Štátny pedagogický ústav spustil pripomienkovanie materiálu na skvalitnenie matematického vzdelávania
pravdive+seznam

Štátny pedagogický ústav spustil pripomienkovanie materiálu na skvalitnenie matematického vzdelávania

Bratislava 20. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)
 
Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) spustil verejné pripomienkovanie dokumentu s názvom Koncepcia skvalitnenia matematického vzdelávania na základných a stredných školách na Slovensku. Informuje o tom ŠPÚ na svojej internetovej stránke
Ilustračné foto
Hlavnými cieľmi koncepcie je zefektívniť edukačný proces na základných a stredných školách, zvýšiť kvalitu vyučovania matematiky zameranú na rozvíjanie matematického myslenia. Okrem toho tiež sledovať efektívnosť implementácie štátnych vzdelávacích programov, ale aj vzdelávacích štandardov z matematiky do školských vzdelávacích programov a do výchovno-vzdelávacieho procesu.
Koncepciu skvalitnenia matematického vzdelávania na školách pripravila pracovná skupina zložená z odborníkov zo ŠPÚ, zástupcov stredných odborných škôl a gymnázií, členov Republikovej únie zamestnávateľov, IT Asociácie Slovenska, či Štátneho inštitútu odborného vzdelávania.
Pracovná skupina uvádza, že koncepciu vypracovala ako reakciu na spoločenské potreby. “Materiál vychádza z didaktiky vyučovacieho predmetu matematika, pričom reflektuje súčasné trendy, ktoré rešpektujú konštruktivistické prístupy a postavenie matematiky vo všeobecnom vzdelávaní, zohľadňuje požiadavky trhu práce, vysokých škôl, ale aj pedagogickej praxe,” uvádza sa v koncepcii.
V súvislosti s výučbou matematiky na školách sa počas roka otvorila i otázka povinného zavedenia maturitnej skúšky z matematiky. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR začiatkom októbra pre TASR uviedlo, že eviduje požiadavku a nároky vysokých škôl a zamestnávateľov na kvalitnejšie vedomosti a schopnosti absolventov stredných škôl v oblasti matematiky. “Preto sme sa rozhodli riešiť túto požiadavku otvorením diskusie na uvedenú tému. Priebežne evidujeme zvyšujúci sa počet maturantov z matematiky. S tým súvisí aj pripravované zavedenie povinnej maturity z matematiky pre gymnáziá a vedné STEM odbory (prírodné, technické a lekárske vedy) v dvoch úrovniach – akademickej a aplikovanej,” uviedol odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva. Ako doplnil, táto myšlienka je momentálne v štádiu zasadnutí odbornej komisie.
Verejnosť môže dokument pripomienkovať do 15. novembra.
 
Príspevok Štátny pedagogický ústav spustil pripomienkovanie materiálu na skvalitnenie matematického vzdelávania zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější