Návrat civilizácie do stredoveku a nielen to. Ekonóm prezradil, aký svet pre nás pripravujú ekologickí aktivisti
pravdive+seznam

Návrat civilizácie do stredoveku a nielen to. Ekonóm prezradil, aký svet pre nás pripravujú ekologickí aktivisti

Praha 20. októbra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP-David Goldman)
 
Bezuhlíková ekonomika znamená elektrinu na prídel , ktorá navyše bude drahšia , alebo dokonca nebude vôbec ,  uviedol  ekonóm Karel Kříž  pre  Reflex .  Podľa jeho slov  minieme bilióny za drahé a neefektívne riešenie . A k čomu to povedie ? Prezradil vo svojom článku
Ilustračné foto
Ekonóm Karel Kříž po chmúrne opisuje nový nastupujúci  trend , ktorý porovnáva s novodobým feudalizmom .
“ Noví dogmatici , noví elitári , vedci a aktivisti vnucujú ľudstvu bláznivé predstavy , ako sa má vyrábať elektrina , čo sa má jesť , na aké palivo , či dokonca motor sa má jazdiť . Klimatické ciele , percentá , záväzky , normy , ” píše a dodáva , že cieľom je podľa neho rozvrat trhu pomocou dotácií , povoleniek , kvót a pokút .
Dnešní noví “ marxistickí zelenoblázni “ blokujú ulice , pochodujú inštitúciami, infiltrovali , infikovali a postupne ovládli mnohé školy , univerzity , medzinárodné organizácie , OSN , dokonca aj Svetovú banku a samozrejme Európsku úniu , ” uvádza v článku.
Najjasnejším príkladom týchto trendov je vojna proti oxidu uhličitému , ktorú tento rok na klimatickom summite OSN doslova oznámili .
“ Zlietli sa vierozvestci klimatickej katastrofy . Zlietli sa, aby podebatovali pod vlajkou OSN , aby zastrašili niektorých doteraz váhajúcich politikov a vnútili svetu agendu , ktorá je detinská a sebazničujúca . A o ktorú málokto normálny stojí . K rečníckemu pultu v hlavnom pléne boli pripustení pre istotu len tí, ktorí vopred avizovali bombastické plány alebo katastrofické vedecké zistenia, ” uvádza   na začiatku svojho šesťstránkového textu.
V boji proti emisiám oxidu uhličitého vraj fanatici vyžadujú bezuhlíkovú ekonomiku skoro hneď ( 2025 ) . “ Tomu sa hovorí streľba do vlastnej brány , “ reaguje ekonóm . Spomenul , že to znamená vyhadzovanie z okien miliardy eur na projekty s vysokou cenou a nízkou efektívnosťou .
Ako príklad uvádza, že na výrobu biopalív sa spotrebuje viac fosílnej energie, než koľko sa jej nahradí. Biozložky majú byť dvakrát drahšie ako benzín, nafta alebo plyn. Sú však aj veľmi ničivé pre krajinu, keď vytláčajú potravinársku produkciu na poli práve surovinami na spracovanie biopalív, teda majú aj zdražovať jedlo na celej zemeguli.
 
Fotovoltaiku tiež nepovažuje za efektívnu
“Všetok potenciálny výkon solarov v Česku je mierne nad 2 000 MW, čo je presne aj inštalovaný výkon Temelínu. Lenže Temelín za rok vyrobí skoro desaťkrát viac elektriny, pritom za menej ako desatinu ceny,” vysvetlil.
Navyše dodal, že ten funguje v zime, v lete, vo dne aj v noci, a dokonca za akéhokoľvek počasia. Fotovoltaika zo svojej strany má zaberať množstvo pôdy, ničiť ju betónovými úchytmi a každý rok sa na ňu má prispievať peniazmi daňových poplatníkov vo forme dotácií, konkrétne sa má jednať o celých 35 miliárd ročne.
“Je úplne zbytočné, nič nerieši,” zhrnul autor.
Kríž v článku ilustruje nový svet, ktorý nám majú podľa jeho slov zelení blázni chystať. Podľa jeho slov pre nás chystajú svet, kde budeme nevyrábať, necestovať a vlastne aj nebyť.
“Pre tieto svoje ciele vymýšľajú aj spoločensko-ekonomický systém, ktorým chcú zlikvidovať prirodzený trhový poriadok. Vrátiť civilizáciu do stredoveku, do predkapitalistického politického a ekonomického uvažovania, konania a žitia. Je v tom veľa z komunizmu a z jeho utopických a sektárskych predstáv, “napísal v Respekte.
Predpovedá vznik nových elitárov, novej Európy a zdrojom toho všetkého vidí Nemecko .
“Máme tu teda niekdajšiu liaheň pokrokových “myšlienok komunizmu, fašizmu i environmentalizmu, a teraz tiež zeleného dogmatizmu,” píše.
Produkcia týchto nových elitárov sa bude podľa neho “riadiť nie dopytom, ale momentálnym počasím”.
“Firmy sa pozatvárajú v prospech konkurencie, domácnosti sa vrátia ku koňom a lúkam. Ľudia budú nútení prežiť celý život v blízkosti svojho vybývaného bytu, kúriť tým, čo nájdu, jesť akési chaluhy a umelú hmotu z tuby,” opisuje nový svetový poriadok.
“V tomto novom feudalizme opäť zanikne stredná trieda. Vládnuť bude nová šľachta zložená z vierozvestcov globálneho otepľovania a tých, ktorí na ňom budú zarábať a násilím vynucovať nové poriadky,” predpovedal.
Technologické a ekonomické hlúposti majú mať zelenú, tvrdí.
“Na úrovni Európskej únie sa už pripravuje legislatíva, ktorá toto všetko znásobí. Z bánk urobí zelené úrady, ktoré budú tlačiť peniaze ako v Zimbabwe a Venezuele a financovať stratové či dotované odvetvia, pretože je to potrebné v boji s CO2 ‘. Budú sa tlačiť peniaze, a to až do hladomoru,” opisuje plány EÚ.
Teóriu globálneho otepľovania považuje za najklamlivejšiu teóriu v histórii ľudstva vôbec. Tá teória podľa Kríža má potenciál, “aby sa s ňou vrátil hlad i mor, aby sa vrátila surová divočina, ktorá bude ľudstvo “kosiť” po stovkách miliónov, a krutá príroda potom každému znova vlezie až do špiku kostí”.
“Presne tam vedú recepty bezuhlíkovej zelenej budúcnosti, ak nenarazí na odpor. Je preto najvyšší čas sa brániť. Utvoriť koalíciu rozumu, súdnosti, pokory, striedmosti a serióznosti. Zastaviť to cirkusové blbnutie a vrátiť spoločnosť späť na nohy. Čo najskôr! “Dodal na záver.
 
Príspevok Návrat civilizácie do stredoveku a nielen to. Ekonóm prezradil, aký svet pre nás pripravujú ekologickí aktivisti zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější