“Celé presídľovanie je len pokrytecké sociálne inžinierstvo.” Zahradníková z Trikolóry obvinila Nemecko z pokrytectva
RSS

“Celé presídľovanie je len pokrytecké sociálne inžinierstvo.” Zahradníková z Trikolóry obvinila Nemecko z pokrytectva

Praha 18. októbra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:Facebook)
 
Prvá podpredsedníčka hnutia Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková sa na svojom účte na Facebooku vyjadrila   k premiestňovaniu utečencov . A konkrétne sa pustila do Nemecka , ktoré obvinila z pokrytectva . To totiž vraj neprijme ani polku utečencov , ako  pretým  sľubovalo
Na snímke Zuzana Majerová Zahradníková
V príspevku sa Majerová Zahradníková vyjadrila aj k tomu, čo podľa nej premiestňovanie utečencov v skutočnosti znamená .
“ Toľko moralizovania , toľko vzletných slov   a nakoniec aj Nemecko neprijme ani polovicu utečencov , ktoré prisľúbilo … Niet divu . Celé presídľovania je len a len pokrytecké sociálne inžinierstvo . Prestaňme už živé ľudské bytosti posúvať ako figúrky na šachovnici . Prestaňme sa hrať na to , že kto prijme viac ľudí z Afriky či Ázie , je lepší Európan . Je to presne naopak . Toto novodobé sťahovanie národov poškodzuje v rovnakej miere krajiny tretieho sveta aj náš kontinent . “
 
Pod príspevkom potom poslankyňa PS PČR za Olomoucký kraj zdieľala článok, ktorý  informuje , že štáty Európskej únie nesplnili svoj sľub na prerozdelenie 50 000 utečencov . V rámci presídľovania dvojročného programu , ktorý má skončiť tento rok na konci októbra , totiž  premiestnili   iba 37 520 osôb . A práve Nemecko , ktoré predtým sľubovalo prijať 10 200 ľudí , v skutočnosti prijalo len 4 800 utečencov .
 
Reakcie na sociálnej sieti
Status prvej podpredsedníčky hnutia Trikolóra sa stretol predovšetkým s kladnými ohlasmi . Ľudia väčšinou písali , že má Majerová Zahradníková pravdu a, že sa im trafila do názoru : “ Zlaté slová . “
“ Konečne to niekto povedal slušne a vie, o čom hovorí , “ podotýkali ďalší.
Ďalší užívatelia sa vyjadrovali aj k samotnému článku. Podľa nich ide totiž o dôkaz , že tu “ nejde o žiadnu spontánnu migráciu či úteky z vojen , ale o posvätené a riadené premiestňovanie osôb . “ Bohužiaľ tí , čo by to naozaj potrebovali , tak sa im pomoc nikdy nedostane , “ myslí si .
Iní poukázali na prípady, že len môžeme očakávať , keď ostatné krajiny začnú Česko obviňovať z nedostatočnej aktivity.


“ Len môžeme očakávať , kedy začnú títo sociálni inžinieri z Nemecka na čele s Merkelovou obviňovať ČR , že nebola nápomocná s týmto nezmyslom , “ myslí si .
Niekoľko jedincov sa potom pozastavuje aj nad rolou EÚ , ktorá , podľa ich slov , “ hlavne nie je schopná ani ochotná chrániť svoje vlastné hranice “ . “ Je to len pohodlnosť alebo zámer ? “ p ýtajú sa .
 

Presídľovací program pre utečencov
Uvádza sa , že daný program berie utečencov registrovaných UNHCR z krajín , ktoré nie sú schopné ich ubytovať . Potom je jeho úlohou ich odovzdať do krajín , ktoré súhlasili s tým , že ich budú hostiť . Konkrétne hostiteľská krajina potom za jedného utečenca získa sumu 10 000 eur  určenú na integračné procesy .
Tento typ programov sa však poslednú dobu   kvôli migračnej kríze stal háklivou politickou témou . Podľa niektorých totiž  ide  o skryté pokusy EÚ zbaviť národné štáty suverenity .
Aj Česko sa v roku 2015 dobrovoľne pridalo k európskemu utečeneckému programu . Konkrétne prisľúbila , že presídli 400 utečencov z tretích krajín . Uvádza sa však , že do polovice minulého roka fakticky presídlila len 52 utečencov .
 

Migračná kríza v EÚ
Európska migračná kríza, ktorú  spôsobil   veľký   počet   imigrantov, smerujúcich do EÚ , vyvrcholila v roku 2015 .


Migranti sa do centrálnych častí Európy dostávajú po dvoch hlavných migračných trasách – balkánskou a stredomorskou trasou . Najčastejším cieľom imigrantov sú štáty západnej a severnej Európy , predovšetkým Nemecko , Švédsko , Rakúsko , Francúzsko a štáty Beneluxu .
Podľa údajov OSN tvoria najväčšiu časť žiadateľov o azyl ľudia z krajín Blízkeho a Stredného východu , najmä Sýrčania , Afganci , Iračania , a tiež z Afriky a západného Balkánu .
 


Príspevok “Celé presídľovanie je len pokrytecké sociálne inžinierstvo.” Zahradníková z Trikolóry obvinila Nemecko z pokrytectva zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější