Fico chce vyhrať voľby, aby Slovensko “nebolo uvrhnuté do nestability a politického antisociálneho avanturizmu”
pravdive+seznam

Fico chce vyhrať voľby, aby Slovensko “nebolo uvrhnuté do nestability a politického antisociálneho avanturizmu”

Bratislava 15. októbra 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Šéf vládneho Smeru-SD Robert Fico niečo viac ako štyri mesiace pred voľbami do Národnej rady vyhlasuje, že volebné víťazstvo je vlastne záväzkom jeho strany, “aby sa s touto krajinou nehazardovalo a nebola uvrhnutá do nestability a politického antisociálneho avanturizmu”. Fico to vyhlásil vo svojom utorkovom blogu pre Hospodárske noviny
Na snímke Robert Fico
Podľa expremiéra a lídra stále najsilnejšej strany pohľade na rozhádanú a často aj politicky naivnú opozíciu vyvoláva pocit intenzívnej zodpovednosti za ľudí, ktorí v Slovenskej republike žijú. “Zveriť krajinu politikom, ktorí sa hádajú, nechávajú sa navzájom odpočúvať a hrajú proti sebe spravodajské hry, by som považoval nielen za prehru, ale doslova za politické zlyhanie.”
“Ak prehráte so silným súperom, viete porážku prijať. Ak by ste však mali odovzdať moc ľuďom, ktorí si dnes hovoria opozícia, mám strach o budúcnosť krajiny. O ľudí, ktorí v nej žijú. Vyhrať voľby je náš záväzok, aby sa s touto krajinou nehazardovalo a nebola uvrhnutá do nestability a politického antisociálneho avanturizmu!” Vyhlásil vo svojom komentári Fico.
Uviedol, že strana Smer-SD k tejto výzve pristupujeme zodpovedne. Preto prednedávnom prijala vážne politické rozhodnutia, ktoré vytvorili silný personálny tandem Pellegrini – Fico na volebnej kandidátke, postavený na zmesi strategickej skúsenosti, politickej dravosti a vysokom pracovnom nasadení.
V rozbúrených a emočne vybičovaných časoch pred slovenských voličov podľa Fica prichádza Smer s ponukou stability, skúsenosti a odbornosti. “Naše hodnotové piliere sa odvíjajú od antifašistickej tradície a budovania sociálneho štátu. V tomto sa zhodujeme a toto presadzujeme všetci do jedného, nech sa píšu akékoľvek „zaručene pravdivé“ články o našej strane v médiách.”
Fico dodáva, že upevňovanie pilierov sociálneho štátu a približovanie životnej úrovne občanov k vyspelým ekonomikám je súčasťou programového vyhlásenia každej vlády, ktorú jeho strana viedla. “Naprávame omyly pravice, ktorá bola v niektorých obdobiach pri moci, a ktorá siahala na dôchodky seniorom a deštruovala sociálny systém. Za všetko hovorí rozhodnutie Kaníka vytvoriť dve kategórie dôchodcov, alebo odobratie dôchodkov baníkom. Stojíme na pozíciách obrany sociálneho štátu a vždy chránime ľudí!”
“V týchto týždňoch intenzívne chodím po Slovensku a stretávam sa s rôznymi vekovými kategóriami občanov. Od seniorov po mladé rodiny. Zaujíma ich, ako budú žiť, čo vieme pre nich urobiť, ako vieme riešiť ich problémy. Potvrdzujem si známu a overenú pravdu, ktorú som nadobudol rokmi. Slovensko nie sú mainstreamové médiá s ich témami, ale reálni ľudia s reálnymi problémami.”
Občania podľa neho pozitívne oceňujú zastropovanie veku odchodu do dôchodku, zvýšenie minimálnej mzdy, nočné a víkendové príplatky, zvýšenie rodičovského príspevku, zvýšenie opatrovateľského príspevku, zvýšenie platov v štátnej a verejnej správe či zvýšenie platov mladým učiteľom. Navyše, je teraz október, ktorý je mesiacom úcty k starším.
“Mám obrovský rešpekt k najstaršej generácii, k našim dedom a starým mamám, našim otcom a mamám. Vytvorili hodnoty, za ktoré im nikto nepoďakoval. Cítia sa odstrčení a často zbytoční. Toto je nezlučiteľné s hodnotami našej strany. Chceme im zvýšiť kvalitu života, či už prostredníctvom zdvojnásobenia dôchodku alebo schválením 13. dôchodku.”
 
 
Príspevok Fico chce vyhrať voľby, aby Slovensko “nebolo uvrhnuté do nestability a politického antisociálneho avanturizmu” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější