Havloidná ikona Karel Schwarzenberg je zúfalý z toho čo sa odohráva na severe Sýrie: „Spojenci Ruska sú na tom niekedy lepšie než spojenci Ameriky“
pravdive+seznam

Havloidná ikona Karel Schwarzenberg je zúfalý z toho čo sa odohráva na severe Sýrie: „Spojenci Ruska sú na tom niekedy lepšie než spojenci Ameriky“

Praha 19. októbra 2019 (HSP/Foto:SITA-Jozef Jakubčo)
 
Bývalý minister zahraničných vecí Českej republiky a prominentná celebrita českej havloidnej scény Karel Schwarzenberg sa na svojom facebookovom profile podelil so svojim sklamaním a rozčarovaním z toho, ako Američania riešia kurdský problém. Vstup armády členského štátu NATO Turecka na územie Sýrie obývané Kurdmi je pre neho veľmi smutným dňom, porovnateľným so zradou v Mníchove, kedy Francúzi s prispením Angličanov predali Čechov Hitlerovi
Na snímke Karel Schwarzenberg
To, čo sa teraz stalo Kurdom v Sýrii je podľa Schwarzenberga rovnako hnusné a Čechom to prirodzene oživilo spomienky na mníchovskú zradu. Dokonca je to ešte horšie, pretože Angličania na rozdiel od Francúzov neboli viazaní k Čechom žiadnou spojeneckou zmluvou, takže je diskutabilné, či mali Česi vôbec nárok niečo vyčítať Veľkej Británii.
V prípade sýrskych Kurdov je však situácia podľa Schwarzenberga jednoznačná. Statoční Kurdi bojovali so zbraňou v ruke na strane Američanov proti Islamskému štátu (ISIS) a preukázali svoju spoľahlivosť. Američania sa hlásili k spojenectvu s Kurdmi, pokiaľ ich potrebovali ako svoj nástroj v boji proti ISIS. V momente, keď potrebovali pomoc Kurdi, Američania ich hanebne opustili.
„Bohužiaľ sa to stáva pomaly americkou tradíciou. Keď sa pozriem na dejiny posledných desaťročí, tak si hovorím, že sú na tom niekedy lepšie ruskí spojenci než tí americkí“, povzdychol si Schwarzenberg a pripomenul, že zrada Američanov spáchaná na Kurdoch nie je ojedinelým či výnimočným prejavom zradného konania USA. Rovnakým spôsobom Američania v minulosti naložili aj so svojim iránskym spojencom Muhammadom Rezá Šáh Pahlavím či egyptským prezidentom Husní Mubarakom.
V okamihu, keď sa títo verní spojenci Ameriky ocitli v núdzi, Američania ich bez mihnutia oka opustili a ponechali svojmu osudu. Pahlavímu dokonca po jeho zvrhnutí robili prieky, keď sa chcel v USA krátko pred svojou smrťou liečiť z rakoviny. Rovnako nečinne a so založenými rukami Američania prihliadali na zatknutie a uväznenie svojho egyptského spojenca Mubaraka. Na rozdiel od série amerických zrád, sýrsky prezident Bašar Asad profituje zo spojenectva s Ruskom. Keď sa už zdalo, že v dôsledku povstania stratí svoju krajinu, Rusko mu poskytlo pomoc, vďaka ktorej ju znovu získal.
Gabriel Gačko
 
Príspevok Havloidná ikona Karel Schwarzenberg je zúfalý z toho čo sa odohráva na severe Sýrie: „Spojenci Ruska sú na tom niekedy lepšie než spojenci Ameriky“ zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější