Nový športový areál v Martine sa začína zapĺňať, ako prvú otvorili pumptrackovú dráhu
pravdive+seznam

Nový športový areál v Martine sa začína zapĺňať, ako prvú otvorili pumptrackovú dráhu

Martin 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)
 
Pumptracková dráha je prvým otvoreným športoviskom v novobudovanom športovom areáli na Pltníkoch v Martine. Mestská samospráva ho zriadila s výraznou podporou Nadácie Kia Motors Slovakia, ktorá na tento účel poskytla 125-tisíc eur. Podľa martinskej hovorkyne Zuzany Kalmanovej radnica prispela mestským pozemkom a projektovou dokumentáciou a v blízkom čase sa postará aj o doplnenie mobiliáru, kamerového systému a osvetlenia
Na snímke slovenský reprezentant v horskej cyklistike v zjazdových disciplínach Filip Polc
Autorom novej dráhy je majster sveta v mestských zjazdoch na bicykli Filip Polc, ktorý prišiel cyklistický pumptrack osobne otvoriť spoločne s martinským primátorom Jánom Dankom a prezidentom Kia Motors Slovakia Kyong – Jae Lee. “Mojím dlhodobým cieľom je v Martine zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre rozvoj predovšetkým detského športu. S pumptrackovou dráhou máme v Martine dobré skúsenosti a verím, že aj nová dráha do tohto areálu priláka množstvo mladých, ale aj starších obyvateľov mesta,” zhodnotil projekt primátor Danko.
Pre Nadáciu Kia Motors Slovakia je martinský pumptrack už druhým projektom tohto druhu, ten prvý podporila vlani v Žiline. “Naše skúsenosti s týmto konceptom sú veľmi pozitívne. Pilotný pumptrack v Žiline sa okamžite stal veľmi využívaným športoviskom u detí rôznych vekových kategórií. Teší nás, že v spolupráci s mestom Martin a zhotoviteľom Filipom Polcom sme mali možnosť rozšíriť areál športového parku Pltníky. Veríme, že si martinský pumptrack nájde svojich priaznivcov a zatraktívni u mladých tento obľúbený šport,“ uviedol správca nadácie Branislav Hadár.
Nadácia prispela na projekt sumou 125 000 eur, pričom mesto Martin poskytlo mestský pozemok, zabezpečilo projektovú dokumentáciu a zaviazalo sa dobudovať mestský mobiliár, kamerový systém, verejné osvetlenie a príslušné informačné tabule s publicitou projektu. Pumptrack bude v budúcnosti v gescii Správy športových zariadení mesta Martin.
Pumptracková dráha pozostáva z dvoch okruhov – malého (70 m) a veľkého (125 m) s výškovými rozdielmi až 1,2 metra. Vlny a klopené zákruty sú vytvorené zo zhutnených násypov štrkopiesku a ako vrchný povrch je zvolený asfaltový betón. Násypy okolo vĺn a klopených zákrut sú zatrávnené. Podstatou pumptracku je využívanie zotrvačnej energie, vďaka čomu môže jazdec zrýchľovať pri prejazde vĺn a zákrut aj bez šliapania do pedálov.
 
Príspevok Nový športový areál v Martine sa začína zapĺňať, ako prvú otvorili pumptrackovú dráhu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější