RUSKO: Vojenští přidělenci velvyslanectví USA chtěli cestovat do zakázané oblasti. Byli zadrženi
pravdive+seznam

RUSKO: Vojenští přidělenci velvyslanectví USA chtěli cestovat do zakázané oblasti. Byli zadrženi

Tři američtí diplomaté byli v Rusku vysazeni z vlaku jedoucího z Ňonokcy do Severodvinsku kvůli podezření, že porušili zákony Ruské federace. Chtěli cestovat do vojenské oblasti s omezeným přístupem cizinců . Uvedla to agentura TASS s odvoláním na policejní zdroje.
Pokusili se vstoupit do vojenské oblasti
Zdroj obeznámený s vyšetřováním řekl agentuře Interfax, že k incidentu došlo v pondělí 14. října okolo 18:00 ve stanici Severodvinsk. „Při kontrole dokumentů cestujících vlaku Ňonokca-Severodvinsk byli objeveni tři cizinci.“   Byli vysazeni z vlaku, protože neměli dokumenty, které by je opravňovaly k vstupu do vojenské oblasti, v níž leží Severodvinsk . Po kontrole dokumentů byli propuštěni. Televize Ren-TV uvedla, že šlo o námořního atašé kapitána Williama Curtise, vojenského atašé plukovníka D. S. Dunna a třetím byl atašé Jerry Arriola. Jsou podezřelí z pokusu o špionáž. Televize podotkla, že Severodvinsk je jednou z oblastí Ruska, kam mají cizinci omezený vstup.
Všichni pracují ve vojenském oddělení ambasády USA
Mluvčí amerického velvyslanectví v Moskvě sdělila, že diplomaté byli na severu Ruska údajně na oficiální cestě, o které prý předtím náležitě informovali ruské ministerstvo obrany. Agentura Interfax uvedla, že všichni tři pracují ve vojenském oddělení ambasády . Chtěli cestovat do oblasti, kde v srpnu došlo k výbuchu rakety, při němž unikla radioaktivita a zahynulo několik expertů. Raketa vybuchla při testu na moři. Zřejmě šlo o střelu využívající k ohřátí plynu jadernou fúzi, Rusko však k incidentu, při němž se nakrátko v oblasti zvýšila radioaktivita, neuvedlo žádné podrobnosti. Severodvinsk, kde je velká ponorková základna, leží ve vojenské oblasti, do níž není povolen vstup.
Rudolf Hruboň
 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější