Jan Sedláček: Výročí Bitvy u Poitiers: Inspirace i pro dnešní dobu?…

Jan Sedláček: Výročí Bitvy u Poitiers: Inspirace i pro dnešní dobu?…


Média už teď začala vytahovat výročí Sametové taškařice, onoho slavného přesunu papalášů z KSČ do OF. Mimo mediální pozornost však zůstává jiné výročí. Ne tak hezky kulaté, ale přesto důležité. 1287 let od Bitvy u Poitiers.  


Psal se začátek 8. století. Evropa čelila nájezdům Arabů, kteří v té době začali podléhat ideologii (tehdy vcelku nové) jménem islám. Postupně obsadili většinu území Pyrenejského poloostrova a snažili se postupovat dál.  Na rozdíl od dnešní doby se ale Evropa bránila.  Evropské elity dělaly vše proto, aby islámskou invazi zastavily.
V polovině října 732 došlo k rozhodujícímu střetu.  Vojsko Franské říše pod vedením Karla Martela při něm porazilo arabskou armádu.  Tato událost pak vešla do dějin jako Bitva u Poitiers (nebo též Bitva u Tours) a znamenala přelom v boji proti arabským nájezdníkům –  od té doby již Arabové nepostupovali dále do Evropy, ale naopak se je úspěšně dařilo vytlačovat pryč  (tento proces se označoval jako reconquista).
O to smutnější mi připadá postoj současných evropských „elit“, které naopak dělají vše proto, aby Arabové (i další připrchlíci) měli v Evropě lepší podmínky než původní obyvatelé. Vysoké sociální dávky pro imigranty, promíjení jejich zločinů, omezování prostředků obrany proti imigrantské kriminalitě (legální zbraně, kapesní nože) a  nejnověji zavedení  institutu strpění  – pomocí něhož nás chce EU (za vydatného přikyvování Hamáčka) donutit, abychom na území ČR  museli strpět každého připrchlíka, i když u nás nemá nárok na azyl  (a i když třeba páchá zločiny).
Proto si říkám zda už nenazrál ten pravý část vyházet bruselské „elity“ i jejich státní přisluhovače z jejich funkcí.  A zajistit, aby evropským státům vládli tak odvážní lidé jako tehdy.  Lidé, kteří se nebojí pojmenovat problém pravým jménem a podniknout proti němu účinné kroky.
Nakonec ještě krátký dovětek. Já sám mám k Bitvě u Poitiers zajímavý osobní vztah.
Při pátrání v našem rokokmenu jsem totiž zjistil, že Karel Martel, onen franský vojevůdce z této bitvy, byl mým přímým předkem (praprapra…dědečkem).
Takže už asi vím, po kom jsem. Ale protože už mě Hamáčkovo Ministerstvo vnitra vede jako  státem certifikovaného extremistu , radši z toho nebudu nic dalšího vyvozovat : ) Tento článek totiž není ničím jiným než připomenutím jednoho střípku historie, který BIS zatím nestačila odstranit ze školních osnov. A jestli v tom kdokoliv vidí něco víc, je to jeho věc.
autor je místopředseda Národní demokracie
The post Jan Sedláček: Výročí Bitvy u Poitiers: Inspirace i pro dnešní dobu?… appeared first on NÁRODNÍ DEMOKRACIE .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější