Kisku nachytali na tajnom stretnutí s majiteľmi ESETu. Blaha: “Lejú prachy do politiky a zafinancovali tu liberálne impérium. Majú ľudí v politike, médiách a mimovládnych organizáciách”
pravdive+seznam

Kisku nachytali na tajnom stretnutí s majiteľmi ESETu. Blaha: “Lejú prachy do politiky a zafinancovali tu liberálne impérium. Majú ľudí v politike, médiách a mimovládnych organizáciách”

Bratislava 20. októbra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA-Jana Birošová)
 
Denník Nový čas zverejnil fotografie exprezidenta Andreja Kisku , pochádzajúce zo súkromného stretnutia so zástupcami spoločnosti ESET . Na záberoch je vidieť , ako bývalá hlava štátu , teraz predseda hnutia Za ľudí , rokuje s “ digitálnym oligarchom “ v bratislavskej reštaurácii . V médiách sa teraz dohadujú , o čom mohli asi hovoriť. Poslanec Blaha má v tom ale jasno
Na snímke Andrej Kiska
Fotografie boli urobené v piatok 18. októbra. Medzi známymi osobnosťami slovenskej spoločnosti ESET bol tiež spolumajiteľ firmy Anton Zajac, ktorý v minulosti priznal, že keby mal Kiska záujem, poskytol by mu peniaze na podporu.
“Andrej Kiska musí pokračovať ďalej, jeho kredit je veľmi silný. Odviedol obrovský kus práce a ak by mal plány zmeniť Slovensko, tak to určite podporím,” uviedol ešte počas volieb v marci tohto roku Zajac pre SME.
Zajac v minulosti podporoval Zuzanu Čaputovú a tiež poskytoval peniaze Progresívnemu Slovensku či iniciatíve Miroslava Beblavého. Podľa Nového času Zajac odmieta, že by to robil zo zištných dôvodov: “Nechcem za to žiadne protislužby, žiadne kontrakty.” Kiska sa na jeho pomoc spoliehal už pred pár mesiacmi.
“Na Slovensku je veľa dobrých ľudí, ako je pán Zajac. Dúfam, že pomôžu,” vyhlásil v relácii Na telo. Nový Čas sa ho pýtal, či sa so Zajacom dohodli, ale na to neodpovedal.
Na schôdzke však nechýbali ani ďalší spolumajitelia ESETu ako Richard Marko, Peter Paško či Maroš Grund. V ten istý večer sa konal aj galavečer Nadácie ESET, na ktorom boli ocenení výnimoční vedci.
 
Blaha: Vlastníci ESETu chcú kúpiť Slovensko
Len o niekoľko dní skôr sa k veci vyjadril aj poslanec slovenskej vládnej strany Smer-SD, Ľuboš Blaha. Ten vo svojom príspevku na Facebooku poukázal na spojenie medzi únikom nahrávok kauzy Gorila, ich zverejnením liberálnym denníkom N, ktorého akcionárom je spoločnosť ESET, a protestami proti Gorile, ktoré organizujú Karolína Farská spolu s Jurajom Šeligom. A práve Šeliga, ako upozorňuje Blaha, dnes pracuje pre Kisku.
“Jedno vieme určite – niekto chce zničiť Smer a prevziať moc. A musí mať neuveriteľné množstvo peňazí a vplyv. A je presvedčený o návratnosti svojich investícií – keď prevezme moc, peniaze sa mu vrátia,” konštatoval Blaha.
V piatkovom stretnutí Kisku s majiteľmi ESETu politik vidí dôkaz, že ESET stojí za Kiskom. Povedal to na svojom profile na Facebooku.
Pripomenul tiež, že ESET financuje Denník N: “Vylial peniaze na Čaputovú, Mistríka a Vallu, financoval Progresívne Slovensko aj Beblavého, a prostredníctvom svojej nadácie kŕmi väčšinu liberálnych mimovládnych organizácií, a to konkrétne Zajac sľúbil, že zafinancujeme Kisku.”
“Skrátka, financujú súbor slovenského liberalizmu a lejú milióny do prevzatia moci,” napísal Blaha.
 

Ďalej sa zasmial tvrdeniu Zajaca, že za všetky tie milióny nebude chcieť protislužbu, ani žiadny vplyv a že on vlastne nemá s politikou nič spoločné.
“Chápete – aj v Rusku kedysi oligarchovia len tak hodili peniaze politikom, z plezíru, z nudy, len tak, haha. Viete, Samaritáni, dobrosrdeční, ňufáčikovia. A Kolomojskij  na Ukrajine? Chacha, aká politika. Veď on len financuje čestných a dobrých politikov a pomáha im z dobroty duše – no a nemôže ich mať rád? Láska je láska. Pokiaľ niekoho ľúbiš, nepočítaš milióny,” ironizuje.
Potom ale prestal vtipkovať a položil otázku: “Priatelia, to ešte fakt chce niekto spochybňovať, že ESET stojí za všetkým, čo tu vylieza proti vláde?”
“ Lejú prachy do politiky a zafinancovali tu liberálne impérium. Majú ľudí v politike, médiách a mimovládnych organizáciách. A ktovie, koho ešte platia. Cieľom je prevziať moc. A tomu sa hovorí politika, chlapci, “uviedol.
 
Príspevok Kisku nachytali na tajnom stretnutí s majiteľmi ESETu. Blaha: “Lejú prachy do politiky a zafinancovali tu liberálne impérium. Majú ľudí v politike, médiách a mimovládnych organizáciách” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější