Fico: “Vylučujem akékoľvek nelegálne financovanie Smeru-SD.” Vyjadril sa aj k Matovičovi
RSS

Fico: “Vylučujem akékoľvek nelegálne financovanie Smeru-SD.” Vyjadril sa aj k Matovičovi

Bratislava 17. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel, Pavel Urban)
 
Predseda Smeru-SD Robert Fico nevylučuje stretnutia so spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom. Označil ho za podnikateľa, ktorý chce stranu Smer-SD podľa Fica ničiť. Fico naďalej odmieta spájanie Smeru-SD s kauzou Gorila, opakuje, že je to kauza Dzurindovej vlády. K údajnej nahrávke ku kauze sa vyjadrovať nemieni. Tvrdí, že nikdy predtým úryvok z nahrávky Gorily nepočul
Na snímke Robert Fico
Predseda Smeru-SD Robert Fico vylučuje akékoľvek nelegálne financovanie jeho strany.
Na tlačovej konferencii v Bratislave zdôraznil, že účtovníctvo Smeru-SD je perfektné, prešlo viacerými kontrolami a žiadny kontrolný orgán podľa Fica nevyčítal pochybenia Smeru-SD.
Upozornil aj na ďalšie skutočnosti. „Médiá celý čas zakrývali špinavosti Dzurindovej vlády. Opakujem. Celý čas ste to zakrývali. Nikto nechcel nič o zlodejstvách pri privatizácii Slovenských elektrárni, pri príprave privatizácie bratislavského letiska a príprave privatizácie paroplynového centra, príprave reformy zdravotníctva písať.“ Fico to odôvodňuje tým, že premiér Mikuláš Dzurinda a minister financií Ivan Mikloš boli v tom čase mediálnymi celebritami.
Dodal tiež, že „nie všetko sedí v tom, čo je zverejňované“. „Ja nemienim a ani to neurobím, relativizovať význam tejto údajnej nahrávky, pretože ja chcem, aby Gorila bola vyšetrená. Akékoľvek moje vyjadrenie by významne relativizovali to, čo tam jednoducho je napísané a čo je údajne nahraté.“
„Zajtra Sorosove deti idú robiť protesty, dobre že nie všetci opoziční politici sa predháňajú v rôznych vyjadreniach. Prečo nejdete za tým gorilým mláďaťom? Veď štátny tajomník v tom čase, pán Beblavý, bol tzv. reformátor, bol v kindermenežmente Mikloša, so všetkým súhlasil…“
Fico zároveň počas tlačovky odmietol, že by mu súčasný generálny prokurátor Jaromír Čižnár niekedy púšťal úryvok z Gorily. Mali sa o tom rozprávať Marian Kočner a Dobroslav Trnka v nedávno zverejnenej nahrávke.
 
… k Matovičovi
K Igorovi Matovičovi, ktorý v utorok prerušil tlačovú besedu Smeru-SD Robert Fico poznamenal, že včerajšie divadlo Matoviča ho „trochu mrzelo“.
Na snímke strkanica medzi Igorom Matovičom a Jurajom Blanárom na tlačovej konferencii
„Príde blázon z Trnavy a vás to hrozne baví. Všetko ste nahrávali, natáčali, lebo blázon z Trnavy vám robí program. Prečo nikto z vás nepovedal, veď pán Matovič, choďte prosím preč, toto je seriózna tlačová konferencia? Nechceli ste to. Robíte z toho divadlo a vyhovuje vám to.“
Fico tiež dodal, že dúfa, že niekedy niekto zbaví poslanca Matoviča spôsobilosti na právne úkony.
Igor Matovič prišiel v stredu na tlačovú konferenciu strany Smer-SD s plagátikom, na ktorom mál výrok, ktorý má podľa lídra OĽaNO potvrdzovať, že Smer použil “250 miliónov korún čiernych peňazí”. Na jeho “vystúpenie” reagoval Blanár, ktorý sa pustil s Matovičom do strkanice, snažil sa ho obrať o plagát a vytlačiť z miestnosti, Matovič sa však aktívne bránil.
Fico následne po tomto incidente tlačovú konferenciu zrušil.
 

 
Príspevok Fico: “Vylučujem akékoľvek nelegálne financovanie Smeru-SD.” Vyjadril sa aj k Matovičovi zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější