Bugár: Úniky informácii sú nebezpečnou zbraňou a môžu úplne zničiť demokraciu. V Threeme vystupujú aj opoziční politici: “Prečo sa to nedá celé von?”
RSS

Bugár: Úniky informácii sú nebezpečnou zbraňou a môžu úplne zničiť demokraciu. V Threeme vystupujú aj opoziční politici: “Prečo sa to nedá celé von?”

Bratislava 18. októbra 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Mainstreamové liberálne médiá od leta pravidelne zverejňujú vybrané útržky údajnej komunikácie Mariana Kočnera s inými osobami zo šifrovanej aplikácie Threema. Tento dôkaz zo spisu z prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka je zneužívaný najmä v boji s vládnymi politikmi. Podľa lídra vládneho Mostu-Híd Bélu Bugára sa však v Kočnerovej Threeme vyskytujú aj politici súčasnej opozície. Prečo Denník N, SME či Aktuality.sk nezverejnia celú komunikáciu?
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár
Šéf hnutia Most-Híd Béla Bugár v diskusii televízie Pravda povedal, že je podľa neho “veľmi zlé”, keď sú určité časti Threemy či Gorily uverejnené.
“Zasahuje sa do politiky. A teraz si málokto uvedomuje, že čo vyvoláva zásah aj cez médiá do politiky, keď len určité časti pustíme von. Zoberme si napríklad Gorilu a tie obrovské protesty v roku 2011. Čo bolo výsledkom? Že po roku 2012 prišiel fakticky Smer a ako jediný vládol štyri roky.”
“Ja neviem či tí, ktorí sú napríklad obhajcovia poškodených rodín (v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej pozn.) či oni vypúšťajú, alebo policajti, ale ja si myslím, že toto je veľmi nebezpečná zbraň. Prečo sa neuverejňuje tých 600 strán z Threemy? S ú tam aj opozičníci. Prečo sa to nedá celé von, ale cielene len niektoré pasáže? Toto je nebezpečné,” upozornil Béla Bugár.
“Nedá sa to použiť ako meč na politických rivalov. Lebo to je nebezpečná hra. Takto úplne zničíme demokraciu,” dodal s tým, že ak by Threemou disponoval, zverejnil by ju celú.
Bugár na túto tému diskutoval s predsedom Sme rodina Borisom Kollárom, ktorý v súvislosti s politizáciou Kočnerovej Threemy, uviedol, že “účel svätí prostriedky”. “Musím súhlasiť s tým, že buď to zverejníme všetko, alebo nezverejníme nič. Tam nech sa potom nájdu všetci.”
Podľa slov lídra Sme rodina súčasná vládna koalícia nerobí dosť na to, aby sa súčasné kauzy vyriešili. “Ja som presvedčený o tom, že koalícia nerobí dosť. Sú v koalícii a nie vždy je politická vôla. Keď bola tá prvá kauza, neboli schopní odvolať ministra vnútra Kaliňáka, neboli schopní odvolať Gašpara, ktorý dovolil aby uniesli políciu, aby Kočner ako sme to čítali v tej Threeme používal políciu ako súkromnú SBS, aby si dával lustrovať na povel… Tak ako sa ma pýtate či robí dosť? No nerobí!”
Kollár sa vyjadril aj ku Tomášovi Druckerovi a jeho neodvolaniu policajného šéfa Tibora Gašpara. “Minister nebol schopný a poviem to rovno, nemal gule ani na to, aby odvolal prezidenta policajného zboru, radšej sám odišiel, proste stiahol chvost a ako spráskaný pes odtiaľ odišiel.”
Jaroslav Zajac
 
 
Príspevok Bugár: Úniky informácii sú nebezpečnou zbraňou a môžu úplne zničiť demokraciu. V Threeme vystupujú aj opoziční politici: “Prečo sa to nedá celé von?” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější