Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií
RSS

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

JAN ZIEGLER
Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.


Jedno moudré přísloví říká, že nejdřív si má člověk zamést před vlastním prahem. Zbytečná úřední šikana není jen problémem Bruselu, ale i České republiky. Jedna moje známá peče výborné cukroví, má velké zakázky, a dodává je i do zahraničí. Jenomže podniká nedovoleně bez živnostenského oprávnění. Když jsem se jí ptal proč, tak odpověděla, že úředníci by po ní chtěli tolik nesmyslů, že ona je není schopna zaplatit. Takže my házíme klacky pod nohy schopným a šikovným lidem, zbytečnými byrokratickými nesmysly je zaháníme do šedé zóny a stát tak vlastní hloupostí přichází o daně.
Ovšem byrokrati, nesídlí jen v Česku, ale vyskytují se i v Evropském parlamentu. Zpravodajka Yana Toom přišla s nápadem na nový finanční nástroj pro řešení dlouhodobé nezaměstnanosti. Tím ovšem pořádně rozčílila europoslance Tomáše Zdechovského, který jí to velmi slušně natřel. „Ale my tu přeci máme revidovaný Evropský sociální fond, který dobře funguje! Proč budeme přerozdělovat peníze do nové obálky, čímž akorát oslabíme stávající nástroje? Místo toho, abychom Evropu zjednodušovali, děláme ji složitější,“ řekl Zdechovský.
Zlatá slova, ano, my musíme dělat život lidí jednodušší, a to platí obecně. My musíme šílenou byrokracii odbourávat. A ne podléhat levičákům všeho ražení, kteří si vymýšlejí neustále nové úřady, zákony, příkazy a nařízení. Pokud socialisty nezastavíme, budou lidé nenávidět stát, Evropskou unii atd. A nekritickým příznivcům Bruselu bych vzkázal, problémy nezmizí tím, že o nich přestaneme mluvit.
Autor: Jan Ziegler

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější