Do roku 2025 sa má počet robotických skladov vo svete zvýšiť 12-násobne

Do roku 2025 sa má počet robotických skladov vo svete zvýšiť 12-násobne

Bratislava 17. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Kým vlani bolo na celom svete v prevádzke 4 tis. robotických skladov, podľa prognóz budú do roku 2025 v 50 tis. skladoch vo svete fungovať 4 mil. komerčných robotov. Išlo by o 12-násobok v priebehu len šiestich rokov, pričom kľúčom k úspechu inteligentných skladov nie sú roboty a systémy riadenia, ale konektivita v reálnom čase. Konštatuje sa to v správe spoločnosti Ericsson, ktorú vo štvrtok poskytla agentúre SITA
Ilustračné foto
Ako sa v správe uvádza, Ericsson Industry Connect je privátnou sieťou vyvinutou špeciálne pre potreby priemyslu, ktorá pomáha zvyšovať efektivitu a produktivitu skladu. “Je založená na technológii LTE, čo zabezpečuje vysokú spoľahlivosť jej pokrytia v celej výrobe a predvídateľnú latenciu,” konštatuje firma. Dodáva, že sieť je vysoko odolná proti útokom a začiatkom budúceho roka bude celé riešenie dostupné s 5G rádiom. Ericsson Industry Connect navyše umožňuje ľahšiu a rýchlejšiu konfiguráciu výrobnej linky, zlepšuje monitoring procesov a produktov, zabezpečuje vzdialenú pomoc odborníkov v reálnom čase, pokročilé pripojenie, ale tiež predĺženie doby prevádzky a životnosť zariadenia.
“Siete 5G prinesú veľké zvýšenie flexibility, inteligencie, rýchlosti a bezpečnosti procesov. Nemusí sa však čakať. Použitie 4G LTE umožní začať digitálnu transformáciu a ľahký prechod na 5G hneď, ako bude k dispozícii. Navyše je LTE z pohľadu svojich schopností viac ako dostatočné pre veľkú časť aplikácií,” uviedol Jiří Rynt zo spoločnosti Ericsson.
Vďaka cenovo dostupnejšej mobilnej robotike a inovatívnemu bezdrôtovému pripojeniu (4G LTE a 5G) je teraz možné investovať do autonómnych vysokozdvižných vozíkov, automatizovaných navádzacích vozidiel (AGV), autonómnych mobilných robotov (AMR), dronov a ďalších mobilných zariadení, poznamenala firma Ericsson. Poukázala pritom na to, že zapojenie robotov vo výrobe sa zvyčajne týka pracovných miest s vysokou fluktuáciou pracovníkov, kde je nutné riešiť monotónne a opakujúce sa úlohy, pri ktorých sú roboty oveľa presnejší a neúnavní. Tento vývoj povedie k rekvalifikácii alebo zvýšeniu kvalifikácie zamestnancov, dodala firma.
 
Príspevok Do roku 2025 sa má počet robotických skladov vo svete zvýšiť 12-násobne zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější