Justitia et Pax Europa zvolilo nový výbor a prijalo záverečné dokumenty
pravdive+seznam

Justitia et Pax Europa zvolilo nový výbor a prijalo záverečné dokumenty

Bratislava 18. októbra 2019 (HSP/ TK KBS /Foto:TK KBS-Stanislav Gabor)
 
V Bratislave sa v dňoch 11. – 14. októbra konalo valné zhromaždenie Európskej konferencie komisií spravodlivosť a pokoj (Justitia et Pax Europa). Zúčastnili sa na ňom delegáti z 21 komisií. Slovenská komisia Justitia et Pax zároveň pripravila medzinárodný workshop pod titulom Výzvy solidarity – spoločne v Európe 30 rokov od pádu železnej opony.Súčasťou valného zhromaždenia boli aj voľby a prijatie záverečných dokumentov
Justitia et Pax Europa zvolilo nový výbor a prijalo záverečné dokumenty
V priebehu valného zhromaždenia volili delegáti nový výkonný výbor. Cecile Dubernet (Francúzsko), Daniel Darmanin (Malta) a Marek Mišák (Slovensko) boli zvolení na trojročné funkčné obdobie. Pripojili sa k Isabel Cuenca (Španielsko) a Arnaudovi Gorgemansovi (francúzsky hovoriaca delegácia, Belgicko), ktorí boli znovuzvolení. Za novú podpredsedníčku bola zvolená Maria Hammershoy z Dánska. Nahrádza profesorku Ingeborg Gabriel z Rakúska. Stefan Lunte bol znovu zvolený za generálneho tajomníka.
Vo výročnej správe biskup Noel Treanor (diecéza Down a Connor, Severné Írsko), ktorý je prezidentom Justitia et Pax Europa od roku 2018, povzbudil účastníkov, aby sa zúčastnili na nadchádzajúcej Konferencii o budúcnosti Európy, ktorá bola ohlásená predsedníčkou Európskej komisie Ursula von der Leyen. Vyzval tiež, aby komisie presadzovali multilateralizmus ako najsľubnejší spôsob riešenia globálnych nerovností a reformovania rigidného hospodárskeho systému.
Valné zhromaždenie obdržalo správu o osobitnom zhromaždení biskupskej synody pre región Pan-Amazónia, ktoré práve prebieha v Ríme. Obnovilo tiež svoju podporu právne záväznému ľudskoprávnemu mechanizmu pre nadnárodné spoločnosti.
Delegáti dali zelenú vytvoreniu „Európskej aliancie Laudato Si“ (ELSi’A) spolu s ďalšími katolíckymi partnerskými organizáciami. Okrem toho prijali dokument o spoločnom dobre morí s ohľadom na spoločnú akciu Justice and Peace Europe v roku 2020. Prostredníctvom každoročnej spoločnej akcie národné komisie spolupracujú každý rok na konkrétnej téme.
Delegáti nakoniec prijali vyhlásenie o ochranných opatreniach so silným záväzkom „vytvárať a udržiavať bezpečné a chránené prostredie na svojich zhromaždeniach a vo svojej činnosti“, a tak prispievať «k tomu, aby sa Cirkev stala bezpečným miestom so zdieľanou zodpovednosťou.
 
Príspevok Justitia et Pax Europa zvolilo nový výbor a prijalo záverečné dokumenty zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější