CZ.NIC to konečně pomalu dochází
RSS

CZ.NIC to konečně pomalu dochází

RICHARD NÁDVORNÍK

Kdo sleduje problém s tzv. dezinformačními weby, jejichž vypnutí se nám všem hodilo, abychom byli jednotni v zaujetí správného protiruského postoje, asi zaznamenal, že sdružení CZ.NIC, které za tímto vypnutím stojí, aktuálně  oznámilo , že ty weby zase brzy zapne. Najednou si všimli, že  k vypnutí neměli a stále nemají žádný podklad . Neexistuje rozhodnutí soudu, policie či kohokoliv dalšího, třeba paní Koniášové od vedle.Osobně odhaduji, že panu Filipovi a jeho kolegům z CZ.NIC konečně docvaklo, že je tahle taškařice může stát pěkné peníze, nemluvě o ztrátě reputace. Stát to vlastně udělal geniálně!  Nařídil  cenzuru vybraných webů, ale takovým způsobem, že jsou všichni jeho představitelé kompletně z obliga a máslo na hlavě mají užiteční idioti a současně majitelé toho správného vypínacího tlačítka z CZ.NIC. Takže se v dohledné době weby zase možná rozjedou, objeví se pár tweetů, jaká je to chyba, a na celou kauzu se zapomene. Vlastně už zapomnělo, kdo chtěl, dávno přesunul publikování i čtení těch tzv. dezinformací jinam.
Nejhorší na celé kauze ale je, že většinové společnosti je úplně lhostejná. Šlo přece o exoty typu pana Hájka. Nikdo nebo skoro nikdo nečte Protiproud, takže proč ho nevypnout, že. Jenže se svobodou slova je to těžké. Všichni jsou vždycky pro, výjimky neexistují a pak se něco stane někde v Kyjevě nebo kde a najednou slyšíte ze všech stran: „ Já jsem pro svobodu slova, ale …! “ Takže většinová společnost si toho všimne teprve tehdy, až bude Česká televize dávat Četnické humoresky 24 hodin denně. A kdo ví jestli.
Doufejme, že v CZ.NIC chápou, že to stát, a je jedno který profesor ho zrovna řídí, dříve nebo později zkusí znovu. Normální provozovatel názorového webu v naší zemi už jej proto dávno nemá na .cz doméně a nebo má alespoň alternativu připravenu a CZ server pravidelně někam zrcadlí, aby byl připraven, až na něj zakleknou.
Jestli do budoucna má někdo stát cenzurním zásahům v cestě, tak jsou to především sdružení jako CZ.NIC. Takže snad se z toho poučí. Že budou platit, to je víc než jisté.

 
RICHARD NÁDVORNÍK
The post CZ.NIC to konečně pomalu dochází first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden