11 000 bojovníků ISIS je připraveno utéct z kurdských věznic
RSS

11 000 bojovníků ISIS je připraveno utéct z kurdských věznic

WIN

Syrské demokratické síly varují, že z vězení, které již nelze chránit, utečou teroristé ISIS.
Kurdští bojovníci v Sýrii říkají, že asi 11 000 teroristů ISIS drží jejich bezpečnostní síly v severovýchodní Sýrii. A ti jsou připraveni uprchnout díky příležitosti poskytnuté tureckou ofenzivou, informovaly  Ynet .Kurdové říkají, že už déle nemohou střežit vězení, kde jsou zadržováni teroristi ISIS.
Asi 4 000 teroristů z ISIS jsou Syřané, 4 000 Iráčanů a asi 2 500 zahraničních bojovníků z 50 různých zemí. Největší skupina cizinců pochází z Tuniska. Podle Pařížských představitelů je zde asi 60–70 francouzských civilistů, informovaly  Ynet .
Teroristé byli zajati během kurdských operací za podpory USA. Jsou drženi v sedmi různých zařízeních.
Syrské demokratické síly (SDF), zastřešující skupina převážně kurdských milic, už měsíce varovaly, že pokud budou napadeni Tureckem, budou muset tyto věznice opustit. Tato hrozba se nyní stala realitou, říká SDF.
USA a Francie však tvrdí, že turecká invaze do Sýrie prozatím vězenice neohrozila a k hromadnému útěku nedošlo. Na druhou stranu videa zveřejněná na internetu ukazují, že velký počet vězňů ISIS už uniká.
„Jsou to jen budovy a nejsou dobře chráněny,“ říká vysoký představitel citovaný Ynet.
Rodiny těchto teroristů jsou drženy na jiných místech – v táborech, o nichž se říká, že praskají ve švech, a ve kterých dochází k mnoha nepokojům.
„V posledních měsících došlo k nárůstu počtu teroristických útoků spáchaných spícími buňkami ISIS v Sýrii,“ uvádí  Ynet .
„Organizace nepřestávala fungovat ani poté, co v polovině desetiletí ztratila celé území Islámského státu, který založila v Sýrii a Iráku. Panuje obava, že únik teroristů a jejich rodin jim umožní znovu se v této oblasti usadit,“ uvádí se na serveru  Ynet .
Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké síly ze Sýrie umožnilo Turecku ji napadnout. Za to byl kritizován i od členů jeho vlastní strany.
Senátorka Lindsey Grahamová z Jižní Karolíny tweetovala: „Bez ohledu na to, co prezident Trump o svém rozhodnutí říká, je to PŘESNĚ to, co udělal prezident Obama v Iráku s ještě katastrofálnějšími důsledky pro naši národní bezpečnost.“
Grahamová pro  Fox News  řekla: „Největší lež, kterou (Trumpova) administrativa říká, je, že ISIS byl poražen … to je pro mě jádro problému… Říct americkému lidu, že ISIS byl v Sýrii zničen, není pravda.“

 
Zdroj:  World Israel News
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější