Čistka Elona Muska na Twitteru je oficiálně na cestě
RSS

Čistka Elona Muska na Twitteru je oficiálně na cestě

Zpráva, která by neměla být žádným překvapením pro nikoho, kdo v posledním týdnu dával pozor, je, že na Twitteru začala éra Elona Muska. A Muskův první úkol v roli „šéfa twitteru“ ve společnosti? Propouštění. Hodně propouštění. (Foto: Flickr)Poté, co Musk minulý týden ve čtvrtek uzavřel dohodu o koupi Twitteru, neztrácel čas a začal ze společnosti odřezávat tuky. Poté, co ze společnosti okamžitě propustil generálního ředitele Paraga Agrawala a vedoucího cenzora Vijayu Gaddeho, má Musk podle New York Times tento týden v propouštění pokračovat. Po čtvrtečním příchodu na Twitter Musk propustil také finančního ředitele společnosti.Podle Timesů jsou manažeři „požádáni, aby na Muskův příkaz sestavili seznamy zaměstnanců, které je třeba propustit“. Twitter má v současné době asi 7 500 zaměstnanců a rozsah škrtů v celém rozsahu zatím není znám, uvádí zpráva.
Elon Musk zveřejnil video, jak přichází do sídla Twitteru
K propouštění by mělo dojít do 1. listopadu, uvádí zpráva. To je datum, kdy „zaměstnanci měli obdržet dotace na akcie jako součást své odměny“.Musk se může vyhnout vyplacení grantů tím, že zaměstnance propustí před koncem měsíce, uvádí zpráva.„Bylo mi řečeno, že mám očekávat, že bude propuštěno někde kolem 50 % lidí,“ řekl listu New York Times Ross Gerber, výkonný ředitel společnosti Gerber Kawasaki Wealth and Investment Management.
Rusko varuje, že nevojenské satelity Starlink jsou „legitimními cíli“ 
Připomeňme, že jsme ve čtvrtek upozorňovali na to, že média (například agentura Bloomberg) se předhánějí v citacích, přičemž vůbec neuvádějí žádné zdroje a tvrdí, že inzerenti jsou nervózní z nacistických, dětských pornografií a nenávistných projevů, které se teď, když je v čele nejbohatší muž světa, na sociální síť nevyhnutelně vrátí. Deník Wall Street Journal rovněž varoval, že „Madison Avenue není na dohodu zvědavá“, což naznačuje, že inzerenti se na Muskem vlastněnou platformu těší.Elon Musk pak na Twitteru zveřejnil krátký dopis inzerentům, v němž je ujistil, že „Twitter se samozřejmě nemůže stát pekelnou krajinou volného pohybu, kde lze říci cokoli bez jakýchkoli následků!“.Zdroj: nytimes.com
Článek Čistka Elona Muska na Twitteru je oficiálně na cestě se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden