Miestne firmy ukazujú žiakom zvolenských základných škôl, ako sa v nich pracuje
pravdive+seznam

Miestne firmy ukazujú žiakom zvolenských základných škôl, ako sa v nich pracuje

Zvolen 15. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Žiaci ôsmeho ročníka z piatich zvolenských základných škôl (ZŠ) spoznávajú v týchto dňoch, ako sa pracuje v miestnych firmách. Deti strávia pracovný deň na rôznych pozíciách podľa stupňa vzdelania a okúsia, aké to je pracovať bez vzdelania, čo obsahuje práca s dosiahnutým stredoškolským vzdelaním a ako vyzerá pracovný deň na pozícii vyžadujúcej si vysokoškolský titul
Ilustračné foto
Aktivita je súčasťou projektu Školáci v práci INAK, ktorý realizuje Nadácia Pontis. “Svoje brány tomuto projektu otvorilo 22 spoločností zo Zvolena. Dohromady 23 žiakov môže nadobudnúť predstavu o tom, v čom sa cítia dobre a ako chcú ďalej pokračovať vo svojom vzdelávaní,” uviedla pre TASR Anna Bieliková, mediálna zástupkyňa jednej zo zúčastnených firiem.
Podľa nej skúsenosti získané týmto projektom dokážu priniesť pozitívnu zmenu v postojoch žiakov. “Tým hlavným cieľom je to, aby si žiaci po skončení školy vedeli svoju budúcu prácu lepšie vybrať, vyhodnotiť svoje možnosti a správne nasmerovať svoje ďalšie ambície,” zdôraznila.
Spoločnosť Arkon, ktorá je jednou z firiem zapojených do projektu, pripravuje v tejto súvislosti s Nadáciou Pontis vo Zvolene vytvorenie mimoškolského vzdelávacieho centra, ktoré umožní žiakom získať zručnosti, ktoré ich pripravia na lepšie zapojenie sa do praxe.
Projekt Školáci v práci INAK je podporený v rámci aktivít projektu People to People Slovakia, realizovaného neziskovou organizáciou EPIC v spolupráci s British Council Slovensko.
 
Príspevok Miestne firmy ukazujú žiakom zvolenských základných škôl, ako sa v nich pracuje zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější