdolali Azerbajdžan, stále by sa dalo postúpiť aj s 13 bodmi. Ako som povedal, rozhodovať sa bude v poslednom kole,” uviedol tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal.
Ak sa nepodarí slovenským futbalistom skončiť v konečnom účtovaní kvalifikácie v E-skupine na jednom z prvých dvoch miest, aj tak im ešte zostane šanca na Euro 2020. A to prostredníctvom novinky – turnaja play-off európskej Ligy národov. Na konci marca 2020 si o štyri miestenky na ME 2020 zahrá 16 mužstiev zo štyroch divízií Ligy národov 2018/2019, ktoré si nevybojujú postup v riadnej kvalifikácii. Slováci sa v takom prípade musia spoliehať na to, že z najvyšších dvoch výkonnostných košov prenikne z kvalifikácie na šampionát aspoň 13 tímov, a tak sa im ujde účasť v semifinále play-off LN. Bude sa hrať semifinále a finále na jeden víťazný zápas.
 
Aktuálny stav v E-skupine kvalifikácie ME 2020:
Tabuľka:
1. Chorvátsko 7 4 2 1 14:6 14
2. Maďarsko 7 4 0 3 8:9 12
3. Slovensko 6 3 1 2 10:8 10
4. Wales 6 2 2 2 6:6 8
5. Azerbajdžan 6 0 1 5 5:14 1
 
Zostávajúci program v E-skupine:
16.11.: Azerbajdžan – Wales, Chorvátsko – Slovensko
19.11.: Slovensko – Azerbajdžan, Wales – Maďarsko
 
Príspevok Slováci môžu postúpiť na ME 2020 aj po prehre v Chorvátsku, istotou sú len dve víťazstvá zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější